Ako globálna vakcinačná kriminálna sieť vedie ľudstvo k bránam pekla. Kto je v čele a pozadí?

Ilustračné foto: SKsprávy/Daniel Berman/REDUX

Stručný prehľad článku:

  • Nemecký Klub jasných slov sa hlboko ponorí do siete jednotlivcov a organizácií zodpovedných za podvod COVID
  • Či už je to očividne viditeľné alebo nie, môžete identifikovať takmer akúkoľvek sieť spojením bodov medzi jednotlivcami a organizáciami. Kto s kým spolupracuje, kde a prečo? Kto komu platí? A keď to urobíte, môžete jasnejšie identifikovať motivácie rôznych rozhodnutí
  • Zdá sa, že Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov je blízko vrcholu alebo stredu tejto pandemickej siete COVID. Gates je tiež hlavným sponzorom mainstreamových médií a jeho sieť zasahuje do globálnej potravinovej a klimatickej politiky
  • Gatesova nadácia, prostredníctvom svojho financovania WEF, tiež hrá dôležitú úlohu v dokumente The Great Reset, ktorý bol oficiálne predstavený počas summitu WEF v máji 2020.
  • Každý mysliteľný aspekt života a spoločnosti je naplánovaný na „reset“ podľa ich plánu. Nakoniec, práve tam sa nás tento zločinecký COVID podnik snaží dostať

Vyššie uvedené video od nemeckého klubu Der Klaren Worte alebo Klubu jasných slov sa hlboko ponorí do siete jednotlivcov a organizácií zodpovedných za podvod COVID.

Sila záujmovej “siete”

Recenziu vedie novinár a filmár Markus Langemann. Ako poznamenal Langemann, nie sú to nevyhnutne ľudia s najlepšími nápadmi, ktorí v živote vyhrávajú.

Víťazmi sú skôr tí, ktorí sú v „správnej“ sieti – sieti s ľuďmi na správnych miestach. Nikdy nepodceňujte silu siete.

Niektoré siete sú viditeľné. Jedným príkladom môže byť sieť absolventov, ku ktorej sa môžete pripojiť a použiť ju na propagáciu svojej kariéry. Ostatné siete sú skrytejšie, tajnejšie a exkluzívnejšie a možno do nich vstúpiť iba na základe pozvania od iného člena.

Či už je to očividne viditeľné alebo nie, môžete identifikovať takmer akúkoľvek sieť spojením bodov medzi jednotlivcami a organizáciami. Kto s kým spolupracuje, kde a prečo? Kto komu platí? A keď to urobíte, môžete jasnejšie identifikovať motivácie rôznych rozhodnutí.

Globálna sieť odhalená

Vo videu Langemann predstavuje “sieťový dokument”, ktorý je vo svete jedinečný a ktorý vám po prvý raz ukazuje komplexnú sieť vzťahov medzi mimovládnymi organizáciami (MVO), spoločnosťami, dokumentmi a ľuďmi.

170-stranový dokument podrobne popisuje viac ako 7 200 prepojení medzi 6 500 subjektmi a objektmi, vrátane platobných tokov a investícií.

„V prípade Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov už na 4. strane dokumentu vidíte, že táto nadácia minula 43 miliárd dolárov [pozn. je to miliarda s „b“] len v USA v období od roku 1994 do roku 2001. A počas tohto obdobia rozdelili v Nemecku približne pol miliardy dolárov,“ hovorí Langemann.

Dokument si môžete prezrieť a stiahnuť tu.  Dokument je väčšinou v angličtine. Je to neuveriteľne komplexný rozsah a podrobne popisuje globálnu sieť, ktorá v zákulisí pracuje na ovplyvňovaní globálneho zdravia, financií a správy vecí verejných.

Zaujímavosťou je, že dokument bol v skutočnosti vytvorený pomocou softvéru, ktorý vyšetrovatelia a detektívi používajú, aby im pomohli identifikovať skryté prepojenia medzi potenciálnymi podozrivými. Všetky dátové body, dokumenty, platobné údaje atď., sú verejne dostupné.

Červené šípky sa v celom dokumente používajú na označenie peňažných tokov, ako sú granty, dary a iné platby. Ako jeden príklad, ako je uvedené na strane 3 dokumentu, najmenej 21 amerických univerzít je financovaných a prostredníctvom troch kľúčových organizácií:

  1. Nadácia Billa a Melindy Gatesových
  2. Projekt Otvorená filantropia, výskumná a grantová nadácia, ktorá je prepojená s WEF (Svetové ekonomické fórum)
  3. The Wellcome Trust, druhá najväčšia zdravotná nadácia na svete so sídlom vo Veľkej Británii

Malá, pevne zviazaná skupina

Podľa anonymného IT špecialistu, ktorý dokument vytvoril, jadro tejto „zločineckej siete COVID“, okolo ktorej sa všetko točí, nie je väčšie ako 20 alebo 30 ľudí. Niekoľko z nich sa nachádza na strane 36.

Stretli sa 8. mája 2019 na podujatí CDU/CSU, kde diskutovali o tom, ako posilniť globálne zdravie a implementovať ciele udržateľného rozvoja Organizácie spojených národov. CDU/CSU je politická aliancia dvoch nemeckých politických strán, Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) a Kresťanskosociálnej únie v Bavorsku (CSU). Medzi účastníkov patrili:

Hermann Gröhe, člen Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a bývalý minister zdravotníctva
Ralph Brinkhaus, predseda parlamentu za CDU
Dr. Angela Merkelová, bývalá kancelárka Nemecka a členka CDU
Ilona Kickbush, Ph.D., Absolventský inštitút medzinárodných a rozvojových štúdií, Ženeva
Tedros Adhanom Ghebreyesus, generálny riaditeľ WHO
Dr. Christian Drosten, nemecký virológ, ktorý začiatkom roka 2020 vytvoril test COVID PCR
Dr. Clarissa Prazeres da Costa, mikrobiologička a špecialistka na infekčné choroby
Joe Cerrell, výkonný riaditeľ pre Európu, Blízky východ a východnú Áziu pre The Gates Foundation
Profesor Jeremy Farrar, riaditeľ Wellcome Trust
Dr. Georg Kippels, člen CDU
Jens Spahn, člen CDU a bývalý minister zdravotníctva

Od tohto stretnutia v máji 2019 sa títo jednotlivci znovu a znovu nachádzajú v prekrývajúcich sa pracovných skupinách.

Napríklad Farrar, Drosten a Kickbush boli 14. februára 2019 prítomní na stolnom cvičení o medzinárodnej reakcii na úmyselné biologické udalosti, ktoré sa konalo na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii, ako je uvedené na strane 124.  Prítomní boli jednotlivci z Inštitútu Roberta Kocha, Číňania,, americké CDC a Gates Foundation.

V rokoch 2017 a 2018 boli Kickbush, Drosten a Farrar pridaní ako členovia Medzinárodného poradného výboru pre globálne zdravie. Farrar a Kickbush sa tiež pripojili k Výboru pre monitorovanie globálnej pripravenosti, spoločnej odnoži WHO a Svetovej banky, ktorý bol formálne založený v máji 2018. (Dr. Anthony Fauci je ďalším členom tohto výboru.) Ďalšie dve kľúčové osoby v rámci tejto siete sú:

  • Dr. Chris Elias, prezident globálneho rozvojového programu v Gatesovej nadácii. Je tiež členom Rady pre monitorovanie globálnej pripravenosti a Medzinárodnej poradnej rady pre globálne zdravie spolu s Kickbushom, Drostenom a Farrarom.
  • Dr. Peter Piot, belgicko-britský mikrobiológ známy svojím výskumom eboly a AIDS, profesor globálneho zdravia, riaditeľ London School of Hygiene and Tropical Medicine, vedúci pracovník Globálneho programu zdravia Gatesovej nadácie a bývalý námestník tajomníka – generál s OSN.

Kľúčové organizácie

Vzhľadom na zložitosť sieťových pripojení naozaj neexistuje jednoduchý spôsob, ako ich tu zhrnúť. Jednoducho musíte prejsť dokumentom, stránku po strane. To znamená, že kľúčové organizácie, ktorých sieťové prepojenia sú podrobne uvedené, zahŕňajú:

Nadácia Billa a Melindy Gatesových The Wellcome Trust, organizácia financovaná a strategicky prepojená s GlaxoSmithKline (výrobca vakcín, do ktorého je finančne investovaný Bill Gates)
Svetová zdravotnícka organizácia Rockefellerova nadácia
Skupina Svetovej banky Svetové ekonomické fórum (WEF)
GAVI, Vaccine Alliance, ktorú založila Gatesova nadácia Koalícia pre inovácie v pripravenosti na epidémiu (CEPI), ktorú založili vlády Nórska a Indie, Gatesova nadácia, Wellcome Trust a WEF
Globálny fond Fórum mladých globálnych lídrov, ktoré založilo WEF v roku 2004
FIND, globálna aliancia pre diagnostiku, sa snaží zabezpečiť spravodlivý prístup k spoľahlivej diagnóze na celom svete Big Pharma
Univerzita Johnsa Hopkinsa Charité, Universitätsmedizin Berlin
Inštitút Roberta Kocha Európska komisia
Európska agentúra pre reguláciu liekov a zdravotníckych produktov (MHRA) Švajčiarska agentúra pre terapeutické produkty
Nemecké globálne centrum zdravia

Zdá sa, že Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov je blízko vrcholu alebo stredu tejto zločineckej siete,          v závislosti od toho, ako si ju predstavujete. Gates je tiež hlavným sponzorom mainstreamových médií, čo je, samozrejme, dôležité, ak chcete zabezpečiť jednostranne “dobrú tlač”.

Gates’ Media Control

V minulosti Nadácia Billa a Melindy Gatesových financovala umiestňovanie „vzdelávacích“ správ v populárnych televíznych reláciách, ako sú „ER“, „Law & Order: SVU“ a „Private Practice“, vrátane tém ako prevencia HIV, chirurgická bezpečnosť a šírenie infekčných chorôb, tj očkovanie.  Ale to bol len začiatok.

Prostredníctvom viac ako 30 000 grantov prispel Gates najmenej 319 miliónmi dolárov médiám vrátane CNN, NBC, NPR, PBS, The Atlantic, Texas Tribune (USA), BBC, The Guardian, The Financial Times, The Daily Telegraph (UK). ), Le Monde (Francúzsko), Der Spiegel (Nemecko), El País (Španielsko) a globálni vysielatelia ako Al-Džazíra.

Viac ako 38 miliónov dolárov z Gatesových peňazí tiež smerovalo do centier investigatívnej žurnalistiky. Väčšina týchto peňazí išla do rozvoja a rozširovania médií v Afrike. Ako možno tušíte, Gatesove dary prichádzajú s pripojenými šnúrkami. Ako uvádza Columbia Journalism Review:

„Keď Gates dáva peniaze redakciám, obmedzuje to spôsob použitia peňazí – často na témy, ako je globálne zdravie a vzdelávanie, na ktorých nadácia pracuje – čo môže pomôcť pozdvihnúť jej agendu v spravodajských médiách.

Napríklad v roku 2015 Gates venoval 383 000 dolárov Poynter Institute, široko citovanej autorite pre etiku žurnalistiky… vyčlenil finančné prostriedky „na zlepšenie presnosti tvrdení týkajúcich sa globálneho zdravia a rozvoja v celosvetových médiách“. Hlavná viceprezidentka spoločnosti Poynter Kelly McBrideová uviedla, že Gatesove peniaze boli odovzdané mediálnym serverom na overovanie faktov…

Od roku 2000 poskytla Gatesova nadácia 17,5 milióna NPR [teraz až 24,6 milióna $ ] prostredníctvom 10 charitatívnych grantov – všetky sú určené na pokrytie globálneho zdravia a vzdelávania, špecifických problémov, na ktorých Gates pracuje.“

Kto iný ovláda médiá?

Gatesova moc nad médiami je obrovská, ale nie je jediným aktérom. Ďalšími hráčmi v kontrole médií sú BlackRock a Vanguard Group, dve najväčšie spoločnosti na správu aktív na svete, ktoré tiež kontrolujú Big Pharma. Sú na vrchole pyramídy, ktorá ovláda v podstate všetko, ale o ich desivom monopole nepočujete, pretože vlastnia aj médiá (pozn.: nás našťastie nie, preto tento článok máte možnosť čítať na SKsprávy).

Ako je uvedené vo videu „Portfólia majstrov bábok“, Vanguard a Blackrock:

„… vlastnia správy, ktoré boli vytvorené, vlastnia distribúciu správ, ktoré boli vytvorené, vlastnia životy reportérov, ktorí hlásia správy, ktoré sa šíria a ktoré sa vytvárajú na vašej televíznej obrazovke. CBS, FOX, ABC , nezáleží na tom, čo pozeráš.“

V súčasnej dobe je dôležité si uvedomiť, že konvenčné médiá sú pod kontrolou silných vplyvov – či už je to Bill Gates, BlackRock alebo Vanguard – a ich primárnym zámerom nie je poskytnúť vám objektívne informácie, ale skôr podporovať agendu tie vplyvy.

Kto skutočne vlastní svet?

BlackRock a Vanguard tiež vlastnia akcie v neuveriteľne dlhom zozname prakticky každej veľkej spoločnosti na svete. Okrem svetových médií spoločnosti ovládané spoločnosťami Blackrock a Vanguard zahŕňajú všetko od zábavy a leteckých spoločností po sociálne médiá a komunikáciu – doslova všetko, na čo si spomeniete.

 

Spoločne tvoria skrytý monopol na držbu globálnych aktív a prostredníctvom svojho vplyvu na naše centralizované médiá majú moc manipulovať a kontrolovať veľkú časť svetovej ekonomiky a udalostí a toho, ako to všetko vníma svet.

Celkovo majú BlackRock a Vanguard vlastníctvo v približne 1 600 amerických firmách, ktoré v roku 2015 mali spoločné príjmy 9,1 bilióna dolárov. Keď k tomu pridáte tretieho najväčšieho globálneho vlastníka, State Street, ich spoločné vlastníctvo zahŕňa takmer 90 % všetkých firiem z indexu S&P 500. 

Zaujímavé je, že Vanguard má tiež veľký podiel na Blackrocku. Blackrock zase Bloomberg nazval „štvrtou zložkou vlády“, keďže je jedinou súkromnou firmou, ktorá má finančné dohody na požičiavanie peňazí centrálnemu bankovému systému.

Medzi vlastníkov a akcionárov Vanguard patria Rothschild Investment Corp, Edmond De Rothschild Holding,  talianska rodina Orsini, americká rodina Bushovcov, britská kráľovská rodina a rodina du Pontovcov, rodiny Morganových, Vanderbiltových a Rockefellerových.

Gates tiež diktuje globálnu potravinovú politiku

Okrem jeho vplyvu na globálne zdravie a médiá zahŕňa sieť Billa Gatesa aj globálnu potravinovú a poľnohospodársku politiku. Je dokonca jedným z najväčších vlastníkov poľnohospodárskej pôdy v USA  Were Gates je zástancom organických látok, jeho vlastníctvo pôdy by sa pravdepodobne považovalo za dobrú vec, ale on je všetko len nie to.

Práve naopak, nielenže je dlhoročným zástancom GMO a toxických poľnohospodárskych chemikálií, ale tiež v záznamoch naliehal na západné štáty, aby prešli na 100% na syntetické napodobeniny hovädzieho mäsa pestovaného v laboratóriu, a kritizoval legislatívne pokusy zabezpečiť, aby falošné vyrobené mäso bolo viditeľne označené, pretože to spomalí prijatie verejnosťou.

Nie je prekvapením, že Gates finančne investuje do väčšiny ním navrhovaných „riešení“ svetových problémov, či už ide o hlad, choroby, vírusové pandémie alebo klimatické zmeny.

Práve tieto druhy samoúčelných snáh vyniesli Gatesovi neoficiálny titul najnebezpečnejšieho filantropa na svete. Ako poznamenal AGRA Watch, Vandana Shiva, Ph.D. a iní, Gatesova filantropia vytvára niekoľko nových problémov pre každý z nich, ktorý sľubuje vyriešiť, a možno ju najlepšie opísať ako „filantrokapitalizmus“.

Gatesov globalistický prístup k poľnohospodárstvu mal znova a znova zničujúce dôsledky pre potravinovú a environmentálnu udržateľnosť vo všeobecnosti a najmä pre miestnu potravinovú bezpečnosť. Pre Gatesa a jeho korporátnych spojencov je to však ziskové a podporuje technokratický plán na ovládnutie sveta tým, že bude vlastniť všetky svetové zdroje.

WEF, ktorý založil technokrat Klaus Schwab, je len jednou z globálnych mimovládnych agentúr, ktoré pomáhajú presadzovať Gatesovu deštruktívnu agendu poľnohospodárstva a falošných potravín.

Veľký reset života, ako ho poznáme

Gatesova nadácia, prostredníctvom svojho financovania WEF, tiež hrá dôležitú úlohu v príbehu The Great Reset, ktorý bol oficiálne predstavený počas summitu Svetového ekonomického fóra v máji 2020. Ako informoval The Defender:

„…The Great Reset je víziou premeny sveta na totalitný a autoritársky dozorný štát, ktorý zmanipulovali technokrati s cieľom zvládnuť traumatizované obyvateľstvo, presunúť bohatstvo nahor a slúžiť záujmom elitných miliardárskych oligarchov.“

Každý mysliteľný aspekt života a spoločnosti je naplánovaný na „reset“ podľa ich plánu – vrátane globálnych potravinových politík. Na čele tohto špecifického poplatku je organizácia s názvom EAT Forum, ktorú spoluzakladá  Wellcome Trust a ktorá sa sama označuje ako „Davos for food“.

Najväčšia iniciatíva EAT Forum sa nazýva FReSH, ktorej cieľom je transformovať potravinový systém ako celok. Medzi projektových partnerov v tomto podniku patria Bayer, Cargill, Syngenta, Unilever a Google. EAT tiež spolupracuje s takmer 40 mestskými samosprávami v Európe, Afrike, Ázii, Severnej Amerike, Južnej Amerike a Austrálii a pomáha Gatesom financovanému Detskému fondu OSN (UNICEF) vytvárať aktualizované stravovacie smernice.

Ako vidíte, bez ohľadu na to, na akú sieť sa pozeráte, či už ide o globálne zdravie, financie, médiá, environmentálnu politiku alebo potraviny, sú tu Gatesova nadácia, WEF a Wellcome Trust a spája to všetko dohromady plán Great Rese , so svojou štvrtou priemyselnou revolúciou (ďalší Schwabov výmysel), ktorá je premenou samotného ľudstva na kyborgov pripojených na internet.

Nakoniec, práve tam sa nás tento zločinecký COVID podnik snaží dostať. Aby sme zabránili tomu, aby sa táto dystopická nočná mora stala naším údelom, musíme vidieť skryté siete fungujúce v zákulisí.

Musíme si uvedomiť, že rozhodnutia sa nerobia náhodou. Existuje plán a rozhodnutia v zdanlivo odlišných oblastiach majú v skutočnosti rovnaký cieľ. Nevidíte to, ak si myslíte, že ľudia, organizácie a dokonca aj krajiny pracujú nezávisle.

V skutočnosti sú prepojené, a preto sú také silné. Vec, ktorá môže prerušiť alebo zlomiť túto moc, je verejný pohľad do týchto sietí a pochopenie, že konečným cieľom všetkých z nich je „resetovať“ a „prestavať“ civilizáciu („Build Back Better“) na takú, ktorú si sami vytvorili.

Dr. Joseph Mercola

Video rozhovoru s investigatívcom z klubu Der Klaren Worte alebo Klubu jasných slov nižšie. Môžete si v nastaveniach zvoliť titulky aj do slovenčiny.

SKSPRAVY

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/ako-globalna-vakcinacna-kriminalna-siet-vedie-ludstvo-k-branam-pekla-kto-je-v-cele-a-pozadi/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings