Bilderberg sa stretáva vo Washingtone: Prichádza ekonomický hurikán.

Ilustračné foto: wallscloud

Diskrétne, pod radarom ako hroziaci vírus, práve prebieha 68. stretnutie Bilderbergu  vo Washingtone, DC. Tu nie je nič vidieť. Žiadne konšpiračné teórie o „tajnej kabale“, prosím. Toto je len poslušná, „rozmanitá skupina politických lídrov a expertov“, ktorí sa rozprávajú, smejú a bavia sa.

Napriek tomu si nemožno nevšimnúť, že výber miesta hovorí viac ako celá – do tla zhorená – Alexandrijská knižnica. V roku ohlasujúcom explóziu dlho očakávanej zástupnej vojny medzi NATO a Ruskom, diskusia o jej nespočetných dôsledkoch vyhovuje hlavnému mestu Ríše lží oveľa viac ako Davosu pred niekoľkými týždňami, kde ich jeden Henry Kissinger poslal do šialenstva presadzovaním nevyhnutnosti toxického kompromisu s názvom „diplomacia“.

Zoznam účastníkov Bilderberg 2022 je radosť prezerať. Tu sú len niektoré zo stálic:

  • James Baker, Consigliere extraordinaire, teraz už len riaditeľ Úradu pre hodnotenie siete v Pentagone.
  • José Manuel Barroso, bývalý šéf Európskej komisie, neskôr držiteľ zlatého padáka v podobe predsedu Goldman Sachs International.
  • Albert Bourla, veľký chlap Pfizer.
  • William Burns, riaditeľ CIA.
  • Kurt Campbell, chlapík, ktorý vynašiel Obama/Hillary „pivot to Asia“, teraz koordinátor Bieleho domu pre Indo-Pacifik.
  • Mark Carney, bývalá Bank of England, jeden z dizajnérov Great Reset, teraz podpredseda Brookfield Asset Management.
  • Henry Kissinger, The Establishment’s Voice (alebo vojnový zločinec: vyberte si).
  • Charles Michel, predseda Európskej rady.
  • Minton Beddoes, šéfredaktor magazínu The Economist, ktorý v nadchádzajúcich titulných správach tohto magazínu náležite uvedie všetky hlavné smernice Bilderbergu.
  • David Petraeus, certifikovaný porazený v nekonečných vlnách a predseda KKR Global Institute.
  • Mark Rutte, jastrabí premiér Holandska.
  • Jens Stoltenberg, najvyšší papagáj NATO, pardon, generálny tajomník.
  • Jake Sullivan, riaditeľ Národnej bezpečnostnej rady.

Ideologickú a geopolitickú príslušnosť týchto členov „diverznej skupiny“ netreba ďalej rozvádzať. Pozitívne je to viac sexi, keď vidíme, o čom budú diskutovať.

Okrem iných problémov nájdeme

  • „výzvy NATO“;
  • „Indo-pacifické preskupenie“;
  • „kontinuita vlády a ekonomiky“ (Konšpirátori: kontinuita v prípade jadrovej vojny?);
  • „narušenie globálneho finančného systému“ (už zapnuté);
  • „zdravie po pandémii“ (Konšpirátori: ako pripraviť ďalšiu pandémiu?);
  • „obchod a deglobalizácia“;
  • a samozrejme, výber hovädzích steakov wagyu: Rusko a Čína.

Keďže Bilderberg sa riadi pravidlami Chatham House Rules, obyčajní smrteľníci nebudú mať ani potuchy o tom, čo vlastne „navrhli“ alebo schválili, a nikto z účastníkov o tom nebude môcť hovoriť s nikým iným. 

Jeden z mojich najlepších newyorských zdrojov s priamym prístupom k väčšine Masters of the Universe rád vtipkuje, že Davos a Bilderberg sú len pre chlapcov s messengermi: chlapci, ktorí skutočne vedú show, sa ani neobťažujú ukázať sa, sa usadili na svojich uber-súkromných stretnutiach v uber-súkromných kluboch, kde sa prijímajú skutočné rozhodnutia.

Napriek tomu každý, kto podrobne sleduje prehnitý stav „medzinárodného poriadku založeného na pravidlách“, bude mať celkom dobrú predstavu o klábosení Bilderberg v roku 2022.

Čo hovoria Číňania

Minister zahraničných vecí Little Blinken – Sullivanov pomocník v prebiehajúcej remake Dumb and Dumber administratívy Crash Test Dummy – nedávno tvrdil, že Čína „podporuje“ Rusko na Ukrajine namiesto toho, aby zostala neutrálna.

Tu naozaj záleží na tom, že Little Blinken naznačuje, že Peking chce destabilizovať ázijsko-pacifický región – čo je notoricky známa absurdita. Napriek tomu je to hlavný príbeh, ktorý musí vydláždiť cestu pre USA, aby vylepšili svoj „indopacifický“ výmysel. A to je brífing, ktorý Sullivan a Kurt Campbell doručia „rozmanitej skupine“.

Davos – so svojou novou samozvanou mantrou „Veľký príbeh“ – úplne vylúčil Rusko. Bilderberg je predovšetkým o zadržiavaní Číny – ktorá je napokon existenčnou hrozbou číslo jeden pre Impérium lži a jeho satrapie.

Namiesto čakania na kúsky Bilderbergu, ktoré vydáva The Economist, je oveľa produktívnejšie zistiť, čo si prierez čínskej inteligencie založenej na faktoch myslí o novom „kolektívnom západe“.

Začnime Justinom Lin Yifu , bývalým hlavným ekonómom Svetovej banky a teraz dekanom Inštitútu novej štrukturálnej ekonómie na Pekingskej univerzite, a Sheng Songchengom , bývalým vedúcim oddelenia finančného prieskumu a štatistiky Bank of China.

Uvádzajú , že ak Čína do konca mája dosiahne „dynamickú nulovú infekciu“ Covid -19 (to sa skutočne stalo: pozri koniec blokovania v Šanghaji), čínska ekonomika môže v roku 2022 rásť o 5,5 %.

Odmietajú imperiálny pokus o vytvorenie „ázijskej verzie NATO“:

„Pokiaľ bude Čína naďalej rásť vyšším tempom a otvárať sa, európske krajiny a krajiny ASEAN sa nebudú podieľať na oddeľovacej pasci USA, aby si zabezpečili svoje ekonomické rast a vytváranie pracovných miest“.

Traja akademici zo Šanghajského inštitútu medzinárodných štúdií a univerzity Fudan sa dotýkajú toho istého bodu: Američanmi ohlásený „Indo-pacifický ekonomický rámec“, ktorý má byť ekonomickým pilierom indicko-pacifickej stratégie, nie je ničím iným ako ťažkopádnym pokusom “oslabiť vnútornú súdržnosť a regionálnu autonómiu ASEAN.”

Liu Zongyi zdôrazňuje, že pozícia Číny v srdci obrovsky prepojených ázijských dodávateľských reťazcov „bola konsolidovaná“, najmä teraz s nástupom najväčšej obchodnej dohody na planéte, Regionálneho komplexného ekonomického partnerstva (RCEP).

Chen Wengling , hlavný ekonóm think-tanku pod kľúčovou Národnou komisiou pre rozvoj a reformy, poznamenáva  „komplexnú ideologickú a technologickú vojnu proti Číne“, ktorú spustili Američania.

Rád však zdôrazňuje, že „nie sú pripravení na horúcu vojnu, keďže ekonomiky USA a Číny sú tak úzko prepojené“. Rozhodujúcim faktorom je, že „USA ešte nedosiahli výrazný pokrok v posilňovaní svojho dodávateľského reťazca so zameraním na štyri kľúčové oblasti vrátane polovodičov“.

Chen sa obáva „energetickej bezpečnosti Číny“; „mlčanie Číny“ o amerických sankciách voči Rusku, ktoré „môžu vyústiť do odvetných opatrení USA“; a čo je rozhodujúce, ako „ovplyvní čínsky plán budovania Iniciatívy pásu a cesty (BRI) s Ukrajinou a krajinami EÚ“.

V praxi sa stane to, že BRI bude uprednostňovať ekonomické koridory naprieč Iránom a západnou Áziou, ako aj Námornú hodvábnu cestu namiesto transsibírskeho koridoru cez Rusko.

Je na Yu Yongdingovi z Čínskej akadémie sociálnych vied (CASS) a bývalom členovi Výboru pre menovú politiku centrálnej banky, aby šiel do krčnej chrbtice, pričom si všimol, ako sa „globálny finančný systém a americký dolár stali zbraňami. do geopolitických nástrojov.

Nečestné správanie USA pri zmrazovaní devízových rezerv nielenže vážne poškodilo medzinárodnú dôveryhodnosť USA, ale otriaslo aj úverovými základmi dominantného medzinárodného finančného systému na Západe.

Vyjadruje konsenzus medzi čínskymi spravodajskými informáciami, že „ak dôjde ku geopolitickému konfliktu medzi USA a Čínou, zámorské aktíva Číny budú vážne ohrozené, najmä jej obrovské zásoby. Preto je naliehavo potrebné upraviť zloženie zahraničných finančných aktív a pasív Číny a znížiť časť aktív denominovaných v amerických dolároch v jej portfóliu rezerv.

Táto šachovnica je nanič

Prakticky vo všetkých sektoroch čínskej spoločnosti zúri vážna diskusia o americkom zbrojení svetového finančného kasína. Závery sú nevyhnutné: zbavte sa amerických štátnych dlhopisov, rýchlo a akýmikoľvek potrebnými prostriedkami; väčší dovoz komodít a strategických materiálov (teda dôležitosť rusko-čínskeho strategického partnerstva); a pevne zabezpečiť zámorské aktíva, najmä rezervy v cudzej mene.

Medzitým Bilderbergova „rôznorodá skupina“ na druhej strane rybníka okrem iného diskutuje o tom, čo sa skutočne stane, ak prinúti raketu MMF vybuchnúť (kľúčový plán na implementáciu Veľkého resetu alebo „Veľkého príbehu“ “).

Začínajú doslova šalieť z toho, že sa pomaly, ale isto objavuje alternatívny menový/finančný systém založený na zdrojoch: presne to, o čom v súčasnosti diskutuje a navrhuje Eurázijská hospodárska únia (EAEU), s čínskym vstupom.

Predstavte si systém proti Bilderbergu, kde je kôš aktérov z globálneho Juhu, bohatých na zdroje, ale ekonomicky chudobných, schopný vydávať svoje vlastné meny kryté komoditami a nakoniec sa zbaviť svojho postavenia rukojemníkov MMF. Všetci venujú veľkú pozornosť ruskému experimentu s plynom za ruble.

A v konkrétnom prípade Číny bude vždy záležať na množstve produktívneho kapitálu, ktorý je základom masívnej, extrémne hlbokej priemyselnej a civilnej infraštruktúry.

Niet divu, že chlapci z Davosa a Bilderbergu sú pri pohľade na Veľkú šachovnicu naplnení hrôzou: ich éra večného obeda zadarmo sa skončila.

Čo by potešilo množstvo cynikov, skeptikov, neoplatonikov a taoistov je, že to boli muži (a ženy) Davos-Bilderberg, ktorí sa v skutočnosti zaškatuľkovali do zugzwangu .

Všetci oblečení – bez toho, aby ste mali kam ísť. Dokonca aj Jamie Dimon z JP Morgan – ktorý sa ani neobťažoval ísť na Bilderberg – je vystrašený a hovorí, že prichádza ekonomický „hurikán“. A prevrátenie šachovnice nie je žiadnym liekom: prinajlepšom to môže pozvať na slávnostnú návštevu v smokingu pána Sarmata a pána Zircona nesúceho nejakú hypersonickú bublinu.

Pepe Escobar

O autorovi: Pepe Escobar ,  narodený v Brazílii, je korešpondent a veľký redaktor v Asia Times a publicista pre Consortium News and Strategic Culture v Moskve. Od polovice 80. rokov žil a pracoval ako zahraničný korešpondent v Londýne, Paríži, Miláne, Los Angeles, Singapure, Bangkoku. Vo veľkej miere pokrýval Pakistan, Afganistan a Strednú Áziu až po Čínu, Irán, Irak a širší Blízky východ. Pepe je autorom knihy Globalistan – How the Globalized World is Dissolving to Liquid War; Red Zone Blues: Snímka Bagdadu počas vlny. Bol prispievajúcim redaktorom do The Empire a The Crescent and Tutto in Vendita v Taliansku. Jeho posledné dve knihy sú Empire of Chaos a 2030. Pepe je tiež spojený s Európskou akadémiou geopolitiky so sídlom v Paríži. Keď nie je na cestách, žije medzi Parížom a Bangkokom. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Zdroj článku: Globalresearch

 

SKSPRAVY

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/bilderberg-sa-stretava-vo-washingtone-prichadza-ekonomicky-hurikan/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings