Rumunku, ktorá nelegálne obchodovala s mladými dievčatami do sexuálneho otroctva v Českej republike, nemožno deportovať späť do svojej domovskej krajiny, aby si odpykala trest, po tom, čo britský sudca rozhodol, že väzenie by ovplyvnilo jej duševné zdravie.
Ildiko Enderleová, 45-ročná rumunská obchodníčku so sexom, ktorá bola zaradená na zoznam najhľadanejších osôb Europolu po tom, čo predala dospievajúce dievčatá z Česka a Rumunska do otroctva v Českej republike. Enderleová im sľúbila prácu a ubytovanie na cestách, no dievčatá, niektoré už vo veku 15 rokov, sa namiesto toho stali prostitútkami v nočnom klube Lady Bar 69. Enderle údajne dievčatá opakovane bila, ak odmietli spať s „klientom“.
Enderleová bol v roku 2014 odsúdená rumunským súdom na 7 rokov väzenia, ale utiekla z krajiny do Spojeného kráľovstva. Nakoniec ju našla manchesterská polícia v decembri 2019 po tom, čo na ňu vydali štyri európske zatýkacie rozkazy. Pôvodne sa očakávalo, že rumunská obchodníčka so sexom bude vydaná do Rumunska po tom, čo Westminsterský magistrátny súd nariadil jej deportáciu.
Minulý mesiac však sudca James Holman z Najvyššieho súdu Anglicka a Walesu zablokoval jej vyhostenie z krajiny. Enderleová tvrdila, že keďže sa jej dcéra a partner usadili v Spojenom kráľovstve, bude trpieť „úzkosťou“ z vyhliadky, že ich už neuvidí. Napriek tomu, že Holman odsúdil jej „hanebné“ zločiny tvrdil, že jej vydanie do Rumunska by bolo príliš „utláčajúce“.
Konzervatívny poslanec Tim Loughton pre The Sun sa pozastavil nad jej prepustením za „žobráčsku vieru“ sudcom Holmanom. “Je neuveriteľné, že sa vyhne výkonu trestu, pretože sa zdá, že sudca uprednostňuje jej blaho pred mladými ženami, ktoré tak kruto zneužívala,” argumentoval Loughton.
V novembri liberálni aktivisti proti deportácii zablokovali cestu pred záchytným centrom neďaleko letiska Gatwick, aby zabránili odsunu rôznych jamajských zločincov z krajiny.
Aj tento prípad ukazuje zlovestnú a farizejskú tvár novej ideologickej vlny neomarxizmu vo zvýhodňovaní páchateľov násilia pred ich obeťami a satisfakciou. V tomto pomýlenom svete tak majú páchatelia násilia a zločinov väčšie práva kvôli ich „traume“ z trestu ako obete, ktoré tieto traumy od tých páchateľov reálne zažili.
-red3-