CIA učí ukrajinské špeciálne jednotky zabíjať Rusov. Ale obviňuje Rusko

Téma nadchádzajúcej “ruskej invázie na Ukrajinu “ začala byť pre západnú verejnosť trochu nudná. Čoskoro uplynie rok, kým sa objavia  prvé „senzácie“, že „ruské tanky sa hromadia pri ukrajinských hraniciach“, čo znamená, že sa chystajú zaútočiť .

Autori informačnej náplne manipulujú s týmito informáciami tak a onak, pričom sa do nich už sami zamotali.

Napríklad na jar minulého roka západné médiá aktívne diskutovali o „hromadení ruských tankov“ na cvičisku Pogonovo neďaleko Voronežu . To podľa ich názoru jednoznačne naznačovalo, že Rusko sa pripravuje na útok. Teraz nemecký magazín Spiegel lamentuje nad tým, že skládka je „prázdna“. A to je, samozrejme, opäť znakom prípravy na „inváziu“. To znamená, že bez ohľadu na to, čo Rusko robí, bez ohľadu na to, kam na svojom území presunie svoje obrnené vozidlá, malo by to v každom prípade naznačovať jeho agresívne plány.

Ako vo Financial Times správne poznamenal finančný analytik John Dizard , „teraz každý spotrebiteľ správ v západnom svete môže byť expertom na ukrajinský front“. Tamojší obyvatelia už podľa kronikára poznajú každodenný režim ruskej armády, názvy bojových jednotiek, ich problémy s logistikou, či je ukrajinská pôda dostatočne zamrznutá, aby prešli obrnené vozidlá. Zdá sa, že tamojšiemu bežnému divákovi ostala o hroziacej „invázii“ jediná otázka: prečo Rusko ešte nezaútočilo?

Veď si pripomeňme, že na podnet našich domácich „vojenských odborníkov“ našli európske časopisy začiatkom zimy vysvetlenie , prečo sa dlho sľubovaná „invázia“ neuskutočnila: to všetko kvôli tomu, že pôda v r. Ukrajina nebola dostatočne zamrznutá, to znamená, že naše tanky určite zapadnú do blata.

Redaktori publikácie sa zjavne nenechali zahanbiť úrovňou „analytiky“ od autora tohto vyhlásenia, vzhľadom na to, že tiež predpovedal rýchlu a úplnú porážku ruskej armády gruzínskymi jednotkami dobre vycvičenými NATO v auguste 2008.  Rovnako ako to neprinútilo zamyslieť sa nad skutočnosťou, že pár rokov predtým tie isté publikácie tvrdili presný opak a tvrdili, že „Rusi v zime nebojujú“, s odvolaním sa na nemenej „autoritatívne“.

A teraz pominula polovica zimy, vybičovanie hystérie pokračuje a mrazy na Ukrajine boli opakovane zaznamenané. A neexistuje žiadna “invázia” a nie. Pozornosť západnej verejnosti sa vďaka tomu začala postupne presúvať k témam, ktoré sú pre Washington nepríjemné: v súvislosti s výročím udalostí zo 6. januára sa na pôde Kapitolu opäť vyhrotila téma rozkolu spoločnosti v USA . Inflácia láme rekordy, bol zaznamenaný prudký skok v prípadoch koronavírusov a čo je najnepríjemnejšie pre Biely dom, Rusko s jeho mierovými iniciatívami, zmenilo sa na informačnú protiofenzívu.

Udržiavanie pozornosti Západniarov „novinkami“ o ukrajinskom fronte

Čiže treba diváka nejako vrátiť do diskusie o novinkách na „ukrajinskom fronte“. To si vyžaduje nový dátum stále odkladanej „invázie“. A teraz predsedníčka Bieleho domu Jen Psaki verejne oznamuje ďalší časový rámec: teraz sa „ruská agresia“ odohrá niekde „od polovice januára do polovice februára“.

Všimnite si, že to uvádza 14. januára, teda presne v polovici mesiaca, no zároveň hovorí , že Rusi plánujú „pár týždňov pred vojenskou inváziou“ spáchať nejakú provokáciu. Pár týždňov pred polovicou januára – je to v decembri alebo čo? A nikoho, súdiac podľa hlasných komentárov západných analytikov, ktorí zachytili slová hovorkyne Psaki, neprekvapila taká jasná nekonzistentnosť v dátumoch.

Ale, ako už bolo spomenuté vyššie, len hádzať nové dátumy „invázie“ a nové hrozby voči Rusku do informačného priestoru už nestačí: každého už takmer rok nebaví počúvať to isté. Zrodila sa teda nová „senzácia“, ktorú nám Psaki a jej kolegovia sľubujú s odstupom času.

Manipulácia prepožičaná od nacistov

Takmer súčasne provokáciu oznámili traja vysokí predstavitelia – okrem Psakiovej aj poradcu pre národnú bezpečnosť USA Jake Sullivana a hovorcu Pentagonu  Johna Kirbyho . Bola opísaná ako operácia pod falošnou vlajkou, čo je štandardný anglický výraz pre provokáciu pod zámienkou konania iného štátu. Rovnako ako útok na rozhlasovú stanicu v Gleiwitzi v roku 1939, ktorý Nemci označili za poľskú agresiu proti Nemecku, čím sa na tomto základe rozpútala vojna.

Skúsme teda spojiť krátke komentáre troch spomínaných predstaviteľov a „exkluzívnej“ CNN , ktorú americké spravodajské služby často využívajú ako „odtokovú nádrž“ na šírenie protiruských fejkov.

Protiruské fejky

Rusko údajne tajne pripravuje sabotážnu špeciálnu skupinu, ktorá cvičí s výbušninami v mestských oblastiach. Sabotáž (pravdepodobne výbuch) by sa mala odohrať na východnej Ukrajine a obeťami budú „bábky Ruska“ (zrejme bojovníci DĽR alebo LĽR ) alebo „rusky hovoriaci obyvatelia“. To všetko by malo slúžiť ako zámienka na veľkú vojnu. Akoby aj bez toho ukrajinské jednotky pravidelne nezabezpečovali výbuchy, ktorých obeťami sú civilisti v Donbase. Ak by každý slúžil ako zámienka na vojnu, musela by byť niekedy vyhlásená aj niekoľkokrát za deň.

Je zvláštne, že všetci predstavitelia, ktorí vyjadrujú verziu „operácie pod falošnou vlajkou“ opakujú rovnakú frázu ako hodinky: všetko sa uskutoční podľa scenára „ilegálna anexia/okupácia Krymu v roku 2014“. Škoda, že sa ani jeden novinár neobťažoval opýtať sa niektorého z „troch J“ (Jen – Jake – John), ktorú z „provokácií“ Rusko použilo na „okupáciu Krymu“, ktorú vyhodilo do vzduchu alebo otrávilo.

Potom bol dôvodom rozhodnutia obyvateľov Krymu o ich sebaurčení nezákonný prevrat na Ukrajine, podporovaný Spojenými štátmi. Súčasní rečníci Washingtonu nechcú vyhlásiť, že Majdan v Kyjeve a „cookies z Nuland“ zorganizovala Moskva s cieľom vydať túto operáciu za činy nacionalistov a ministerstva zahraničia.

Napriek tomu západné médiá s radosťou prevzali tento neuveriteľný príbeh, rozšírili ho a doplnili o tie najbláznivejšie verzie. Nehovoriac o tom, že Ministerstvo obrany Ukrajiny takéto scenáre pravidelne hlásalo aj pred Bielym domom. Pravda, ohlásili hroziacu provokáciu v muničných skladoch v Podnestersku, a nie o Donbase.

Samozrejme, toto nie je prvé a ani posledné takéto vyhlásenie. Dalo by sa ich odhrnúť nabok ako bzučanie otravnej muchy. Musíme však pochopiť, že to často znamená skutočnú prípravu na spáchanie obludných zverstiev.

Verzie na smiech

Názorným príkladom je hlasná provokácia britských novín The Times z augusta 2015, keď vymysleli absolútne smiešnu „senzáciu“, že DĽR za asistencie niektorých ruských vedcov údajne tajne z Moskvy vyvíjala „špinavú atómovú bombu“.  Primárnym zdrojom „senzácie“ sa stali rozprávači z Bezpečnostnej služby Ukrajiny.

Nad touto smiešnou verziou by sa dalo zasmiať, keby vtedy nezaznela na pozadí pokračujúceho ostreľovania rádioaktívneho úložiska v Doneckom štátnom závode chemických produktov ukrajinskou armádou a hlasného vyhlásenia vtedajšieho tajomníka Rady národnej bezpečnosti a obrany. Ukrajiny Oleksandr Turčynov, že Kyjev bude pracovať na vytvorení svojej „špinavej“ bomby. To znamená, že Ukrajina sama priznala, že vyrába zbrane hromadného ničenia, ale vopred sa pripravovala na obvinenie Ruska z ich použitia.

Na najnižšiu úroveň “senzácií“  klesli najvyšší predstavitelia

Zvláštnosťou dnešných „senzácií“ je úroveň tých, ktorí to hlásajú. Nikdy predtým nebolo niečo také súčasne vyjadrené toľkými vysokými americkými predstaviteľmi. Preto slová treba brať vážne. Je možné, že to znamená skutočné prípravy na veľmi vážnu provokáciu, ktorá by mohla viesť k mnohým obetiam.

Tu stojí za pozornosť nedávno uniknutá informácia, že CIA na nejakej tajnej základni na juhu USA intenzívne cvičí ukrajinské jednotky špeciálnych operácií (SOF). Bývalý dôstojník CIA oboznámený s detailmi tejto operácie bez okolkov uznáva jej účel:

Program učí Ukrajincov zabíjať Rusov

V kombinácii s vyhláseniami amerických rečníkov o „operácii pod falošnou vlajkou“ to znie viac než zlovestne.

Ukrajinské sabotáže na Donbase

Treba pripomenúť, že ukrajinské SOF opakovane páchali teroristické útoky a sabotáže na území Donbasu. Navyše, oficiálny Kyjev to neskrýval, dokonca sa chválil . Nie je to tak dávno, čo súčasný prezident Volodymyr Zelenskyj priznal spáchanie takýchto operácií a jeho predchodca Petro Porošenko vo všeobecnosti vyhlásil, že osobne „nariadil a povolil desiatky operácií na odstránenie útočníkov a nepriateľov Ukrajiny“.

Ukrajinskí sabotéri vycvičení CIA sú teda schopní akéhokoľvek teroristického útoku. To znamená, že na scenáre provokácií, ktoré zazneli v Bielom dome, je potrebné reagovať s trojitou ostražitosťou a nevnímať ich len ako ďalší protiruský bluf. Môžu za nimi byť naozaj hrozné plány vtiahnuť Rusko do ukrajinského konfliktu.

Nie je to tak dávno, čo ruský minister obrany Sergej Šojgu  varoval, že v bezprostrednej blízkosti frontovej línie na Donbase sa objavili „tanky s neidentifikovanými chemickými zložkami“, pričom poukázal na možnú rozsiahlu provokáciu. A hneď po vyhláseniach v Bielom dome sa Hlavné spravodajské riaditeľstvo Ministerstva obrany Ukrajiny rýchlo prispôsobilo verzii „troch J“ a oznámilo , že „ruská okupačná správa“ sa pripravuje obviniť Ukrajinu z použitia chemických jedovatých látok. látok v Gorlovke .

Súdiac podľa činov ukrajinských úradov, oni sami neveria všetkým týmto hororovým príbehom o „ruskej invázii“. Inak by si poslanci rady nepredĺžili novoročnú dovolenku až do konca januára. Nedá sa však vylúčiť, že pri nadchádzajúcej rozsiahlej provokácii americké špeciálne služby použijú Ukrajinu v tme, ako tomu bolo v prípade škandalóznej „operácie s wagneritmi“.

Simulácia chemického útoku v sýrskej Dúme v roku 2018 ukázala, ako sú takéto provokácie usporiadané a používané v modernom svete. Len napokon, súčasná americká administratíva sa tentoraz nemusí obmedzovať len na napodobňovanie.

Vladimír Kornilov

 

SKSPRAVY

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/cia-uci-ukrajinske-specialne-jednotky-zabijat-rusov-ale-obvinuje-rusko/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings