COVID-1984: Orwellova vízia, naša realita?

Ilustračné foto: Pixabay

  • „Veda“ sa posledné dva roky používa na to, aby nás zbavila práv na medicínu a osobných slobôd. Teraz sa „veda“ ponúka ako dôvod, prečo nejesť skutočné hovädzie mäso a namiesto toho si zvyknúť na hmyz a alternatívy proteínov vypestovaných v laboratóriu. „Veda“ sa tiež používa ako zbraň, aby nás primäla prijať postupné výpadky prúdu a energetickú depriváciu
  • Odrazujúc dystopický román Georga Orwella „1984“ nám Bidenova administratíva hovorí, že ekonomika je dobrá, HDP je silné a inflácia je prechodná, aj keď údaje jasne hovoria o niečom inom.
  • Biden dokonca trval na tom, že požičiavanie (čítaj: tlačenie) ďalších peňazí zníži ceny, pričom neovplyvní hodnotu dolára. Základnou ekonómiou je, že zvyšovanie peňažnej zásoby vedie k inflácii, ale dokonca aj inflácia sa mení z rozmaru
  • Koncom apríla 2022 ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA dokonca vytvorilo skutočné „ministerstvo pravdy“, Výbor pre riadenie dezinformácií, čo je očividné porušenie prvého dodatku. Vláda v podstate „uložila do pamäte“ ústavu a predstiera, že neexistuje, dúfajúc, že ​​budete predstierať spolu s nimi
  • Osvetľuje vláda plynom verejnosť? Gaslighting je forma emocionálnej manipulácie a zneužívania, kde násilník vytvára falošný príbeh a núti obeť pochybovať o svojom príčetnosti. Prepisovanie histórie je kľúčovým charakteristickým znakom, rovnako ako vyvracanie toho, čo je zrejmé

“Som to len ja, alebo mám pocit, že niekto tam vonku používa Orwellovu prácu nie ako varovanie, ale ako manuál?” Spýtal sa moderátor GBNews Neil Oliver v monológu 7. mája 2022. Zhrnul scénu z knihy Georgea Orwella „Farma zvierat“, v ktorej hospodárske zvieratá zisťujú, že ošípané berú všetky jablká a mlieko pre seba.

Keď sa odhalí ich sebecké správanie, ošípané to obhajujú tvrdením, že je vedecky dokázané, že samotné ošípané potrebujú mlieko a jablká pre dobré zdravie. Na tom, že si všetky jablká a mlieko vezmú pre seba, nie je nič samoúčelné. “Mnohí z nás nemajú radi ani jablká.”

Kto vlastne sleduje vedu?

Tento termín „veda“ sa nám v posledných dvoch rokoch opakovane hádzal do očí a strkal do krku, pričom nespravodlivo a iracionálne oddeľoval nadriadených od plebsu. „Veda“ sa používa na to, aby nás zbavila lekárskych práv a osobných slobôd.

Teraz sa „veda“ ponúka ako dôvod, prečo nejesť skutočné hovädzie mäso a namiesto toho si zvyknúť na hmyz, húsenice a v laboratóriu vypestované alternatívy bielkovín.

„Veda“ sa tiež používa ako zbraň, aby nás primäla akceptovať postupné výpadky prúdu a energetickú depriváciu.

„Energetický gigant E.On nedávno poslal zákazníkom páry polyesterových ponožiek so správou: ‘Energia dole. Zníženie CO2.“ Tí, ktorí doslova ovládajú moc, hovoria ľuďom, aby nosili viac oblečenia, aby sa ubránili chladu, namiesto toho, aby mali doma kúrenie,“ povedal Oliver.

‘1984’ — Manuál pre totalitu

V Orwellovom dystopickom románe „1984“ nájdeme Ministerstvo hojnosti aj Ministerstvo pravdy. Oba názvy sú opakom ich skutočnej funkcie. Úlohou ministerstva hojnosti je udržiavať stálu úroveň chudoby a zároveň zverejňovať vymyslené výrobné čísla pre predmety, ktoré v skutočnosti nikdy neboli vyrobené, a úlohou ministerstva pravdy je uchovávať v pamäti nepohodlné fakty a denne prepisovať históriu tak, aby zodpovedala politickému príbehu. .

V USA nám Bidenova administratíva hovorila, že ekonomika je dobrá, HDP je silné  a inflácia je prechodná,  aj keď údaje jasne hovoria o niečom inom. Prvý štvrťrok 2022 mal v skutočnosti zápornú mieru rastu,  spotrebiteľský dlh v marci vyletel na 52 miliárd USD  a inflácia za posledný rok bola najrýchlejšia za štyri desaťročia,  bez konca.

Biden dokonca trval na tom, že požičiavanie (čítaj: tlačenie) ďalších peňazí zníži ceny, pričom neovplyvní hodnotu dolára. Aby som citoval prispievateľa The Hill Chrisa Talga,  „Tomu sa hovorí požičať si bidenizmus, malarkey,“ pretože „keď vláda vytlačí alebo požičia bilióny dolárov, hodnota dolára klesá a ceny stúpajú. Tomu sa hovorí inflácia.” Je to základná ekonómia, ale aj tá sa z rozmaru mení.

Akoby to nebolo dosť orwellovské, na konci apríla 2022 ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vytvorilo skutočné „ministerstvo pravdy“, Výbor pre riadenie dezinformácií, čo je očividné porušenie prvého dodatku (sloboda prejavu).

DHS v podstate predstiera, že ústava už neexistuje, no nikto si nepamätá, že by bola formálne zrušená. Stále by tam mal byť — najvyšší zákon krajiny. Ale vláda sa správa tak, ako keby bola zasiahnutá pamäťou, a nepochybne dúfate, že s tým budete súhlasiť. Nie je to nič iné ako šialené robenie a možno to je zámer.

Vládne Gaslighting

Veľmi to pripomína gaslighting, formu emocionálnej manipulácie a zneužívania, kde násilník vytvára falošný príbeh a krok za krokom núti obeť spochybňovať zdravý rozum.

Prepisovanie histórie je kľúčovým charakteristickým znakom, rovnako ako vyvracanie toho, čo je zrejmé. Hlúpe príklady môžu byť komentovanie vašej „čiernej košele“, keď je košeľa, ktorú máte na sebe, biela, alebo trvanie na tom, že ste prišli s hodinovým oneskorením, keď ste zjavne prišli načas, súdiac podľa všetkých hodín v dome.

Aj keď sa obeť môže čudovať, či stráca rozum, v skutočnosti sú to ľudia, ktorí robia gaslighting, ktorí majú zvyčajne poruchu duševného zdravia. Bývajú patologickými klamármi so silnými narcistickými sklonmi.

Aby ste sa ochránili, psychológovia odporúčajú, aby ste sa od páchateľa vzdialili, uložili si všetky dôkazy (aby ste si mohli potvrdiť fakty, keď si nie ste istí) a stanovili si pevné hranice, čo budete tolerovať a čo nie. Nakoniec musíte prerušiť vzťah – niečo, čo treba mať na pamäti.

Oliver vo svojom monológu lamentuje nad slabou účasťou vo voľbách do VÚC a poznamenáva, že väčšina ľudí je jednoducho opotrebovaná zneužívaním. Vyčerpaný klamstvami. Unavený pokrytectvom. Nech je to poučením pre Američanov – neupadnite do apatie.

Odpoveďou je nahradiť zneužívajúce vedenie hlasovaním v rekordnom počte. Zapojte sa viac, nie menej. Môžete sa dobrovoľne stať napríklad pracovníkom prieskumu verejnej mienky. Je pravda, že sme zasiahnutí fenomenálne silnou psychologickou vojnou, ale zostať sústredený na pravdu a odmietnuť nechať sa sledovať je vašou najlepšou obranou.

Nepriatelia slobody

Aldous Huxley bol súčasníkom a mentorom Orwella. Vo vyššie uvedenom rozhovore z roku 1958 Huxley diskutoval o sérii esejí, ktoré napísal, s názvom „Nepriatelia slobody“. Séria načrtáva „neosobné sily“, ktoré „tlačia smerom k postupne menšej slobode“ a „technologické zariadenia“, ktoré možno použiť na urýchlenie procesu zavedením stále väčšej kontroly nad obyvateľstvom.

S príchodom televízie Huxley predvídal, ako by sa autoritárske vedenie mohlo stať zdrojom „jednobodového bubnovania“ jedinej myšlienky, ktorá by účinne vymývala mozgy verejnosti. Okrem toho

predpovedal technologickú schopnosť „obísť racionálnu stránku človeka“ a manipulovať správanie ovplyvňovaním ľudí na podvedomej úrovni.

To je presne to, čomu dnes čelíme.

Huxley poukázal na to, že ako sa technológia stáva zložitejšou, je čoraz potrebnejšie vytvárať prepracovanejšie hierarchické organizácie, ktoré to všetko spravujú. Technológia tiež umožňuje efektívnejšie propagandistické stroje, ktoré možno riadiť prostredníctvom rovnakých hierarchií riadenia.

Huxley citoval úspech Hitlera a poznamenal, že okrem Hitlerovho efektívneho použitia teroru a hrubej sily „používal aj veľmi účinnú formu propagandy. Mal rádio, ktoré využíval naplno a dokázal vnútiť svoju vôľu obrovskej mase ľudí.“

Google a Facebook o vás zhromažďujú údaje už takmer dve desaťročia. Vytvorili rozsiahle serverové farmy, ktoré sú schopné analyzovať tieto údaje pomocou hlbokého učenia a softvéru umelej inteligencie na ťažbu informácií a generovanie neuveriteľne presných podrobností o tom, aký typ propagandy a rozprávania je potrebný na tajnú manipuláciu s vašimi presvedčeniami a správaním.

Centralizácia je motorom Huxleyho dystopie

Huxley tvrdil, že na vytvorenie dystopickej budúcnosti prezentovanej v jeho knihách by ste museli centralizovať bohatstvo, moc a kontrolu, čo je presne to, čo robí technokratická a transhumanistami inšpirovaná globalistická kabala. Ich riadiaca mriežka je takmer dokončená.

Jedným z posledných klincov do našej spoločnej rakvy bude zavedenie globálneho systému digitálnej identity, ktorý im poskytne viac-menej úplnú kontrolu nad každým človekom na planéte.

Svetová zdravotnícka organizácia na jednom pracuje. Európska únia práve oznámila zavedenie digitálneho ID a vláda Spojeného kráľovstva pripravuje legislatívu na zvýšenie bezpečnosti služieb digitálneho ID.

Aj keď sa digitálne ID predáva ako maximálna rýchlosť a pohodlie, „predstavuje jedno z najvážnejších rizík pre ľudské práva zo všetkých technológií, s ktorými sme sa stretli“. The Expose varuje:

„V konečnom dôsledku budú systémy sociálnych kreditov, ako sú tie, ktoré sa v súčasnosti vyvíjajú v Číne, založené na digitálnom ID, čím umožnia alebo znemožnia našu plnú a slobodnú účasť v spoločnosti.

Vývojom rozpoznávania tváre a technológií AI a strojového učenia súbežne so systémami pre digitálne ID nevytvárame iba identitu na prístup k základným sociálnym službám. Digitálne identifikátory budú nevyhnutné na fungovanie v prepojenom digitálnom svete…

Systémy digitálnej identifikácie, tak ako sa dnes vyvíjajú, sú zrelé na vykorisťovanie a zneužívanie na úkor našich slobôd a demokracií.

Možno si myslíte, že na Západe by sa to nikdy nestalo a je to jedinečné iba pre Čínu. Ale už to tu presadili bez toho, aby ste si to uvedomovali, prostredníctvom očkovacích pasov COVID-19.

Povinné pasy COVID nemajú takmer nič spoločné s verejným zdravím a všetko so sociálnou kontrolou. prečo? Pretože injekcie COVID-19 nezabránia infekcii ani prenosu… Očkovacie pasy nemajú z hľadiska verejného zdravia absolútne žiadny zmysel. Ale dávajú dokonalý zmysel pre presadzovanie systému digitálneho ID a sociálneho kreditu…

Na nákup určitých vecí, prístup k miestam a pravdepodobne aj na prístup k bežnému internetu budete musieť použiť svoje digitálne ID. Ak ste však neurobili to, čo vláda rozhodla, že z vás robí „dobrého občana“ a udržíte si dobré sociálne kreditné skóre, nebudete môcť robiť žiadnu z týchto vecí.

Keď budú digitálne identifikátory normalizované, budú jedným z najväčších nástrojov, ktoré kedy mali vlády vo svojom arzenáli na kontrolu a manipuláciu s verejnosťou a zotrvanie pri moci vďaka obrovskému množstvu osobných údajov, ktoré budú generovať.

Decentralizácia chráni slobodu

Ak je predpokladom Huxleyho dystopie centralizácia, potom decentralizácia je spôsob ochrany pred ňou. Dnes sa múdrosť tohto javí naplno. Verím, že bude potrebná decentralizácia internetu, aby sa v budúcnosti zabránilo cenzúre a manipulácii.

To znamená, že webové stránky a platformy nie sú uložené na jednom centrálnom mieste, ktoré sa dá ľahko ovládať a manipulovať, ale skôr sú široko distribuované do tisícok, ak nie miliónov počítačov po celom svete. Pretože neexistuje žiadne centrálne úložisko, nemožno ho odstrániť.

Decentralizované platformy umožňujú, aby väčšina moci prebývala s jednotlivcom.

Technológie, ktoré sa dajú ľahko zneužiť na kontrolu verejného rozprávania, musia tiež zostať do značnej miery decentralizované, aby žiadna osoba alebo agentúra neskončila s príliš veľkou mocou na manipuláciu a ovplyvňovanie verejnosti. Naše moderné monopoly sociálnych médií sú dokonalým príkladom toho, pred čím nás Huxley varoval.

To isté platí pre náš potravinový systém a naše ekonomické inštitúcie. Dnes môžeme vidieť, ako nás úloha centrálnej banky (v USA známej ako Federálny rezervný systém) – súkromne vlastnenej entity s právomocou rozdeľovať celé krajiny za účelom zisku – núti k novému globálnemu ekonomickému systému, ktorý ochudobniť a doslova zotročiť všetkých, s výnimkou samotných členov kabaly.

Ako vládnuce prasatá vo „Farme zvierat“ môžu trvať na tom, že sa „lepšie stavajú späť“ a pracujú na „spravodlivejšej a spravodlivejšej“ spoločnosti, ale ak si presadia, budú jediní, ktorí budú jesť jablká a mlieko na farme, zatiaľ čo my ostatní nevlastníme nič a živíme sa z prídelových krúpov.

Dr. Joseph Mercola

Pôvodným zdrojom článku je Mercola

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings