Slovenská opozícia podľa šéfa diplomacie stále hovorí “my sme predsa NATO, a keď bude treba, tak nás bude NATO chrániť, tak buďme ticho – veď ide len o Ukrajinu”.
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok sa v pondelok v Bruseli stretol so šéfmi diplomacií členských štátov EÚ. Zo zasadnutia si podľa vlastných slov odniesol “silné odhodlanie” a hlavne pocit jednoty všetkých členských štátov Únie v otázke podpory pre Ukrajinu.
Zároveň uviedol, že kontrast v tom, čo zaznelo v Bruseli, “nemohol byť väčší” s tým, ako sa k téme Ukrajiny stavia slovenská opozícia. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
“Každý to vníma tak, že dnes nie sme svedkami len ohrozenia Ukrajiny, ale každý to chápe aj ako hrozbu pre celú Európu. Keď som si vypočul kolegov z EÚ, kontrast nemohol byť väčší s tým, čo počúvam doma od opozície, ktorá sa dookola vykrúca a komunikuje hrozbu Ukrajine tak, ako by to bola posledná vec, ktorá sa nás týka,” povedal šéf slovenskej diplomacie po zmienenom zasadnutí.
Slovenská opozícia podľa jeho slov stále hovorí “my sme predsa NATO, a keď bude treba, tak nás bude NATO chrániť, tak buďme ticho – veď ide len o Ukrajinu”. Podľa Korčoka zároveň naozaj vôbec “nikto, nehovorí v Európe to, čo dokáže produkovať opozícia na Slovensku v tak vážnej bezpečnostnej situácii”.
Šéf slovenskej diplomacie takéto správanie označil za “nesmierne pokrytectvo voči Ukrajine a aj voči vlastnej krajine”. Dodal, že v takomto kontraste má “o to väčšiu hodnotu jasná pozícia vlády Eduarda Hegera ako aj prezidentky Zuzany Čaputovej voči nášmu východnému susedovi”.
Čo vlastne povedal?
Aby sme to zrekapitulovali, čo povedal hlavný diplomat slovenského protektorátu NATO: Nemusíme v konflikte vidieť USA, ale NATO a ak slovenská opozícia hovorí, že “my sme predsa NATO” a nie USA, potom buďme NATO, pod vedením USA, čo je vlastne to isté. Hoci ukrajinská otázka je len jej vnútorná záležitosť, keď si majdanom a šovinisticko-banderovskou politikou nedokáže udržať súdržnosť štátu, jej riešenie v postavení sa za Ukrajinu proti Ruskej federácii sa to stáva aj záležitosťou NATO, a tým vraj ide o hrozbu pre celú Európu, hoci Korčok môže mať na mysli maximálne EÚ.
Otázka je, ak je to záležitosť ohrozenia EÚ, prečo potom najviac zbraní na Ukrajinu od roku 2014 dodávajú práve Spojené štáty, ak “my sme NATO”, ale Ukrajina nie je NATO? Súdruh Korčok sa nám jednoducho zamotal do vlastných konšpirácií a zrejme sa pred kolegami z vojenského paktu hanbil za mierové postoje, ktoré si želá väčšina Slovákov, pretože na rozdiel od amerických záujmov, Slováci nemienia zomierať za cudzie záujmy, preto odmietajú tézu Korčoka o “našej spoločnej záležitosti” a chápu, že je to len záležitosť amerického trola v kresle “ministra zahraničných závislostí” SR…
-red2-