Minister obrany Jaroslava Naď (OĽaNO) informoval, že slovenskí vojaci dorazili s húfnicami Zuzanu 2 do Lotyšska.
„Po vyše 1 300 km pred pár minútami dorazili michalovskí delostrelci do lotyšského Adaži, kde striedajú svojich kolegov. Nech sa Vám darí, buďte zdraví!“
Naď euroatlanticky hrdo oznamuje, že pri tejto príležitosti (vyslania slovenských vojakov blízko k ruským hraniciam) našich profesionálov privítal anglosaský pplk. John Benson, kanadský veliteľ battle group.
Naň, ktorý pôsobil dlhé roky v euroatlantických mimovládkach aj štruktúrach poďakoval slovenským vojakom za „pôsobenie v prospech mieru a stability“, čiže s namierenými slovenskými húfnicami proti Rusom, čiže Slovana proti Slovanovi.
Takto reagovalo aj mnoho z vyše dvesto príspevkov pod statusom. Keďže sa pod príspevkom rozhorela ostrá debata, na niektoré z názorov reagoval aj samotný minister.
Brat proti bratovi povstane? Čo je to za nezmysel?
pýtal sa jeden z užívateľov.
„Rusi napadli Ukrajinu, predtým Poliakov, Československo. To sú fakty. Slovan Neslovan, Rusi napadnú toho, koho chcú. A kedy im to vyhovuje,“ odpovedal ostro Naď, pričom si komunistických a internacionálnych Sovietov dezinformačne zamenil na Rusov.
Ovláda Naď históriu? Oprava jeho tvrdí
Faktom totiž je aj to, že bývalý Sovietsky zväz bol totalitným útvarom, vedeným komunistami. Pri napadnutí Poľska (1939) by bolo radno si pozrieť národnosť diktátora J.V.Stalina a tiež národnostné zastúpenie v revolučných výboroch strany po revolúcii, pretože o „Rusov“ v drvivej väčšine nešlo.
Na druhej strane v histórii Práve Poliaci a Litovčania (dokonca spojení v jednom kráľovstve) pravidelne útočili na cárske Rusko.
Pokiaľ ide o okupáciu bývalej ČSSR historicky korektne a presne išlo vpád vojsk Varšavskej zmluvy – niečo na úrovni dnešného paktu NATO so spoločnou obranou a podobnými princípmi obrany „hodnôt“ a teda aj záujmov. Okrem Sovietov (z veľkej vojakov časti so stredoázijských republík) nás obsadili svojimi vojakmi aj Maďari, Poliaci, Bulhari a Nemci („východní“).
Keď sme pri Nemcoch, tak tí napadli nielen Čechov, Poliakov, Rusov, Britov, Francúzov, Belgičanov, Holanďanov a anšlusovali Rakúšanov, ale aj Slovákov… a dnes je postnacistické Nemecko hrdou a kľúčovou silou NATO, v mene ktorého záväzkov posiela Naď slovenských vojakov k ruským hraniciam.
Napriek týmto skutočnostiam Naď odporoval faktom aj slovanskej pocitovej zložke. Jednému užívateľovi na otázku, kedy Rusi napadli Československo odpovedal: . „1968 a zostali do 1991. 23 rokov okupácie. Jednoducho slovanskí bratia ako struk,“ zareagoval Naď.
Naď nespomenul ani agresiu Nemecka, ani USA
A aké ďalšie reakcie ľudia písali? „A že si Nemcov nespomenul a Američanov… tí koho všetko napadli, rýchlo si zabudol,“ odkázal mu jeden z užívateľov. Radi by sme redakčne pridali aj zoznam agresie USA za ostatných 200 rokov, ale bol by to dlhý zoznam. Pridávame preto odkaz na jeden z mnohých zdrojov https://vk.com/@randrejcin-agresia-usa-zloiny-a-vyvraovanie-nrodov-zoznam-z-ktorho-vm-m , kde je sumár a popis agresií „najdemokratickejšej krajiny sveta“. Obsahuje vyše 14 000 slovo a rozsahom ide asi o 50 strán textu.
Keďže odmietavé reakcie ľudí aj s podobnými argumentmi ako sme uviedli pribúdali, minister Naď to radšej nechal tak.
Aké sú dopady antiruského militarizmu na ľudí?
Žiaľ, ide po prezidentke o kľúčovú politickú funkciu, ktorá môže mať dosah na zvyšovanie napätia a rusofóbie, ktoré v ostatnom čase agresívne zosilňujú Spojené štáty, šéf NATO Stoltenberg a predstavitelia Ukrajiny.
Je preto otázne, či Slovensku pomôže štrngať zbraňami voči Rusku, ktoré je nielen slovanským štátom a lídrom novej slovanskej civilizácie, ktorá vystrieda dohasínajúcu anglosaskú civilizáciu, ale aj kľúčovým dodávateľom energonosičov. Na rozdiel od Slovenska Maďarsko uzatvorilo s Ruskom výhodnú dlhodobú zmluvu (na 15 rokov) za veľmi prijateľné až priateľské ceny na dodávku ruského plynu. Pointou je, že cez južnú trasu, obchádzajúcu Ukrajinu.
Účet za zdražený plyn
Za štýl vedenia zbytočnej konfrontačnej geopolitiky angloamerických a euroatlantických trolov zaplatí účet len na plyne ročne každá domácnosť približne v sume 230 eur. Pri jeden a pol milióne domácností priamo alebo diaľkovo vykurovaných plynom to bude len na budúci rok 300 miliónov eur, čo domácnosti spolu zaplatia za antiruské eskapády, sankcie a konfrontačnú geopolitiku.
A k tomu ešte 2 miliardy eur, ktoré vláda schválila 8.septembra Naďovi na nákup vojenskej techniky.
Informačný servis k húfnici Zuzana 2
155 mm 52 kal. ShKH ZUZANA 2 je samohybný autonómny delostrelecký systém s automatickým nabíjaním munície schopný zabezpečiť účinnú paľbu priamym aj nepriamym zamierením.
Ilustrácia: samohybná húfnica Zuzana 2, zdroj: kotadef.sk
Vyznačuje sa dlhým dostrelom, značným účinkom v cieli, vysokou presnosťou a rýchlosťou streľby, rýchlym zaujatím palebnej pozície a ovládateľnosťou. Ochrana posádky proti účinkom zbraní hromadného ničenia a veľké množstvo munície vezenej priamo v objekte patria k jeho výhodám.
Elektronická výbava, diagnostika a mechanizácia obslužných prác pri nabíjaní a streľbe radia túto zbraň medzi najmodernejšie zbrane vo svete.
Nepriama streľba použitím automatizovaného príkazu, prieskum a zariadenie riadenia paľby s možnosťou použitia tzv. salvového režimu paľby je základný režim paľby.
Zbraň je počas streľby stabilizovaná za pomoci zbraňových podpôr namontovaných na podvozku. Zbraň je vybavená inerciálnym navigačným zariadením, meračom úsťovej rýchlosti a termovíznym zameriavacím systémom.
ZUZANA 2 je vybavená guľometom M2HB-QCB Browning 0.50 inch pre protivzdušnú obranu. Alternatívne je možné použiť aj guľomet 12,7 mm NSV. Pre ochranu proti pancierovej technike je zbraň vybavená RPG-75 AT. Zbraň je obsluhovaná štvorčlennou posádkou umiestnenou počas prevádzky v troch kabínach (vodič v prednej kabíne, veliteľ s operátorom náplní v ľavej veži, operátor striel v pravej veži).
-red2-
SKSPRAVY
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/nad-zahral-na-rusofobnu-strunu-rusi-napadnu-koho-chcu-a-kedy-sa-im-to-hodi-bude-spadat-pod-sirenie-dezinformacii/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia