Ilustračné foto: Pixabay
Ak je naratív o inflácii, ktorým sa živíme, pravdivý, politika sankcií americkej vlády nedáva zmysel , pretože najhoršie trpia americké a európske obyvateľstvo, ktoré dopláca na obmedzenia ponuky vyššími cenami a úrokovými sadzbami.
Keďže Rusko je exportérom energie a nerastov, vyššie ceny vedú k vyšším príjmom z exportu. Práve Američania a Európania zasiahnutí vysokými cenami pociťujú sankcie.
Opýtajte sa sami seba, prečo v dôsledku nedostatku dodávok, narušených dodávateľských reťazcov v dôsledku bezmyšlienkovej politiky blokovania a rastúcej inflácie vláda USA zvýšila infláciu brzdením ponuky sankciami. Je príčinou súčasnej inflácie tlačenie peňazí Federálneho rezervného systému alebo je príčinou zníženie ponuky tovarov a služieb spôsobené Washingtonským protokolom Covid a „ruskými sankciami“?
Opýtajte sa sami seba, prečo sa Bidenov režim viac zaujíma o gangsterskú Ukrajinu ako o mieru inflácie v USA a blaho amerických občanov.
Opýtajte sa sami seba, či súčasná vysoká cena benzínu je skutočne výsledkom sankcií, ktoré bránia vstupu ropy na trh . Pokiaľ viem, Rusko pokračuje v predaji ropy a zemného plynu. Zastavili sa len malé americké nákupy ruskej ropy.
Malé množstvo ropy nemôže vysvetliť zvýšenie ceny. Najpravdepodobnejšie sú to ropné spoločnosti, ktoré používajú „krízový“ príbeh na zvýšenie cien.
Opýtajte sa sami seba, či zvýšenie úrokovej sadzby o pol percentuálneho bodu stačí na to, aby spôsobilo 1 000 pokles Dow Jones.
Argumentom je pravdepodobne to, že vyššia úroková sadzba zvyšuje náklady a znižuje výnosy, a tým pádom akciového trhu.
Ak však vyššie úrokové sadzby zvyšujú náklady, ako pôsobia protiinflačne?
S najväčšou pravdepodobnosťou akciový trh klesol, pretože Federálny rezervný systém oznámil, že zastavuje svoju politiku tlače peňazí na podporu cien akcií a dlhopisov. Namiesto toho sa Federálny rezervný systém chystá predať akcie a dlhopisy zo svojho portfólia v hodnote 9 biliónov dolárov vybudovaného nákupom akcií a dlhopisov za viac ako desať rokov s cieľom podporiť banky v New Yorku a Wall Street.
Keď sa začalo kvantitatívne uvoľňovanie, portfólio Federálnych rezerv predstavovalo 800 miliárd dolárov. Dnes je 11-krát väčšia. Tento obrovský nárast v portfóliu Federálneho rezervného systému vysvetľuje dlhý rast indexu Dow Jones a bohatstvo na Wall Street.
Žiadny z príbehov, ktorými sme kŕmení, nie je pravdivý. Príbehy slúžia programom, ktoré nie sú zverejnené.
Je fikciou, že „západné demokracie“ sú samosprávne. Ako si môžu ľudia sami vládnuť, keď žijú vo svete riadenom falošnými vysvetleniami slúžiacimi skrytým plánom?
Dr. Paul Craig Roberts
autor píše na svojom blogu, PCR Institute for Political Economy. Je pravidelným prispievateľom do Global Research, odkiaľ sme článok prevzali
SKSPRAVY
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/nas-svet-klamstiev-sankcie-usa-vysoke-ceny-benzinu-a-pribeh-o-inflacii/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia