Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽANO s podporou 8,1 percenta. Nasledovalo by hnutie Sme rodina so 7,5 percenta a Progresívne Slovensko so ziskom 7,3 percenta hlasov.
Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali na prelome marca a apríla, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 19 percent hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 15,1 percenta. Tretia by bola strana SaS s 10,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa konal od 30. marca do 6. apríla na vzorke 1007 respondentov.
Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽANO s podporou 8,1 percenta. Nasledovalo by hnutie Sme rodina so 7,5 percenta a Progresívne Slovensko so ziskom 7,3 percenta hlasov. S podporou 6,9 percenta by sa do NR SR dostalo aj hnutie REPUBLIKA a so 6,3 percenta hlasov KDH.
Pred bránami parlamentu by skončili ĽSNS so ziskom 4,5 percenta, Aliancia s 4,4 percenta, SNS s 3,6 percenta, Za ľudí s 2,5 percenta, Dobrá voľba-Umiernení s 1,9 percenta, Maďarské fórum s 1,6 percenta a Spolu s 0,7 percenta hlasov.
V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Hlas-SD získal 35, Smer-SD 28 a SaS 19. Za OĽANO by do parlamentu zasadlo 15 a za Sme rodina 14 poslancov. Štrnásť kresiel by získalo Progresívne Slovensko, Republika 13 a KDH 12 kresiel.
Súčasná koalícia by získala len 46 kresiel, stratila by tak už viac ako polovicu poslancov, s ktorými vstupovala do parlamentu v roku 2020. Ani spojenie s PS a KDH by nestačilo (74) na vytvorenie ďalšej vládnej koalície.
Opozícia (HLAS-SD, Smer-SD a REPUBLIKA) by tak síce tesne, ale predsa mohli podľa týchto výsledkov zostaviť vládu s podporou 76 poslancov.
Aj tieto výsledky prieskumu dávajú súčasnej vláde, ktorá rieši všetko možné, len nie životnú úroveň Slovákov kritické vysvedčenie súčasnému štýlu a obsahu vládnutia.
-red2-
SKSPRAVY
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/prieskum-volby-by-vyhral-hlas-sd-koalicia-straca-polovicu-podpory-46-95/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia