Voliči v San Franciscu zosadili troch progresívnych členov mestskej školskej rady v historických odvolávacích voľbách. Odvolacie voľby, ktoré boli v meste prvé od roku 1983, boli podľa sanfranciského ministerstva volieb pre tých, ktorí boli za odstránenie, obrovským úspechom. Voliči uviedli obavy z progresívnej ideológie, ktorá sa dostáva do centra pozornosti, zatiaľ čo mestské verejné školy zostali viac ako rok zatvorené.
Členovia školskej rady v San Franciscu Faauuga Moliga, Gabriella Lopez a Alison Collins sú mimo po tom, čo voliči drvivou väčšinou podporili odstránenie. Ani jeden angažovaný člen predstavenstva nezískal viac ako 28 % hlasov, zatiaľ čo 79 % voličov podporilo odstránenie Alison Collinsovej. Takmer 126 000 voličov sa zúčastnilo na prevratných odvolávacích voľbách, ktoré boli prvými v meste od roku 1983, keď bola neúspešne odvolaná vtedajšia starostka Dianne Feinsteinová.
Školstvo sa má venovať vzdelávaniu
Starosta San Francisca London Breed bude mať teraz za úlohu vymenovať náhradníkov za odvolaných členov predstavenstva. Menovaní budú pôsobiť do novembra, kedy si voliči môžu zvoliť novú školskú radu.
Voliči tohto mesta vyslali jasné posolstvo, že školská rada sa musí zamerať predovšetkým na to, čo je základom zabezpečenia dobre fungujúceho školského systému
uviedol Breed vo vyhlásení .
Tí, ktorí hlasovali za odstránenie, vyjadrili znepokojenie nad progresívnou ideológiou, ktorá sa vyučuje na školách, ako napríklad učebné osnovy na tému rasovú kritickú teóriu
S angažovaným premenovávaním škôl narazili
Snaha mesta premenovať 44 škôl vyvolala širokú kritiku zo strany rodičov. Členovia školskej rady uviedli, že sa zamerali na školy, ktoré oceňujú verejné osobnosti spojené s rasizmom, sexizmom a inými nespravodlivosťami. Na zozname boli aj mená ako George Washington, Abraham Lincoln či Dianne Feinstein.
Úsilie o premenovanie bolo kritizované za historické nepresnosti a slabý výskum, ako aj jeho načasovanie. Rada postúpila s opatrením v januári 2021, keď boli všetky mestské školy zatvorené a študenti museli bojovať s online vzdelávaním.
Plán bol nakoniec zrušený. Väčšina zo 115 škôl v meste bola zatvorená na viac ako rok, od marca 2020 do augusta 2021, aj keď neďaleké okresy znovu otvorili učebne a súkromné školy v meste organizovali osobné vyučovanie.
Frustrovaní rodičia
Členovia rady boli neskôr fackovaní viacerými žalobami, vrátane jedného z mesta San Francisco, ktoré žalovalo školskú štvrť a predstavenstvo v snahe vyvinúť tlak na rýchlejšie znovuotvorenie tried.
“Bohužiaľ, priority našej školskej rady boli často veľmi nesprávne umiestnené,” povedala starostka Breedová vo svojom súhlase s úsilím o odvolanie. “Rodičia zo štátnej školy v San Franciscu nevyjadrujú len normálnu, bežnú frustráciu.”
Voliči tiež vyjadrili znepokojenie nad brutálnym nárastom protiázijských útokov, ktoré sužujú mesto od začiatku pandémie. Teraz odvolaná členka predstavenstva Alison Collinsová sa dostala pod paľbu po tom, čo sa objavili tweety z roku 2016, v ktorých Collinsová uviedla, že „sa snaží bojovať proti rasizmu černochov v ázijskej komunite“ v „prevažne ázijskej“ škole svojich dcér. Minulý rok bolo v San Franciscu hlásených viac ako 60 protiázijských zločinov z nenávisti a útokov , pričom tieto zločiny vzrástli o 339 % na celoštátnej úrovni.
Kritická rasová teória
Kritická rasová teória rozdeľuje Ameriku, aj spoločnosť angažovanými úderkami, skupinami aj jednotlivcami posadnutými progresivistickou ultraľavičiarskou až extrémistickou ideológiou kritickej rasovej teórie. Jej súčasťou, ktorá sa zakorenila aj na Slovensku je fetiš inklúzie, čiže začleňovania tzv. marginalizovaných a etických skupín obyvateľstva. Spoločným rysom je obviňovanie príslušníkov bielej rasy (Belochov) z údajne vrodenej diskriminácie iných kultúr a predpojatého rasizmu. Aj pre tieto kontroverzné ideologické dogmy je šírenie tejto ideológie považované v konzervatívnych kruhoch za obrátený rasizmus.
Z výučby tzv. kritickej rasovej teórie v USA sa stala aj jedna z nosných tém politického boja siahajúca až k Bielemu domu a voľbe prezidenta. Ultraľavičiarsky progresivizmus je v USA doménou strany Demokratov. Nejde pritom už len o americký fenomén. Progresivizmus sa stal súčasťou európskej agendy a progresivisti sú vo veľkom počte zastúpení aj v Európskom parlamente. Voči tomuto zhubnému fenoménu so šírením ideologických dogiem a politík upozorňuje zo Slovenska najmä europoslanec Milan Uhrík (hnutie Republika).
Na ilustráciu prieniku kritickej rasovej teórie neomarxistov do verejného priestoru Oskara za najlepší film bude môcť po zmene pravidiel od roku 2025 získať len snímok s dostatočným zastúpením rôznych, nielen rasových, menšín. Bidenova administratíva obmedzila prístup bielych farmárov k pandemickej pomoci od federálnej vlády.
Šírenie progresivizmu a kritickej rasovej teórie sa spája s ostrou kritikou systému a najmä kapitalizmu, čo len potvrdzuje, že ide o extrémistickú antisystémovú ideológiu, ktorá nachádza širokú podporu aj v kruhoch finančnej oligarchie a tzv. filantropických miliardároch ako napríklad George Soros.
-red1-
SKSPRAVY
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/san-francisco-volici-odvolali-angazovanych-clenov-skolskej-rady-kvoli-obavam-z-progresivnej-ideologie-na-skolach/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia