Milan Uhrík (Republika) víta fakt, že aj Generálna prokuratúra odmieta Naďov návrh dohody na zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku. Pripomína, že hnutie REPUBLIKA v zastúpení JUDr. Lukášom Machalom predložilo takisto zásadné pripomienky, ktorými odmietajú túto dohodu ako celok. Návrh pripomienok hnutia Republika podporilo viac ako 13-tisíc občanov.
Aktivitu generálneho prokurátora s 35 zásadnými pripomienkami a odmietnutím dohody ako celku si všimol a ocenil aj Tomáš Taraba (ŽIVOT).
Pripraviť vojenskú dohodu, ktorá je v zásadnom rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky dokážu buď hlupáci alebo protislovenské živly
konštatoval na sociálnej sieti. Hlasovať za takúto zmluvu však je podľa neho istotne sabotáž.
Myslí si, že ak by Zuzana Čaputová neobhajovala záujmy cudzích štátov na Slovensku, tak takúto zmluvu ako vrchná veliteľka ozbrojených síl a hlava zahraničnej politiky, by nikdy nedovolila vypracovať a dať o nej hlasovať, ale naopak by vyzvala Korčoka s Naďom, aby ju hodili do koša. Ona je však ako inak, tichúčko, veď ide len o Slovensko.
Zdôraznil, že Slovensko nikomu pri vstupe do NATO nesľubovalo, že na našom území bude rozmiestňovať vojská a vojenský materiál bez toho, že by sme mali nad ním velenie a platil tam právny poriadok Slovenskej republiky.
Iniciatíva E.Chmelára Zjednotení za mier získala viac ako 20 000 podpisov pod hromadnú pripomienku. Národ je v stave vlasteneckej pohotovosti a sleduje s napätím, či vládni poskoci Washingtonu pôjdu proti vôli ľudu a okupačnú zmluvu presadia cez svoje hlasovacie vrecia zemiakov v parlamente a vydajú Slovensko na možný odvetný úder, pokiaľ sa militantné chúťky Washingtonu voči Rusku nezastavia.
-red1-