Ilustračné foto: Milan Uhrík. Zdroj: screenshot, kombo: SKprávy
“Pán premiér, chcete na nás útočiť a nazývať nás extrémistami?”, začal video vizitku na sociálnej sieti Milan Uhrík, predseda hnutia Republika. Reagoval na status premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), v ktorom označil Republiku za „extrémistov“.
Pripomeňme, že išlo o štek Hegera na zvyšujúci sa koaličný potenciál Republiky a útok na Ficov Smer po hlasovaní o kontroverznej vojenskej zmluve s USA. Vládnuce hnutie OĽaNO a jeho predstavitelia akoby cítili, že stratili pôdu pod nohami a snažia sa hádzaním blata a špiny stiahnuť zo sebou tých, ktorým Slováci prejavujú vyššiu dôveru.
Šéf Republiky, ktorej preferencie stúpajú, na rozdiel od klesajúcich percent pre OĽaNO zobral Hegerov atak ako líder hnutia osobne. „Chcete útočiť? Tak dobre, mám pre vás osobnú výzvu. Poďme sa spolu prejsť po Slovensku. Len tak, bez policajnej ochranky. Vy a ja, každý po opačnej strane ulice. A uvidíme, kto je pre ľudí extrémista“, adresuje otvorenú výzvu Eduardovi Hegerovi, ktorý podľa neho robí schránkovej Matovičovej firme premiéra.
Pripomenul mu, že hnutie Republika má tridsaťkrát viac členov ako OĽaNO. „Stavím sa, že by ste bez ujmy neprešli na druhý koniec ulice“, oznámil Uhrík mienku ľudí na vládnucich politikov.
Za fascinujúce považuje, že
premiéra Hegera po večeroch netrápi vlastizrada a rekordný rast cien, ale to, s kým bude hnutie REPUBLIKA v budúcej vláde
Hegerovi vyčíta, že ako premiéra ho netrápi ako ľudia nevládzu platiť čoraz vyššie účty, ako ich vyhadzujú z práce za to, že sa nechcú dať donekonečna očkovať. Ako vláda zničila ich podniky, zruinovala rodiny a Slovensko dotiahla na pokraj vojenského konfliktu…
„Pán Heger, nemáte právo navážať sa do občanov, ktorí s vašou deštruktívnou vládou nesúhlasia. Nie vy, a nie po tom, čo ste so Slovenskom spravili. Odíďte a dajte už ľuďom pokoj!“, zakončil svoju reakciu na Hegera predseda hnutia Republika a europoslanec za Slovenskú republiku Milan Uhrík.
Heger pseudokresťan a / alebo (neo) marxista?
Na vysvetlenie pre našich čitateľov – útoky s hanlivými nálepkami na oponentov a konkurenciu sú typickým nástrojom gerilového spôsobu nekorektného politického boja, ktorý je typický pre liberálnu, progresivistickú, antinárodnú globalistickú a slniečkársku scénu.
Ide o rafinovanú techniku, ktorú rozpracoval americký odborársky boss a organizátor pouličných nepokojov Saul Alinski. Metódu gerilového boja s nálepkami podľa hesla „Name&Shame“ („označ a zhanob“), čiže zdiskredituj, opísal v knihe pre ultraľavicových extrémistov Pravidlá pre radikálov (Rools for Radicals).
Prvý, kto prišiel so špeciálnou a dnes stále frekventovanou nálepkou „fašisti“ bol diktátor Josef V. Stalin, ktorý členom medzinárodného zjazdu Komunistickej internacionály (Kominterna) prikázal nazývať všetkých oponentov a kritikov totalitnej marx-leninskej ideológie ako „fašistov“. Jeho zdôvodnenie z 30.rokov minulého storočia platí aj dnes: Oni sa potom nebudú môcť brániť.
Nálepky a obviňovanie v štýle zámeny obete a páchateľa, vrátane prehodenia prezumpcie neviny na prezumpciu viny sú taktiež znakmi totalitného názorového spektra, neznášajúceho iné a už vôbec nie opozičné názory. Majstrami v ich využívanú a presadzovaní nielen v politickom, ale aj mediálnom mainstreame sú neomarxisti, pretláčajúci svoju paneurópsku a globalistickú liberálnu agendu ako je multikulturalizmus, gender agenda, rodová rovnosť, boj proti tradičnej rodine a národným štátom… a samozrejme aj proti národne orientovaným konzervatívnym politikom.
Sebaobrana pred slovnými atakmi vo forme neomarxistických nálepiek je veľmi jednoduchá. Treba ich obviniť z obnovovania totalitného systému a uvedomiť si, že vždy, keď chcú hovoriť o sebe, o svojej vízii, o svojej orientácii alebo o svojej strane a presadzovať svoje záujmy (ktoré sú často záujmami cudzích), vždy hovoria o druhom – o oponentoch, o opozícii, o konkurencii, o názorových „nepriateľoch“, pretože títo ľudia vyhľadávajú konfliktné línie a nedokážu normálne, pozitívne fungovať bez označovania vnútorného a vonkajšieho nepriateľa, čo je samoznak totalitného spôsobu myslenia.
Názor, kto je teda v skutočnosti „extrémista“ alebo „fašista“ si nepochybne urobí po našom vysvetlení každý zdravo, normálne, vecne a objektívne uvažujúci čitateľ portálu SKprávy.
Nezabúdame, že sme tu pre vás, pre šírenie a obranu pravdy a odhaľovanie lží, zabalených do lesklého celofánu. Ak sa vám naša misia páči, môžete nás podporiť vašimi 2% z daní. Nižšie sú uvedené potrebné údaje. Ďakujeme.
-red1-
Redakčný oznam: Darovali by ste nám na chod portálu 2% z vašich daní ?
Vážení čitatelia SKspráv. Ako ste si všimli, pri čítaní článkov na portály SKsprávy vás neobťažujú vtieravé reklamy, ani výzvy na spoplatnenie obsahu. Aby sme vám mohli naďalej prinášať kvalitný obsah a nerušené čítanie, prosíme o podporu našej nezávislosti cez venovanie 2% z vašich daní. Vydavateľom SKsprávy je občianske združenie INŠTITÚT NÁRODNEJ POLITIKY
Identifikačné údaje potrebné na venovanie 2% z dane:
Inštitút národnej politiky, Strelkova 1, 831 06 Bratislava. IČO: 424 468 13
Číslo účtu – Slovenská sporiteľňa: SK91 0900 0000 0051 0890 4266 / GIBASKBX
Aj váš dar 2% z dane pomôže udržať našu nezávislosť a názorovú pluralitu.
Ďakujeme. Sme na vašej strane
SKSPRAVY
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/uhrik-reaguje-na-slovny-utok-od-hegera-vyzyva-ho-aby-sa-spolu-presli-po-ulici-aby-bolo-jasne-kto-je-pre-vacsinu-slovakov-extremista/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia