Americký úrad pre potraviny a liečivá (FDA) bude mať osem mesiacov – nie 75 rokov, o ktoré žiadal – na zverejnenie všetkých dokumentov súvisiacich s licencovaním vakcíny Comirnaty COVID od spoločnosti Pfizer, rozhodol federálny sudca USA.
Americký úrad pre potraviny a liečivá (FDA) bude mať osem mesiacov – nie 75 rokov, o ktoré žiadal – na zverejnenie všetkých dokumentov súvisiacich s licencovaním vakcíny Comirnaty COVID od spoločnosti Pfize, rozhodol vo štvrtok federálny sudca.
Sudca Mark Pittman z amerického okresného súdu pre severný okres Texasu vo svojom rozhodnutí citoval prezidenta Johna F. Kennedyho, ktorý napísal: „Národ, ktorý sa bojí nechať svojich ľudí posudzovať pravdu a lož na otvorenom trhu, je národ ktorá sa bojí svojich ľudí.”
Sudca Pittman zamietol tvrdenie úradu (FDA), že môže uvoľniť redigované verzie dokumentov pri rýchlosti iba 500 strán mesačne. To by znamenalo úplnú zverejnenie dokumentov Pfizer až v roku 2096. Úrad FDA teda žiadal 253-krát dlhší čas na zverejnenie dokumentov ako si ich naštudoval a schválil (108 dní) očkovaciu látku od koncernu Pfizer!
Nepomer 108 : 27 375 dní
Predmetné dokumenty sa týkajú žiadosti na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám (FOIA), ktorú v auguste 2021 podali Public Health and Medical Professionals for Transparency (PHMPT), skupina viac ako 30 lekárov a odborníkov z oblasti verejného zdravia a vedcov z inštitúcií ako Harvard, Yale a UCLA.
Vo svojom štvorstranovom príkaze sudca nariadil FDA, aby do 31. januára alebo pred týmto dátumom vyrobila viac ako 12 000 strán dokumentov a potom „vyrobila zvyšné dokumenty rýchlosťou 55 000 strán každých 30 dní, pričom prvá produkcia má splatnosť 1. marca 2022 alebo skôr, kým sa výroba nedokončí.“
Podľa tohto časového harmonogramu bude takmer 400 000 strán dokumentov zverejnených bez úprav do ôsmich mesiacov, a nie do roku 2097.
Musia zverejniť všetky informácie
Vo svojej žiadosti FOIA požiadal FDA, aby zverejnil „všetky údaje a informácie o vakcíne Pfizer “, vrátane údajov o bezpečnosti a účinnosti, správ o nežiaducich reakciách a zoznamu aktívnych a neaktívnych zložiek.
PHMPT pôvodne požiadal o urýchlené spracovanie na základe toho, že existuje „naliehavá potreba“ rýchleho zverejnenia predmetných dokumentov, pričom ďalej tvrdil, že dokumentácia by mala byť úplne sprístupnená do 108 dní – počtu dní, ktoré trvalo americkému úradu FDA, aby schválil použitie vakcíny Pfizer.
Keď FDA žiadosť organizácie zamietla, PHMPT podala na agentúru žalobu. FDA vo svojej argumentácii uznala , že má „povinnosť“ zverejniť informácie, ale tvrdila, že jej Centrum pre hodnotenie a výskum biologických látok, ktoré vedie príslušné záznamy, má iba 10 zamestnancov, z ktorých dvaja sú „noví“.
Suzann Burk, vedúca divízie FDA pre riadenie zverejňovania a dohľadu, uviedla, že pracovníkovi trvá osem minút na stránku, „aby vykonal dôkladnú kontrolu riadkov po riadkoch, slovo po slove všetkých responzívnych záznamov predtým, ako ich vytvorí ako odpoveď na žiadosť FOIA.“
Na druhej starne nevieme ako mohli úradníci FDA pozorne preštudovať 400 000 strán dokumentov, aby vydali „bezpečné povolenie“ na očkovanie…
V dôsledku toho FDA pôvodne tvrdila, že úplné vydanie redigovaných verzií týchto dokumentov si vyžaduje 55 rokov. Agentúra neskôr upravila túto požiadavku až na 75 rokov.
Veľká výhra pre transparentnosť
Sudca Pittman vo svojom príkaze uznal „bremeno“ kladené na FDA pri dodržiavaní časového harmonogramu na zverejnenie týchto dokumentov, no napriek tomu jasne uviedol, že to musí byť pre agentúru prioritou:
„Súd tu uznáva „neprimerane zaťažujúce“ výzvy, ktoré môže táto žiadosť od FOIA predstavovať pre FDA… Ale ako bolo vyjadrené na plánovacej konferencii, nemusí existovať „dôležitejší problém na Úrade pre potraviny a liečivá… ako pandémia“ , vakcína Pfizer, dať zaočkovať každého Američana [a] zabezpečiť, aby si americká verejnosť bola istá, že to nebolo unáhlené v mene Spojených štátov.“
Pittman okrem citovania Kennedyho vo svojom príkaze čerpal aj zo slov bývalého prezidenta USA Jamesa Madisona:
Vláda ľudu bez informácií pre ľudí alebo prostriedkov na ich získanie je len prológom frašky alebo tragédie; alebo možno oboje
“Vedomosti budú navždy vládnuť nevedomosti: A ľudia, ktorí chcú byť svojimi vlastnými vládcami, sa musia vyzbrojiť silou, ktorú dávajú vedomosti.”
Právny zástupca Arron Siri z právnickej firmy Siri & Glimstad, ktorý zastupoval PHMPT v jej súdnom spore, pre agentúru Reuters povedal , že príkaz sudcu „spadol na stranu transparentnosti a zodpovednosti“.
Nikoho nemožno nútiť do nechceného lekárskeho zákroku
Ďalej na rozhodnutie Siri napísal : „Je to veľká výhra pre transparentnosť a odstraňuje jedno z obmedzení, ktoré federálne „zdravotné“ úrady mali na údaje potrebné pre nezávislých vedcov, aby ponúkli riešenia a riešili vážne problémy so súčasným očkovacím programom – problémy, ktoré zahŕňajú slabnúcu imunitu, varianty vyhýbajúce sa očkovaniu, imunitu a ako potvrdilo CDC, že vakcíny nezabránia prenosu“.
Žiadna osoba by nikdy nemala byť nútená zapojiť sa do nechceného lekárskeho zákroku. A hoci je dosť zlé, že vláda porušila toto základné právo na slobodu tým, že nariadila vakcínu proti Covid-19, vláda tiež chcela skryť údaje tým, že počkala, kým úplne vyprodukuje to, na čo sa spoliehala pri licencovaní tohto produktu, kým takmer každý dnes žijúci Američan nezomrie.
Deštruktívna forma (covid) vládnutia
Takáto forma vládnutia je deštruktívna pre slobodu a je v rozpore s otvorenosťou vyžadovanou v demokratickej spoločnosti.
PHMPT sa zaviazal zverejniť všetky dokumenty od FDA na svojej webovej stránke. V podaní predloženom federálnemu sudcovi v novembri ministerstvo spravodlivosti USA (DOJ), argumentujúce v mene FDA, pôvodne tvrdilo, že agentúra môže spracovať približne 329 000 strán dokumentov rýchlosťou iba 500 strán za mesiac, aby mali čas zredigovať zo zákona vyňatý materiál.
Podľa ministerstva spravodlivosti takýto materiál zahŕňa „dôverné obchodné a obchodné tajné informácie spoločností Pfizer alebo BioNTech a informácie o súkromí pacientov, ktorí sa zúčastnili klinických skúšok“.
Právny tím zastupujúci PHMPT však vo svojich súdnych dokumentoch tvrdil , že FDA mala od roku 2020 18 062 zamestnancov, čo naznačuje, že agentúra môže nájsť potrebnú pracovnú silu na rýchle splnenie požiadavky FOIA.
Nie je jasné, či sa FDA proti štvrtkovému rozhodnutiu odvolá. Ak nie, FDA aj PHMPT sú povinní predložiť správu do 1. apríla s podrobným popisom pokroku, ktorý sa dosiahol v súvislosti s vydaním dokumentov.
Predkladanie dodatočných správ sa potom bude vyžadovať každých 90 dní, kým sa neuvoľní všetka dokumentácia.
-red1-