Putin odkazuje Západu aj liberálom: Rusko nemožno poraziť, iba zničiť zvnútra

Ruský prezident Vladimír Putin odpovedal niekoľko hodín  domácim a zahraničným médiám na rôzne otázky. Vzhľadom na obrovský rozsah výrokov a odpovedí sme pre vás vybrali tie najrelevantnejšie, ktoré majú dosah na medzinárodné dianie alebo sú dôležité na pochopenie diania v Rusku.

Mimovládny sektor

13:01

Slovo BBC. Otázka FBK * a organizácie Alexeja Navaľného, ​​ktorý je vo väzení, a register ministerstva spravodlivosti o zahraničných agentoch. Čo sa stalo v Rusku, že tak vzrástol počet tých, ktorých úrady považujú za nežiaducich, extrémistov a zahraničných agentov?

* Organizácia zahraničných agentov je v Rusku zakázaná.

13:03

Rusko nemožno poraziť, možno ho zničiť iba zvnútra. To sa stalo v 90. rokoch. A kto to urobil? Tí, ktorí slúžili záujmom iných ľudí. Hovorili ste o osobe, ktorá bola údajne otrávená. Neexistujú žiadne materiály, ktoré by to potvrdzovali otrava. Nie je tam ani jedna. Navrhli, aby tam prišli naši špecialisti, osobne som ponúkol prezidentovi Francúzska, kancelárke Nemeckej spolkovej republiky – nula. No ako to vysvetliť? Ticho.  Ak nie je čo odpovedzte, netreba o tom hovoriť, “hlava štátu.

13:04

A chovanci (pozn. v našom ponímaní „janičiari“, kolaboranti, zradcovia) vždy boli, sú a budú. Netreba páchať zločiny a skrývať sa za politiku, dodal Putin.

13:05

Na druhej strane zákon o zahraničných agentoch nebol vynájdený v Rusku, ale na Západe v 30. rokoch a platí dodnes. Štyri stotiny percent organizácií sú uznané ako nežiaduce v zahraničí aj v Rusku, hovorí prezident.

13:07

V Rusku je deľba moci. V konkrétnych historických etapách môžu existovať nuansy, poznamenal Putin.

13:07

Ale v konečnom dôsledku budú ciele úradov určovať ruský ľud, uzavrela hlava štátu.

“Pyaterochka. Nemáme nič také. Nezakazujeme prácu týmto organizáciám. Chceme, aby organizácie, ktoré sú zapojené do politiky v Rusku, jasne a presne vysvetlili zdroje ich financovania. Náš zákon je liberálnejší. zodpovednosť? Ale nepožadujeme ani ukončenie (činnosti),“ povedal a pripomenul zodpovednosť za podobné porušenia v zahraničí.

Rusko-ukrajinské vzťahy

13:10

Počítajú úrady pravdepodobnosť vojny? Rusko sa sústreďuje. To je odpoveď na otázku „Hnevá sa Rusko?“ spresnil Putin.

Zhoršenie začalo v roku 2014. Predtým bola časť historických území ZSSR mimo územia krajiny a Moskva na to rezignovala, pripomenul.

13:12

Kremeľ spolupracoval s Juščenkom, hádal sa o plyn a bol pripravený pokračovať v práci, ale čo sa stalo v roku 2014? Krvavý prevrat. Je zrejmé, že došlo k oprávnenému rozhorčeniu občanov. Ale Janukovyč so všetkým súhlasil, západné krajiny dali záruky, všetci súhlasili. Za deň alebo dva – prevrat. Za čo? Žiadna odpoveď. Víťazstvo opozície bolo nevyhnutné. Prečo to urobili? Potom vznikol Krym – Rusko nemohlo konať inak, mrknite sa na to, čo sa deje na Ukrajine a najmä na Donbase.

13:14

“V roku 2014 sme boli nútení niečo urobiť. Tak vznikla kríza. Dobre. Dvakrát sa ukrajinské úrady pokúsili vyriešiť problém silou. Výsledok? Obkľúčenie, straty a dohody z Minska. Sú dobré alebo nie? Jediné možné Problém je v čom? Nie Vyhlásili Rusov žijúcich na týchto územiach za nepôvodných obyvateľov. Potom vytláčajú Rusov z historického územia. Hovoria, že Rusko musí plniť dohody. Súhlasíme,” zdôraznil prezident.

O tretej svetovej vojne

13:16

Človek má dojem, že sa pripravuje tretia vojenská operácia a možno sa na to treba pripraviť.

Druhou možnosťou je vytvorenie „antiRuska“ na Ukrajine s pumpovaním zbraní a vymývaním mozgov obyvateľstva. Ako ďalej žiť v našej krajine? Ohliadnutie? A potom budú radikáli tlačení do riešenia otázky Donbasu.

“Musíme však myslieť na vyhliadky našej bezpečnosti v blízkej budúcnosti. Počkajte, kým sa poserú? Toto je vážna otázka,” dodal Putin.

 13:17

“Bez akýchkoľvek trikov sme priamo nastolili otázku: nemalo by sa hýbať smerom na východ. Lopta je na ich strane. Vo všeobecnosti zatiaľ vidíme pozitívnu reakciu. Americká strana je pripravená na rokovania v Ženeve, zástupcovia majú Dúfame, že proces pôjde touto cestou.“ – odpovedal predseda.

Vzťah Ruska s Čínou

13:18

Otázka čínskej tlačovej agentúry Xinhua. O rokovaniach s Xi. Ako Putin zhodnotil súčasný stav vzťahov?

13:21

“S prezidentom Čínskej ľudovej republiky neustále komunikujeme ako priatelia. V skutočnosti sme si vybudovali veľmi dôverné osobné vzťahy, ktoré pomáhajú v podnikaní. V ekonomickej sfére: Ázia sa rýchlo rozvíja, Čína je nesporným lídrom.” Prirodzene, v tomto pláne rozvíjame vzťahy.

Už teraz máme obrat vyše sto miliárd. Pracujeme rôznymi smermi, v energetickom sektore sme sa zaviazali dosiahnuť uhlíkovú neutralitu, dodávame všetky druhy zdrojov do Číny, pokračuje práca v jadrovej energetike, vo vesmíre. Pracujeme aj v humanitárnej sfére, ktorá prirodzene spája ľudí,“ povedal Putin.

13:22

Moskva a Peking spoločne vyvíjajú špičkové zbrane, stavajú lietadlá a helikoptéry a vykonávajú spoločné cvičenia a hliadky. Absolútne všetko zahŕňajúce partnerstvo, ktoré nemá v histórii obdobu, dodal.

Deštruktívny obsah na nete a sociálne siete mimo realitu

13:23

Problém deštruktívneho obsahu na webe, šikanovania v škole, provokácií je naliehavý. Nedávno sme diskutovali o registrácii na sociálnych sieťach pomocou pasu, stane sa to nakoniec?

13:26

Problém je naliehavý pre všetky krajiny, nielen pre Rusko, opravil Putin. Na kongres sú pozvaní zástupcovia Facebooku, pre sociálne siete ide o biznis – „peniaze za každú cenu“. Korporácie sa vzďaľujú od národnej kontroly, nemyslia na deti. Preto tie negatívne prejavy.

“Vo vzdelávacích inštitúciách sme zabránili viac ako stovke závažných trestných činov. Je tam len prúd. Z toho vyplývajú požiadavky na “pristátie” platforiem, aby otvorili svoje kancelárie a dodržiavali národné zákony,” povedal prezident.

Všetko, čo sa deje na internete, sa musí riadiť všeobecnými právnymi a morálnymi pravidlami bytia. Slobodu šírenia informácií nemožno potlačiť, je potrebná zlatá stredná cesta, povedal Putin.

13:27

“Ak budeme nútení, budeme musieť zvýšiť požiadavky,” zdôraznil.

13:29

Verí Putin, že generácia je ponižujúca?

Deti sú vždy lepšie a múdrejšie ako ich rodičia, to je evidentný fakt. Zhromažďujú sa informácie. Človek nielen rýchlejšie beží a skáče vyššie, ale kreatívnejšie premýšľa. Teraz je celé vzdelávanie založené na hrách a treba využiť všetky príležitosti, odpovedá hlava štátu.

13:30

“Otázka nie je v tom, ale že užitočný obsah vzniká preto, aby mladí ľudia neochoreli” s internetom, aby nenahrádzali skutočný život vysedávaním na internete, aby bol pohyb, venujte sa športu a navštevovať múzeá, “povedal Putin.

Sociálne siete by mali dopĺňať skutočný život a nie viesť ľudí do virtuálneho sveta.

Rusko-Ukrajina-NATO

13:30

Slovo pre Britov, Sky News. Môže Putin bezpodmienečne garantovať neútočenie proti Ukrajine? Čo nemôže Západ pochopiť o Rusku a jeho zámeroch?

13:33

“Naše kroky nebudú závisieť od priebehu rokovaní, ale od bezpodmienečného zabezpečenia bezpečnosti Ruska. Dali sme jasne najavo, že pohyb NATO na východ je neprijateľný. Spojené štáty stoja s raketami na prahu nášho domu.” Američania by zareagovali, keby ich zobrali na hranicu s Kanadou alebo Mexikom a dopravili rakety. A komu patrila Kalifornia predtým? A Texas?” – pýta sa Putin v odpovedi.

13:34

“Nie je dôležitý priebeh rokovaní, dôležitý je výsledok. Ani centimeter na východ, povedali nám v deväťdesiatych rokoch. No a čo? Nafúkli sa. Päť vĺn rozširovania NATO! Raketové systémy sa objavujú v r. Rumunsko a Poľsko. Prišli sme? Prišli k nám“ , – zdôraznil prezident.

Západ by mal poskytnúť záruky, a to okamžite, a nie rečniť desaťročia.

13:39

“Ako tomu nemôžeš rozumieť? Povedali – budú rovnaké záruky pre každého, ale rovnaké zabezpečenie neexistuje.”

Pozrite sa: v roku 1918 jeden z pomocníkov prezidenta Spojených štátov Woodrow Wilson povedal: celý svet bude pokojnejší, ak sa na území obrovského Ruska na Sibíri a ďalších štyroch – v európskej časti objaví štát. V roku 1991 sme sa rozdelili, ale to našim európskym partnerom nestačí. Ale aj po rozpade ZSSR, keď nás ostalo 146 miliónov, to bolo (pre nich) priveľa. Sovietsky zväz robil všetko pre to, aby vybudoval normálne vzťahy so Spojenými štátmi a Západom, špecialisti z amerických služieb sedeli v našich vojenských cyklozariadeniach, chodili tam pracovať každý deň a poradcovia a kádre CIA pracovali vo vláde. čo viac si chcel? Prečo podporovať teroristické organizácie na Kaukaze? Prečo sa to muselo urobiť? Pokus o ďalší kolaps.

A potom začali rozširovať NATO na východ. Bolo nám povedané, aby sme to nerobili, ale kde je to napísané? Kde je ten kus papiera? Nie je? Choďte so svojimi obavami, urobíme to, čo považujeme za potrebné. Čo je nepochopiteľné? Päť vĺn rozšírenia NATO! Chceme zaistiť našu bezpečnosť.”

O „novej etike“

15:07

Otázka systémových problémov na Západe, konkrétne „kultúra abolície“. Vrátane zrušenia pojmov „mama“, „sex“ a iné.  Ako Putin vníma „novú etiku“?

15:09

“Tento kočiar nevyhnutne pôjde. Rovnako ako pandémia. A z toho sa nevieme dostať, len treba hľadať účinný protijed. Ak si niekto myslí, že žena a muž sú jedno a to isté, tak pre Boha, aký to má to zdravý význam,“ odpovedal.

15:10

Podľa Putina sa v Spojených štátoch jeden väzeň vyhlásil za ženu a požiadal o premiestnenie do ženskej väznice, kde svoju spoluväzenkyňu okamžite znásilnil. “Musí existovať zdravý rozum,” povedal.

15:12

Sila spočíva v tom, že v Rusku sa ľudia naučili rešpektovať jeden druhého, až po základy duchovnej kultúry. Všetky národy Ruskej federácie majú morálnu ochranu pred takýmto tmárstvom. Áno, nech si tam robia, čo chcú. Musíme vziať všetko najlepšie, byť na pochode, byť lídrom v technológiách, v ekonomike. Dúfam však, že naše národy majú dostatočne hlboký imunitný obranný systém.

A proti tomu treba bojovať nie krikom a obviňovaním, ale podporou tradičných hodnôt, uzavrel Putin.

Za podporu tradičných hodnôt

15:13

Má Putin ministerských obľúbencov? Kto získal cenu a kto najviac? Prečo Mišustin (pozn. predseda vlády) nevzali do tajgy?

„Ak vezmeme Mišustina so sebou, bude to ako starý židovský vtip: kto zostane v obchode?“ zažartovala hlava štátu

15:14

“Pýtali ste sa, kde by som chcel žiť. Veľmi sa mi páči Sibír. Zlatým fondom Ruska sú Sibírčania, čo sa týka ich hodnôt a morálnych kvalít. Sú všetky druhy, ale hovorím všeobecne,” pripomenul Putin.

15:15

Neexistujú žiadni obľúbenci a niektorí členovia administratívy a vlády si skutočne zaslúžia povzbudenie, ale nemali by ste niekoho vyzdvihovať – ​​musíte zhodnotiť prácu tímu.

15:16

Otázka od vysielateľa RAI: ​​ako sa zmenil vzťah za Maria Draghiho?

Môže Rusko zohrávať úlohu sprostredkovateľa vo vzťahoch medzi Rímom a Bruselom?

15:17

Vzťah nie je orientačný, ale dobrý, stabilný. To však nezávisí od strán a síl na čele krajiny.

Rusko pokračuje v línii expremiéra Berlusconiho, ktorý okrem iného ponúkol viesť dialóg medzi Moskvou a alianciou.

Rusko a Krym

15:32

Novinár z Krymu poďakoval Putinovi za to, čo sa v regióne deje. Je tu však aj nuansa: veľkí mobilní operátori nevstupujú. Čo robiť?

Prezident vysvetlil, že je to kvôli západným sankciám.

“Vyvíja sa zvláštna situácia. Ak si niekto myslí, že Krym je okupovaný, tak prečo by mali byť Krymčania dodatočne trestaní? Odpoveď je len jedna. Chceli pľuť na Krymčanov, na demokraciu,” povedal Putin.

Úrady postavia nemocnice, zrekonštruujú bývanie a systematicky vyriešia všetky problémy Krymu, vrátane mobilnej komunikácie. Ako konkrétne – prezident nespresnil, aby “nezasahoval do procesu.”

Bojkot ZOH v Pekingu

15:33

Otázka o športe od Dmitrija Gubernieva, „hlasu ruského biatlonu“: aké sú dôvody západného bojkotu olympijských hier v Pekingu?

15:34

“Toto rozhodnutie je neprijateľné a chybné. Už dávno som sa rozprával s jedným z bývalých prezidentov USA, hádajte s kým, a povedal mi: blokády olympijských hier v Los Angeles a Moskve boli chybou. A teraz Spojené štáty pokračujú.” šliapať na tie isté hrable. Aký je to dôvod? S pokusmi obmedziť rozvoj ČĽR,“ zdôraznil Putin.

15:38

“Cieľ je len jeden – nenechať konkurentov zdvihnúť hlavy. Preto rozširovanie NATO na východ? Bola tam taká figúrka z SPD Egon Bar, navrhol vytvoriť nový bezpečnostný systém rovný pre všetkých, pričom účasť Kanady, USA a Ruska. Povedal: ak to neurobíme, virtuálny Berlínsky múr sa posunie ďalej na východ. Presne to sa stalo. Prečo? Ide o pokus obmedziť. Rovnako ako využitie športu na politické účely. Nebudú obsahovať Čínu, tá sa nevyhnutne stane prvou ekonomikou na svete,“ povedal prezident.

Putinova politika – aby sa Rusom žilo lepšie

15:57

Čo môže priniesť optimizmus a šťastie v roku 2022?

“Realizácia našich plánov. Ale čo s tým? Toto je zmysel našej práce. Aby sa ľuďom žilo lepšie,” odpovedal Putin.

Teraz podľa neho treba myslieť nie na „politické plány do roku 2024“, ale riešiť problémy dôchodcov, zvýšiť životnú úroveň Rusov.

Extrémizmus a neonacizmus

16:01

Otázka od TC „Kultúra“. Administratívnych a trestných káuz súvisiacich s propagáciou extrémizmu a urážkou zmyslov pribúda. Distribúcia môže zahŕňať tvorcov alebo obyčajných Rusov, ktorí niečo zverejnili na webe. Kde je hranica medzi ochranou niekoho citov a právom umelca na sebavyjadrenie?

“Je Hitlerovo umiestnenie na stránke Nesmrteľného pluku slobodou kreativity? Zamyslime sa nad touto stránkou veci. Slobodu musíme zabezpečiť vo všeobecnosti, bez nej nás čaká smutná budúcnosť, matná a beznádejná, ale musíte pochopiť, že táto sloboda sa dostáva do konfliktu s našimi cieľmi, keď čelíme slobode inej osoby,“ zdôraznila hlava ruského štátu.

Tu sú urážky proroka Mohameda – sloboda tvorivosti? Myslím, že nie. A z toho vznikajú ďalšie, akútnejšie, extrémistické prejavy. Tak to zobrali, odišli do Paríža a vystrieľali celú redakciu. Prečo by to malo byť povolené?“ odpovedal Putin.

16:05

Otázka agentúry Sputnik o Afganistane: Uznáva Rusko vládu Talibanu?

Putin by chcel, aby bola situácia v regióne stabilná. Pre Rusko „toto nie je zbytočná otázka“: úrady sa obávajú prieniku extrémistov do prihraničných stredoázijských republík a šírenia afganských opiátov.

V otázke uznania treba vychádzať z reality. Krajiny, ktoré im spôsobili najväčšie škody, by mali pomôcť afganskému ľudu. Dalo by sa napríklad rozmraziť peňažné rezervy – afganské držby v amerických bankách.

16:07

Otázka od Avtorádia: Chýba Putinovi osobný kontakt?

“Chýba komunikácia, rovnako ako ten druhý,” povedal.

Ako trávi prezident voľný čas? Sleduje blogerov?

„Už dávno nikoho nesledujem – odkedy som prestal byť riaditeľom FSB“  – odbil rečníka.

16:08

Putin zaželal všetkým šťastný nový rok a odišiel zo sály. Tlačová konferencia sa skončila.

-red1-

SKSPRAVY

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/z-putinovej-velkej-tlacovky-rusko-nemozno-porazit-iba-znicit-zvnutra/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings