Ako u nás: New York Times, bašta cenzúry varuje:  „Amerika má problém so slobodným prejavom“

Ilustračné foto: Pixabay

Keďže opis situácie v Amerike na chlp sedí s atmosférou na Slovensku – mediálnou, spoločenskou aj politickou, prinášame slovenskému publiku tento podnetný kritický článok na obhajobu slobody slova a prejavu.

Redakčná rada New York Times nedávno zastávala názor, že Američania strácajú „právo vyjadrovať svoj názor a vyjadrovať svoje názory“, no tie isté noviny odmietli recenzovať alebo dokonca zverejniť reklamu na bestseller RFK Jr. „Skutočný Anthony Fauci”

The New York Times vydal varovné vyhlásenie v odvážnom, ale jasne nepravdivom vyhlásení svojej slávnej redakčnej rady, „skupiny mienkotvorných novinárov, ktorých názory sú informované odbornosťou, výskumom, diskusiou a určitými dlhodobými hodnotami“:

“Napriek všetkej tolerancii a osvietenosti, ktorú si moderná spoločnosť nárokuje, Američania strácajú kontrolu nad základným právom občanov slobodnej krajiny – právom vyjadrovať svoj názor a vyjadrovať svoje názory na verejnosti bez strachu, že budú zahanbení alebo sa im budú vyhýbať.”

Redakčná rada udrela do základov domu:

Ľudia by mali byť schopní prezentovať stanoviská, klásť otázky,  robiť chyby a zaujať nepopulárne, ale presvedčivé postoje k problémom, ktorými sa spoločnosť stále zaoberá – a to všetko bez obáv z ich zrušenia… Sloboda prejavu si vyžaduje nielen záväzok k otvorenosti a tolerancii v abstraktnej rovine. Chce to svedomitosť…

„Sme presvedčení, že Američanom nestačí len veriť v práva iných slobodne hovoriť; mali by tiež nájsť spôsoby, ako tieto práva aktívne podporovať a chrániť.“

Samozrejme, The New York Times by mali ísť príkladom. V skutočnosti nepodporovali slobodu prejavu , nechránili Prvý dodatok ani neumožňovali úprimnú diskusiu. Neumožnil konkurenčné pohľady na najdôležitejšie otázky dňa.

Namiesto toho boli hlásnou trúbou pre chamtivé korporácie a skorumpovaných vládnych úradníkov.

Na podporu záujmov novín a na úkor záujmov amerických občanov, The New York Times cenzurovali najnovšiu knihu Roberta F. Kennedyho, Jr., „The Real Anthony Fauci “ všetkými možnými spôsobmi.

Kniha sa zaradila na 7. miesto v zozname bestsellerov literatúry faktu.

Potom odmietli povoliť vydavateľstvu Skyhorse Publishing umiestniť reklamu na knihu, pretože jej cenzorská divízia, ironicky nazývaná „Správa noriem“, rozhodla, že samotná kniha predstavuje dezinformáciu – napriek zásade, ktorú noviny uvádzajú, že „štandardy“ skúmajú iba to, či je reklama sama “nehanlivé a presné.”

The New York Times nadviazali s ostrým atakom zameraným na Kennedyho ako „popredného hlasu v kampani za diskreditáciu vakcín proti koronavírusu a ďalších opatrení, ktoré Bidenov Biely dom predložil v boji proti pandémii, ktorá … zabíjala takmer 1900 ľudí denne,“ píše portál Childrenshealthdefense, ktorý spravuje Kennedyho organizácia.

Denník The Times obvinil Kennedyho z šírenia „nepravdivých informácií“ – bez uvedenia, o aké informácie ide alebo vysvetlenia, prečo sú nepravdivé – a z porovnávania vládnej reakcie na pandémiu s holokaustom, aj keď to v skutočnosti neurobil.

Nakoniec, The New York Times odmietli recenzovať „The Real Anthony Fauci “ alebo čo i len komentovať jej historický úspech na miestnej úrovni, hoci sa z neho stala kultová klasika, predalo sa viac ako 1 milión kópií len za štyri mesiace a spustila celosvetové hnutie. proti vládnej korupcii a korporátnej chamtivosti.

“Napriek všetkým tým klamstvám alebo možno v reakcii na to,” povedal mi Tucker Carlson, “Robert F. Kennedy, Jr. sa stáva legitímnym ľudovým hrdinom.”

Je ľudovým hrdinom, pretože vstal, schmatol roh a hovoril pravdu k moci. Riskoval všetko. Uvedomil si, že záleží buď na spravodlivosti, alebo na osobných dôsledkoch. A pre neho ich bolo veľa.

Po dvoch rokoch potláčania slobody prejavu a obhajovaní špecifického, krátkozrakého a škodlivého rozprávania sa redakcia New York Times rozhodla, že je ideálny čas zaujať rázny postoj proti cenzúre a zrušiť kultúru.

Irónia najmocnejšieho a najvýznamnejšieho porušovateľa práv prvého dodatku, ktorý nariekal nad nedostatkom slobody prejavu – a ponúkal nápady na ochranu práv Američanov – bola hmatateľná, nevyhnutná a opovrhnutiahodná.

Kennedy Jr. ľudovým hrdinom

Ako kapitán Renault vo filme „Casablanca“, keď zatvorí Rick’s Café Americain a vyhlási: „Som šokovaný, šokovaný, keď som zistil, že sa tu deje hazard,“ The New York Times s radosťou prijíma svoje výhry.

Ziskovosť novín prudko vzrástla počas najhoršieho a najprenikavejšieho obdobia cenzúry v nedávnej americkej histórii. Jeho majitelia neurobili absolútne nič na ochranu práv na slobodu prejavu stoviek, ak nie tisícov lekárov, sestier, vedcov a znepokojených občanov, ktorí sa pokúšali diskutovať o názoroch, argumentovať a analyzovať vedecké štúdie, ktoré spochybňujú prevládajúci príbeh o COVID.

The Times umlčali diskusiu, neúnavne pracovali na trestaní, hanobení a diskreditácii tých, s ktorými postojmi nesúhlasia, a nedokázali vyšetriť vážne tvrdenia o vládnej korupcii (pozn.red.: čo pripomína situáciu liberálneho mediálneho mainstreamu  na Slovensku).

Napriek tomu noviny tvrdia, že lamentujú nad tým, že „keď je verejný diskurz v Amerike zúžený, je ťažšie odpovedať na … naliehavé otázky, ktorým ako spoločnosť čelíme“.

Čo môže byť dôležitejšie a naliehavejšie ako pravda o korupcii na najvyšších úrovniach vlády, o reakcii na pandémiu, ktorá viedla k závažnejším chorobám a úmrtiam, ako bolo potrebné, o tom, že najmocnejší predstaviteľ verejného zdravotníctva v krajine je viac znepokojený s pomocou Big Pharma maximalizovať návratnosť investícií a zmierniť riziká pre priemysel, a nie chrániť životy ľudí?

Ako napísal The Times, najhorším druhom cenzúry je zrušiť kultúru a najhorším druhom kultúry zrušenia je druh „hromadenia“.

Niekto by sa mohol opýtať, prečo sa potom v novinách objavil atak na Roberta  F. Kennedyho, Jr., ktorý pokrýval v podstate rovnakú tému ako tucet iných útokov? Prečo teraz? Prečo tento cieľ?

Jeho rodina si myslí, že sa v súvislosti s vakcínami mýli, poznamenal The Times. Jeho priatelia si myslia, že sa v súvislosti s vakcínami mýli. Doktor Fauci si myslí, že sa mýli s vakcínami. Už ste to niekedy počuli?

Nejaká analýza bezpečnosti vakcín? Nejaké fakty? Nejaké citácie? Nejaká diskusia o ohavnej korupcii Dr. Fauciho, ako je opísaná v „Skutočnom Anthony Faucim “?

Nie, nie, nie, nie a nie.

Čo robili The New York Times, keď celý svet útočil na Roberta F. Kennedyho, Jr.? Kde boli The New York Times, keď Robert F. Kennedy, Jr., Dr. Robert Malone, Dr. Judy Mikovits, Dr. Pierre Kory – a mnoho ďalších pôsobivých hlasov – potláčali?

Denník The Times uviedol, že nebude „zverejňovať útoky ad hominem“, ale zverejňuje hity, o ktorých každý rozumný človek chápe, že sú určené na diskreditáciu knihy , ktorú nespomínajú a zjavne ju nečítali.

The Times chráni skorumpovaných vládnych úradníkov pred nič netušiacou verejnosťou preposielaním politických vyhlásení alebo oficiálnych poznámok, ktoré ich redaktori a reportéri dôkladne nepreverili, nevyšetrili ani nepotvrdili.

Spisovatelia a redaktori The Times sú najhorší druh spolusprisahancov: druh, ktorý tvrdí, že chráni svoje obete.

The New York Times píše:

„Na individuálnej úrovni nemôžu ľudské bytosti prekvitať bez sebadôvery riskovať, presadzovať myšlienky a vyjadrovať myšlienky, ktoré by iní mohli odmietnuť… Keď je reč potláčaná alebo keď sú disidenti vylúčení z verejného diskurzu, spoločnosť tiež stráca schopnosť riešiť konflikty a čelí riziku politického násilia.“

To je miesto, kde sme dnes v Amerike. Neexistuje žiadna diskusia, žiadny verejný diskurz a stratili sme schopnosť riešiť konflikty.

Rozdelili sme krajinu na dve Ameriky, aspoň čiastočne kvôli politike a praktikám The New York Times. (poznámka red.:nepripomína vám to definíciu sediacu aj na Slovensko?)

The New York Post poukázal na to , že New York Times „zverejnili lži, aby slúžili zaujatému rozprávaniu“. The Post obvinil The Times zo „škodlivého nesprávneho informovania“ a cituje knihu Ashley Rindsberg s názvom „The Grey Lady Winked“.

Vytváranie falošných príbehov

Rindsberg je citovaný, ako nazval The New York Times „strojom produkujúcim pravdu“. Verí, že „výmysly a prekrúcania“, ktorými sa šírili od 20. rokov 20. storočia, boli systémom prekrúcania faktov na manipuláciu verejnej mienky o všetkom, od „Hitlerovho Nemecka a Stalinovho Ruska po Vietnam a vojnu v Iraku“.

„Správy“ sú navrhnuté tak, aby „podporili príbeh v súlade s firemnými rozmarmi, ekonomickými potrebami a politickými preferenciami The New York Times

tvrdí Rindsberg. Verí, že noviny neustále vytvárajú „falošné príbehy“.

The New York Post hovorí, že The Times má na to zdroje:

S ročnými príjmami takmer dve miliardy dolárov majú Times peniaze, prestíž, skúsenosti a postavenie na to, aby vytvorili príbehy, ktoré ostatné spravodajské kanály vždy sledujú.“

Rindsberg tvrdí, že bývalý šéf kancelárie Times v Berlíne bol nacistickým kolaborantom a že ďalší hviezdny reportér denníka papagájoval sovietsku propagandu na obranu Stalina.

Pokrytie New York Times pred vojnou vo Vietname a Iraku vyzeralo ako vládna dezinformácia navrhnutá na podporu vstupu do vojny.

Nedávno Rindsberg poukazuje na príbehy, ktoré The New York Times zverejnili o tom, že Rusko udelilo odmenu na amerických vojakov v Afganistane, čo Bidenova administratíva neskôr uznala, že je to dezinformácia, a príbeh o policajnom dôstojníkovi Kapitolu Brianovi Sicknickovi, ktorý bol „zavraždený zúrivými prívržencami Trumpa, “ aj keď sa neskôr dokázalo, že zomrel na mŕtvicu.

Podobne Glenn Greenwald obvinil The New York Times z účasti na „jednej z najúspešnejších dezinformačných kampaní v modernej volebnej histórii“.

Denník The Times, ktorý pred voľbami v roku 2020 zamietol laptop Hunter Biden ako ruskú dezinformáciu, nedávno priznal, že je autentický.

Zdá sa pravdepodobné, že spravodajstvo The New York Times o pandémii COVID sa nijako nelíši od spravodajstva o Hitlerovi, Stalinovi, Vietname, vojne v Iraku, 6. januára, ruskej odmene na amerických vojakov alebo notebooku Hunter Biden.

Zdá sa, že ako väčšina veľkých platforiem Big Tech , The New York Times úzko spolupracovali s Dr. Faucim a ďalšími, ako zástupcami vlády USA, aby kontrolovali a propagovali špecifický príbeh a robili to, čo vláda legálne robiť nemôže. sám – cenzuruje myšlienky, s ktorými nesúhlasí, alebo naratívy, ktoré by mohli byť škodlivé pre jeho firemných partnerov.

Ako bolo uvedené vyššie, The New York Times aktívne potláčali knihu Roberta F. Kennedyho, Jr., a jeho obvinenia z korupcie proti Dr. Anthonymu Faucimu . Obhajovali Dr. Fauciho bez akéhokoľvek vyšetrovania, bez úplnej, slobodnej a spravodlivej diskusie o tom, čo je jednoznačne najdôležitejšou knihou desaťročia.

Tým, že noviny ignorovali Kennedyho knihu, odmietli ju recenzovať, nepovolili reklamy, skreslili jej úspech na zozname bestsellerov, urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby sa vyhli akejkoľvek diskusii o skutočnej vede, ktorá stojí za pôvodom COVID, alebo o najlepších postupy na kontrolu vírusu a ochranu verejnosti.

The New York Times preukázali totálne ignorovanie vedeckého procesu, individuálnych práv na náležitý proces alebo akéhokoľvek skutočného hľadania pravdy.

A ešte raz to všetko urobil, keď nám prednášal o dôležitosti slobody prejavu.

Dostali sme sa ku knihe Georgea Orwella „ 1984 “. Doublespeak je univerzálny jazyk. Papier rekordov zaplavuje svet dezinformáciami, tvrdí, že neúnavne pracuje na ochrane amerického ľudu, a jednoznačne sa stal Ministerstvom pravdy .

Tony Lyons

 O autorovi: Tony Lyons, prezident a vydavateľ vydavateľstva Skyhorse a právnik, bol vydavateľom vydavateľstva The Lyons Press v rokoch 1997 až 2004. V roku 2006 založil vydavateľstvo Skyhorse a podieľal sa na všetkých aspektoch procesu vydávania kníh.

STANOVISKO: Názory a názory vyjadrené v tomto článku sú názormi autorov a nemusia nevyhnutne odrážať názory SKsprávy a ich vydavateľa, ani organizácie, od ktorej sme článok prevzali.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings