Dr. Coleman o overovaní a kontrole faktov: Tento biznis je len dobre platená fraška

Ilustračné foto. SKsprávy cez pixabay

Zvyčajne ignorujem overovateľov faktov, pretože celý biznis s overovaním faktov je dobre platená fraška, píše dr. Coleman, ktorý si posietil na systém a biznis tzv. overovateľov faktov.

Tisíce chamtivých nerdov s notebookmi si založili stránky na overovanie faktov a získali obrovské sumy peňazí od organizácií, ktoré sa zúfalo snažia obhajovať svoje lži.

Mnohí z kontrolórov faktov získavajú časť, väčšinu alebo všetky svoje peniaze z Facebooku, Google, YouTube a Nadácie Billa a Melindy Gatesových.

Ešte nikdy som nevidel overovateľa faktov, ktorý by narazil na vládu alebo farmaceutickú spoločnosť. Zriedka alebo nikdy si overia nejaké fakty, len zriedka, ak vôbec, si overia s ľuďmi, ktorých kritizujú, a často, zvyčajne alebo vždy vedia svoj záver skôr, ako začnú. Kontrolóri faktov sú, podobne ako BBC a ostatné mainstreamové médiá, špecialisti na dezinformácie – to znamená, že sa špecializujú na šírenie dezinformácií.

Keďže sa však overovatelia faktov tlačia pred očí verejnosti, pozrel som sa na troch, ktorí o mne zverejnili materiál v dňoch po mojom videu o srdcových problémoch a očkovaní (zverejnené na BNT 22. novembra 2021 s názvom „Konečne! Lekársky dôkaz o COVID“, Jab je ‘Vražda’).

Po prvé, existuje webová stránka s názvom Lead Stories, ktorá tvrdí, že je partnerom na kontrolu faktov tretej strany na Facebooku a členom niečoho, čo sa nazýva Coronavirus Facts Alliance. Ich dva hlavné zdroje financovania na rok 2020 boli Facebook a Google a niečo s názvom ByteDance. Dostávajú tiež peniaze od Coronavirus Facts Alliance. Priznávajú však, že väčšina ich príjmov pochádza z Facebooku.

Kto sú tieto organizácie?

Coronavirus Facts Alliance je riadená niečím, čo sa nazýva „medzinárodná sieť na kontrolu faktov“ (IFCN) v Poynter Institute v USA a funguje to cez Craig Newmark Center for Ethics and Leadership, ktoré bolo možné vďaka štedrému grantu od Craig Newmark Philanthropies. Craig Newmark je chlapík, ktorý založil Craigslist. Zdá sa mi to ako veľmi špicatá pyramída.

ByteDance je čínska internetová technologická spoločnosť so sídlom v Pekingu a so sídlom na Kajmanských ostrovoch. Viac tu povedať nemôžem.

Autor článku v Lead Stories nebol, ako by ste mohli dúfať, profesor kardiológie alebo dokonca lekár alebo dokonca zdravotná sestra, ale žena menom Alexis Tereszcuk, ktorá strávila viac ako desať rokov šírením ťažkých správ a naberaním informácií o celebritách pomocou niečoho, čo sa nazýva radar online a časopis s názvom US Weekly.

Ako redaktorka zábavy skúmala hollywoodske príbehy a viedla rozhovory s celebritami a hviezdami reality šou zo zoznamu A. Zjavne je známa svojou prácou na „The Gossip Queens“ a „Most Shocking Reality TV Moments“.

Alexis hovorí, že abstrakt, ktorý som citoval vo svojom videu, netvrdí, že by očkovaním proti covidu bolo úmrtie, ani netvrdí, že očkovanie proti covidu by sa malo zastaviť. Pravda. Dôkazy som tlmočil a komentoval. To je to, čo robím a čo robím viac ako 50 únavných rokov, vysvetľuje dr.Coleman.

Potom pokračuje s odvolaním sa na článok, ktorý som citoval, že „ich predbežný experiment ukazuje zvýšenie endotelových zápalových markerov“. Kľúčovým slovom je tu experiment.

A bod, ktorému možno nerozumie – napriek tomu, že robí rozhovory s hviezdami televíznych reality show a celebritami – je ten, že keď sa pri experimente objavia vážne problémy, mali by ste sa na to vážne pozerať a ak existujú aj dôkazy o úmrtiach, potom experiment zastavíte.

Tá istá žena tiež predtým kritizovala video, v ktorom som presvedčivo dokázal, že úmrtnosť na COVID-19 je podobná ako pri chrípke.

Ako dôkaz pre svoje tvrdenie hovorí, že počet ľudí, ktorí zomreli v USA na covid-19, bol k 31. máju 2021 594 000, čo je takmer 10-krát toľko, koľko zomrelo v chrípkovej sezóne 2017-8. Teraz je to úplne bizarné.

Po prvé, mám podozrenie, že mohla pomiešať slovo „od“ so slovom „s“.

Po druhé, porovnáva hrušky s jablkami. Písal som o číslach Spojeného kráľovstva. Ona používa čísla z USA.

Po tretie, údaj 594 000 je všeobecne uznávaný ako masívne zveličovanie kvôli zvyku označovať ľudí za umierajúcich na covid, keď mali aj súbežné ochorenia.

Po štvrté, porovnáva celkový počet od konca roka 2019 do konca mája 2021 – to je takmer 18 mesiacov a porovnáva to so šesťmesačnou chrípkovou sezónou, ktorú si vybrala.

Po piate, prečo vyberať čísla za roky 2017-18?

Možno by sa Alexis mala vrátiť k písaniu o malých členoch kráľovskej rodiny a reality televízii. Ale možno Facebook platí lepšie.

Ďalej je tu niečo s názvom Logically, čo hovorí, že ide o technologickú spoločnosť s jedným z najväčších svetových špecializovaných tímov na kontrolu faktov. Ale potom, aby sme parafrázovali Mandy Rice Daviesovú, „povedali by, že nie“.

Väčšinovým akcionárom spoločnosti Logically je niekto, kto sa volá Lyric Jain, má 25 rokov a hovorí o sebe, že je sériovým podnikateľom. Logicky tiež zabezpečené financovanie od Massachusetts Institute of Technology prostredníctvom investičného grantu, ktorý podporuje podniky založené študentmi.

Pán Jain je jediná osoba, ktorá má významnú kontrolu nad Logical. Hovorí, že použil svoje vlastné úspory na topánkach, čokoľvek, peniaze zo súkromného kapitálu a peniaze z pomerne malého rodinného podniku Elizy Tinsley, ktorý predáva oplotenie, laná, kovania brán a popruhy a kravaty.

Logicky sa rôzne hovorí, že má 90, 70 alebo 25 overovateľov faktov a niekoľko domácich novinárov. Nič z toho som skutočne nemohol potvrdiť. Tím na kontrolu faktov bol údajne v Indii a je ťažké ho vyhľadať.

Logicky ma opisuje ako „známeho šíriteľa dezinformácií v oblasti zdravia“ – čo je asi tak urážlivé, ako sa len dá, a sťažuje sa, že abstrakt, ktorý som citoval, obsahuje niekoľko typografických chýb. Fúha! Ak by som si myslel, že Lyric má dosť peňazí, aby to stálo za to, žaloval by som ich. Vyhral by som, ale bojím sa, že by som mohol skončiť s obrovským právnym účtom.

Logicky sa sťažuje, že veľkosť vzorky 566 ľudí v novinách je extrémne malá. Pre farmaceutické spoločnosti to bude veľkým prekvapením. Videl som štúdie publikované v stotine toho. Videl som lieky uvedené na trh bez akéhokoľvek experimentovania na ľuďoch – iba na zvieratách.

Správu napísal Ernie. Bez poňatia mena alebo kvalifikácie. Neexistuje žiadny zoznam spisovateľov alebo ich minulosti. Ernie môže byť žirafa, pokiaľ viem.

Ernie the fact checker tiež napísal správu o overovaní faktov, v ktorej útočí na myšlienku, že ľudia s maskami dýchajú viac oxidu uhličitého.

Jeho dôkazy sú, že molekuly CO2 sú oveľa menšie ako otvory v maskách, a preto CO2 ľahko prechádza.

Toto je naozaj hlúpy argument, pretože materiál masky zjavne stále bráni väčšine prúdenia vzduchu. Zdá sa, že to je pre Ernieho všetko.

Necituje žiadne vedecké články – moja kniha o maskách má množstvo vedeckých odkazov, ktoré si mohol pozrieť. A nezdá sa, že by si bol vedomý vedeckých dôkazov, ktoré dokazujú, že nositelia masiek majú vysoké hladiny oxidu uhličitého – a nízke hladiny kyslíka.

Pravda je samozrejme taká, že masky narobia viac škody ako úžitku. Dokonca aj doktor Fauci a doktor Whitty sa zhodli, že tie prekliate veci nie sú nič iné ako signalizácia cnosti.

Ernieho 0 z 10 pokusov o overenie faktov len pomáha udržať klamstvá vlády.

Logicky má kanceláriu v Londýne na 12 Soho Square, čo je zjavne jedna z tých budov, kde si môžete prenajať kancelárie na meter štvorcový. Skontroloval som budovu, ale nenašiel som žiadnu zmienku o Logically, ale som si istý, že tam niekde sú.

Tretí overovateľ faktov, ktorý som videl, sa volá Inštitút pre strategický dialóg a má titulok s názvom „Ako zlyhanie Facebooku pri odstraňovaní falošného obsahu umožňuje šírenie dezinformácií o COVID-19“.

Túto správu napísala Aoife Gallagher, ktorá pracovala ako novinárka v online spravodajskej agentúre Storyul a ukončila magisterské štúdium žurnalistiky na TU Dublin. TU Dublin je technologická univerzita v Dubline. Z jej príspevkov sa zdá, že drukuje očkovaniu, ale hej, môžem sa mýliť.

Aoife študovala Svetovú alianciu lekárov na Facebooku a objavili sa slová ako nepravdivé informácie. WDA je organizácia, ktorej som členom – je to skupina niekoľkých tisícok lekárov, ktorí sú pravdepodobne nekonečne kvalifikovanejší ako všetci svetoví overovatelia faktov dokopy.

WDA má na Facebooku zjavne 550 000 sledovateľov a myslím, že Aoife si myslí, že je to zlá vec. Ale ak má pro-očkovací pohľad, možno to nie je najlepší východiskový bod pre nezávislý overovateľ faktov.

Teraz ISD vyrástlo z Klubu troch a majú zoznam donorov. A najvyššie meno na zozname – ktorý môže byť abecedný a pravdepodobne aj je – je Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov.

ISD tiež dostáva peniaze od spoločností Facebook, Google a Microsoft a YouTube, britského ministerstva vnútra, ministerstva zahraničia USA a OSN.

Je pre mňa záhadou, ako môžete tvrdiť, že ste nezávislým overovateľom faktov, keď váš príjem pochádza od takýchto ľudí.

Je tu jedna vec, ktorá je zvláštna. ISD má graf sledovateľov facebookových stránok spojených so Svetovou alianciou lekárov, ktorý ukazuje vplyv WDA a jej nasledovníkov.

A ja som číslo 6 na zozname.

Čo je zvláštne a pre mňa trochu záhadou, pretože nemám stránku na Facebooku. V skutočnosti som nikdy nebol ani na Facebooku (nemám povolený vstup cez dvere). Facebook mi zakázal pripojiť sa na jar 2020 s tým, že som hrozbou pre ich komunitu, aj keď nepovedali, za akú hrozbu ma považujú

Dr Vernon Coleman

Redakčné upozornenie: Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor. Redakcia SKsprávy publikuje aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie alebo jej vydavateľa. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote slbody slova a názorovej plurality, ktorá prispievajú k posilneniu demokracie ako otvorenej platformy pre výmenu názorov.

SKSPRAVY

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/dr-coleman-o-overovani-a-kontrole-faktov-tento-biznis-je-len-dobre-platena-fraska/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings