Keď sa odpadky vynesú samé alebo čo je to sloboda slova a kedy je lepšie tento pojem nepoužívať.

Som si istá, že v nasledujúcich riadkoch sa nájde aspoň niekto, kto niečo podobné už zažil. Bez ohľadu na to, či ste liberál, fašista, alebo nebodaj liberálny fašista. Budem písať o komentároch na Facebooku a ich miere udržateľnosti pod tým-ktorým príspevkom.
Je to celkom zaujímavý jav, najmä v dnešnej demokratickej spoločnosti.

Dočítate sa okrem iného aj o minulých životoch Kulturblogu, o novom Smere či o jednoduchosti.

Tento blog obsahuje prvky satiry a miernu iróniu, prosím berte ho s nadhľadom.
Nič to však nemení na fakte, že som sa tu v podstate len vyplakala.
Sú tu najmä zhrnuté moje myšlienky a názory na túto problematiku a samozrejme uvedené názory sú podložené.

(Alternatívny titulok: tOTaLiTnÉ PrAkTiKy lIBeRálNyCH mÉdIí nAbERaJú nA ObRátKacH!!!!!!!!!)


S pocitom hrdosti zverejňujem zoznam stránok, na ktorých som bola zablokovaná. Beriem to ako nesmierne silnú spätnú väzbu, najmä z toho dôvodu, že všetky zablokovania pramenia z môjho neúnavného komentovania príspevkov daných stránok, v ktorých boli použité konštruktívne a zjavne nepriestrelné argumenty, alebo len ozaj trefné poznámky, ktoré pod tou spústou chválospevu nevyzerajú najlepšie. Čiže nebolo to z dôvodu spamovania. Ľudovo povedané, zaťala som do živého, trafila do čierneho… ako chcete. Budeme sa samozrejme aj trochu hlbšie baviť o daných subjektoch.

Žiaľ, väčšinu pôvodných komentárov nemám, takže sa budem snažiť len stručne opísať, čo približne komentáre obsahovali. Svojho času mi totiž zaznamenávanie a ukladanie mojich uverejnených komentárov absolútne nepripadalo ako niečo potrebné, nebola som zvyknutá na niečo ako blokovanie. To sa teda samozrejme rozvinulo až po tom, ako som začala aktívne komentovať.

Ešte by som vás rada trochu oboznámila s pár vecami. Z recesie sledujem takmer všetky slovenské, politicky relevantné Facebookové stránky – od Zomri až po Hanbím sa za prezidentku Zuzanu Čaputovú (našu pani prezidentku mám samozrejme rada a som na ňu hrdá). Chcem tým povedať, že si dovolím o sebe tvrdiť, že v týchto veciach mám celkom prehľad.

Taktiež sa vopred ospravedlňujem za akékoľvek pravopisné chyby, ja a slovenčina nie sme moc kamošky… takže perfekcionalisti poďte do mňa!


 

BÁDATEĽ.NET, MAGAZIN1
a podobné manipulatívno-dezinformačné stránky.

 

Je vskutku ironické, že ma zablokovala práve dezinformačná a konšpiračná stránka, miesto toho aby ma teda dané osoby presvedčili o svojej pravde. Samozrejme môj zoznam tvorí väčšina takýchto stránok, takže ma to neprekvapuje. Ale to čo ma skutočne zarazilo bol fakt, že niekto je schopný manipulovať a doslova hazardovať niečím tak nenahraditeľným ako je zdravie človeka a využívať strach na to, aby zarobil pár zhnitých amerických dolárov za príjmy z reklám. Pretože Savo vás vylieči, verte mi. A ak mi neveríte, 5G na vás! Tieto stránky slúžili podľa mnohých náznakov okrem iného aj na propagandu ĽSNS. Preto boli stránky magazin1 a prehľadspráv.sk zrušené. Ozaj, zablokovaná som bola pre komentár na adresu (menovite) prevádzkovateľa daných stránok, či mu nie je trápne zarábať na ľudskom nešťastí.

A ak by niekomu čo i len napadlo niečo také, že sa opäť jedná o akúsi cenzúru zo strany Facebooku tak verte, že Facebook si takéto veci dobre stráži a výborne na nich zarába. Ak sa teda samozrejme nejedná o politicky relevantné veci. V tom si, chvalabohu, Facebook uvedomuje svoje postavenie a zodpovednosť. Zatiaľ.


ERIK KALIŇÁK

 

Vychádzajúca hviezda Smeru? Synovec Roberta Kaliňáka. Nastávajúci miláčik dôchodkýň? Možno že len záloha, keď Pellegrínimu zmiznú jamky z líc. Alebo čistiareň komentárov platená z našich daní? Tento mladý, 30 ročný šuhaj (mimochodom “not for sale”) je známy tým, že spravuje pánom zo Smeru ich Facebookové účty, teda zahŕňa to aj očistu diskusii od všelijakej slniečkárskej buržoáznej pliagy. Úprimne, nepamätám si príčinu zablokovania, pravdepodobne som reagovala na ich predvolebné video s tancujúcim Matovičom, Sulíkom, Kiskom, Trubanom… Poznáte to.
♫ „Chlapci bude sranda, teba spraviť vládu…“ ♫

Stelesnenie “zabezpečenej generácie” 12-ročnej vlády Smeru?

(Fotogragfia: Aktuality)

A boli voľby a srande bol koniec. Pád na hubu predsa len prišiel a Erik sa do parlamentu neprekrúžkoval… ale nezúfajme, predsa vymazávanie komentárov je takmer dreamjob, dokonca platovo si aj polepšil. Darmo, sociálna demokracia. 😉


starý KULTURBLOG

 

Dostávame sa do veľmi tmavých uličiek a čochvíľa asi udriem na citlivú strunu. “Starý Kulturblog bol lepší!”
Rada by som však teraz zachovala vážnosť.

Pre upresnenie, jednalo sa o v poradí už druhú oficiálnu stránku Kulturblogu na Facebooku, ktorá bola pár dní pred parlamentnými voľbami Facebookom zrušená (jej publikovanie bolo zrušené) z dôvodu, že existovali indície, že je napojená na ĽSNS a túto politickú stranu propagovali. Toto predstavovalo problém, pretože podľa aktualizovaných pravidiel Facebooku, v rámci transparentnosti musí každý politický subjekt preukázať svoju identitu. Problém spočíval teda v tom, že Kulturblog toto neurobil. Stránka, ako každá iná, aj napriek tomu, že jeho zakladatelia sú bývalí asistenti poslancov NRSR za ĽSNS a pán Milan Mazurek figuruje v tomto občianskom združení ako člen prípravného výboru.
Kulturblog je však späť a opäť ho môžeme sledovať a radovať sa z jeho existencie.

Teraz však prejdime k meritu veci. Iba občas som si do nich rypla, nechcela som im veľmi blížiť, predsa len sú to tiež mladí ľudia, ktorí skúmajú (presne tak ako ja). Ale pripadali mi úsmevné niektoré ich stanoviská a príspevky. Raz to však ich trpezlivosť zjavne neustála. Tuším moje zablokovanie spočívalo v príspevku, kde spomínali istého pána, ktorý si hovorí Danny Kollar. Viac o chvíľu, aj naňho príde. A ja som v komentári teda vytiahla fakty o ňom, o jeho minulosti a podobne a čuduj sa svetu, ban už bol na svete.

Neprekvapilo ma to, akurát ďalší ľudia, s ktorými som si v odpovediach na ten daný komentár dopisovala, sa mi neskôr smiali, že vraj som môj komentár vymazala, že si za tým nestojím.
Vtedy som si položila takú rečnícku otázku: „Má takáto debata vôbec zmysel? Nie je to tak trochu jednostranné? A čo si vôbec od toho má sľubovať verejnosť?“ Vzápätí som kontaktovala slečnu Líviu cez Instagram, na ktorom som chvalabohu do dnešného dňa neobdržala ban, a na moje počudovanie mi odpísala.

 

Úryvok z mojej konverzácie s Líviou.

Celkom rozumné odôvodnenie, čo poviete?

Ak toto náhodou čítaš, Lívia, touto cestou Ti chcem vyjadriť vďaku za tvoju odpoveď. Vážim si to.

Keď sme už pri tomto, spomeniem ešte zopár vecí, ktoré sa mi na Kulturblogu svojím spôsobom nepáčia.

Napríklad ich merch. To, že majú tričko s podobizňou Tisa nebudem veľmi komentovať, snáď len toľko, že oni predsa nie sú historici a teda sa nebudú k niečomu takému vyjadrovať. Celkom ma pobavili citáty ako „Je OK byť biely“ a „Biele nemiešajte s farebným“. Fajn, asi čierny humor, nie? Tak isto je OK aj nebyť biely či? Každopádne, aspoň o sebe netvrďte, že nie ste rasisti. Vďaka!

Ďalšia vec. Prezentujete liberalizmus ako to najhoršie, čo mohlo túto planétu postihnúť. Že do liberalizmu spadajú tie najhnusnejšie, najzvrátenejšie veci ako potraty, dúhové pochody či Biháriová. Ale mám pocit, že ste zabudli, že napríklad aj vďaka nemu ste vy mohli zriadiť túto blogovú platformu na ktorej tu môžem teraz písať tento článok. Podobne ako mnoho iných vecí.
Liberalizmus – z latinského liberalis je buď všeobecne zhovievavosť, zmierlivosť alebo aj tá tvoja obľúbená tolerancia voči iným názorom, alebo pod tým chápeme nejakú politickú ideológiu založenú na presadzovaní práv jednotlivca. Iba veľmi zhruba som zachytila vaše videá “Bola som liberálka” a potom niečo ako konzervatívny coming-out… no poviem pravdu, pripadalo mi to ako taká karikatúra na vás samých. A pripadalo mi nanajvýš úbohé robiť si srandu z homosexuálov (a teraz nemám na mysli tých, ktorých ukazujete vo svojich videách), ale tých, ktorých okolie a rodina ani netuší, že nimi sú, ktorí musia prežívať peklo, ak sa majú otvorene a verejne priznať k tomu čo skutočne sú, pretože keby to urobia, tak sú odsúdení a všetci na nich budú pozerať akoby boli poznačení ťažkou chorobou, najmä na Slovensku a v tejto mentalite. Lebo narozdiel od politickej strany, sexuálnu orientáciu si nevyberieš. Ozaj by ma zaujímalo, kam sa zaraďujete vy, keď iných takto nálepkujete a paušalizujete.

Takisto si robíte srandu z pojmu byť “progresívny”, a týmto prívlastkom označujete čokoľvek, čo sa vám nepáči. Opäť odporúčam naštudovať si základnú terminológiu, aj keď nečudujem sa, že slovo “progres” Slovákom nič nehovorí, najmä keď sme 30 rokov po skončení toho úžasného režimu a sme tam kde sme a niektorí by ho s radosťou uvítali naspäť. Nehovoriac o tom, že západné krajiny, ktorými tak často všetci radi opovrhujete, sú na tom v mnohých ohľadoch lepšie ako my.

Posledná vec. Prezentujete sa ako apolitické médium čisto financované z darov vašich fanúšikov (?)… je to však skutočne tak? Ako je možné, že ste prakticky od vášho vzniku pôsobili vo vlastnom štúdiu, s technikou, priestormi a vybavením, o akom by ostatné začínajúce, nikým neplatené ne-mainstreamové médiá mohli len snívať?

Ja chápem že je ťažké dnes zastávať svoje názory a púšťať ich do sveta, ale keď vy hovoríte o argumentoch a slušnej diskusii tak minimálne ja si to nepredstavujem ako „my nie sme verejnoprávne médium“ a vzápätí mi vraziť ban. Prepokladám, že za aj týmto účelom bola vybudovaná táto blogová platforma.

Lívia, vo svete známa ako “stoupenkyně Kotlebovců”.

(Fotografia: Česká televízia)

Netvrdím, že Kulturblog a Lívia sú to najväčšie zlo a to, čo túto krajinu najviac trápi, no podľa môjho názoru tomu rozhodne nepomáhajú.

Potraty, džendžer, LGBT a podobné hlúposti nie sú to, čo by nás skutočne trápilo. Iste, sú to problémy, ale nie také, aké sú tie naozajstné: rozkrádanie, korupcia a predražené nákupy na každom kroku, nemocnice v katastrofálnom stave, školstvo na bode mrazu, že nie sme schopní za 30 rokov postaviť diaľnicu od jedného mesta k druhému, že dôvera v políciu a bezpečnostné orgány je u nás najnižšia v celej EÚ, že štátu odvádzame viac ako polovicu svojho príjmu a keď príde na lámanie chleba tak môžeme byť radi že sme radi… a mnoho ďalších vecí. Ale nie, vy budete stále hovoriť len o buzerantoch a potratoch. Prosím zameriavajme sa na dôležitejšie veci.
Nie, Kotlebovci nie sú zlí (sú možno len hrozní), ale aj tých náhod je už akosi priveľa.

Toľko stačí. Nechcem skončiť na smetisku dejín Kultur-Blogu.
Veď predsa nie som na verejnoprávnej pôde. 😯


ĽUBOŠ BLAHA, SMER-SD, ROBERT KALIŇÁK a ROBERT FICO

Diapazón zodpovednej zmeny sa nám naplno rozšíril…

K tomuto, myslím, že ani netreba nijaký komentár, čo čakať od komunistov…

Snáď len toľko, že som sa veľmi dlho “snažila” o ban u legendárneho súdruha Blahu, až sa mi to podarilo, zvláštne, že až po tom, čo som obhajovala toho počmáraného umrnčaného šaša Matoviča. Komentár následne zožal veľký úspech a mala som na ňom veľa lajkov. Obhajovala som ho v zmysle, že smeráci o ňom vraveli, že je nezodpovedný, že hazarduje a tak ďalej. Ale bol to práve Matovič, ktorý keď mal vypité radšej prespal v parlamente ako by mal jazdiť pod vplyvom alkoholu ako iní členovia Smeru, alebo zaparkoval na prechode, aby poukázal na to, že poslanci si môžu robiť, čo sa im zachce.
Už by aj stačilo, ja nechcem zas priveľmi velebiť Matoviča, tiež s ním nie som 100%-ne stotožnená. Nevolila som ho, áno, je aký je, ale teraz kvôli tomu nevyskočím z kože. Prežili sme aj horšie veci.

Hlavne že u Pelleho nemám ban, takže pohodaaa.


stránka PARLAMENTNÉ VOĽBY 2020

 

Za týmto je celkom zaujímavý príbeh, tak pozorne čítajte. Táto Facebooková stránka sa mi jedného pekného dňa zhruba týždeň pred voľbami zobrazila ako sponzorovaná. Tak som si na ňu klikla. Vizuál stránky pravdepodobne vytvorený v skicári ma veľmi nepresvedčil o jej serióznosti. Hovorím si, hmm, toto asi nebude “s kostolným poriadkom”. A postupom času som zistila, že mám vlastne pravdu.

Pred voľbami a aj počas volebného moratória táto stránka uverejňovala príspevky, ktoré nepriamo (a niekedy aj priamo) propagovali a oslavovali Ľudovú stranu Naše Slovensko. Veľmi som tomu nevenovala pozornosť, akosi som si nevšimla, že to zdieľa práve táto stránka, fan stránky ĽSNS mám bežne lajknuté. Časom sa to však stupňovalo a keď som si uvedomila, o čo ide, prišlo mi doslova nechutné, že niekto si opäť vytvorí apoliticky vyzerajúcu stránku, z ktorej sa nakoniec vykľuje to, čo by nikto nečakal. Keď nie sú argumenty, zjavne treba na to ísť takto. Dobrý marketing! Akurát tá cieľová skupina nie je bohviečo.

Na tejto stránke som bola zablokovaná len nedávno, po tom, čo som si dovolila komentovať príspevok, ktorý zdieľali (a ktorý samozrejme nemal nič spoločné s parlamentnými voľbami 2020) a bolo to video, ktoré malo byť paródiou na Mareka Macha z Mladí proti fašizmu. Bolo to celkom trápne a zodpovedalo mentálnej úrovni voliča ĽSNS. Môj komentár znel: „Pekná sonda do mozgu Kotlebovca“. A zazvonil zvonec a komentovaniu bol koniec.


PLANÉTA JEDNODUCHOSŤ

 

Na záver to najlepšie?
Danny Kollar.
 Tento pán a celkovo jeho vystupovanie mi príde veľmi úsmevné. Pred objektívom sa tvári veľmi seriózne, ale čo mimo neho?

Ako sme mali možnosť vidieť, na Kulturblogu je pečený-varený. Vidieť sme ho mohli aj vo videu „Progresívny Londýn“ ako hrdého nemigranta a obyvateľa UK. O tomto pánovi úprimne veľa neviem, nemala som šancu (a ani žalúdok) ho nejako pozorovať a spoznávať. Asi len toľko, že o sebe tvrdí, že je nacionalista, ale asi taký nacionalista, že sa radšej odsťahoval do Spojeného kráľovstva, aby mal o čosi vyššiu životnú úroveň ako keby bol len nejaký hrdý Slovák.

A potom je tu ešte jeden taký menší háčik, o tomto pánovi sa pravdepodobne nikde nehovorí ako o slušnom a príkladnom človeku, ale keď si ho teda Kulturblog pravidelne pozýva k sebe, tak niečo na tom asi bude, nie? Nuž, posúďte sami… (prípadne sa vyjadrite nižšie v komentároch)

Jednoduchosť v praxi.

Možno sa fatálne mýlim… ale len možno. Skúste si pozrieť jeho Instagram alebo iné sociálne siete a urobte si vlastný názor. Ak teda nedostanete ban, ako ja.
Ak toto čítate, pozdravujem Vás p. Bombič.


To je zatiaľ všetko, čo stálo za reč. Pevne verím, že môj zoznam sa (ne)bude rozrastať. Či?

Ešte pár skromných slov k tej slávnej a ťažko skúšanej slobode slova.

Plne rešpektujem a sčasti aj chápem to, že niekto niekomu zabráni v ďalšom komentovaní na jeho stránke, obzvlášť po takom dobrom šťavnatom komentári, aké boli tie moje. A takisto zastávam tézu, že každý má právo slobodne vyjadriť svoj názor a presne tak isto majú aj ostatní právo poslať ho s tým svojím slobodným názorom niekam. To platí pre všetkých. Pravda bolí. Ale uznajte, že nemôžeme mať plné ústa rečí o tolerancii a zdravom rozume a súčasne sa vkuse vyhovárať a podporovať stranu, ktorá by najradšej zrušila demokraciu.

Pravda však aj oslobodzuje. Preto sa pripájam k Líviinej výzve: Overujte si všetko, čo vidíte na internete. Nie je to na škodu. Neverte konšpiráciám, používajte kritické myslenie a nečítajte si úplne všetko, lebo vám z toho raz prepne, tak ako mne (možno raz). 😀


FAKTY, Z KTORÝCH SOM VYCHÁDZALA

https://infosecurity.sk/domace/chyba-facebooku-odhalila-adminov-stranok/

https://www.startitup.sk/konspiratorom-zablokovali-stranky-s-dosahom-600-tisic-ludi-bola-odkryta-ich-najvacsia-siet-webov/

https://infosecurity.sk/dezinfo/mr-bajecny/

https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/

https://www.aktuality.sk/clanok/758933/konspiracie-fake-news-polacky-propaganda-lsns-volby-2020/

https://dennikn.sk/1741908/odomknute-propagandu-lsns-uz-siri-aj-sarlatanska-stranka-badatel-s-kotlebom-ju-spajaju-famy-o-ockovani-odomknute/

https://dennikn.sk/1773184/facebook-zrusil-kulturblog-a-dalsie-stranky-ktore-pomahali-kotlebovcom-v-kampani/

https://www.aktuality.sk/fotogaleria/760028/volby-2020-mlady-kalinak-fico-sa-nicoho-neboji-lebo-je-cisty-politiku-robil-vzdy-ferovo-rozhovor/1/

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/220411000100301/

https://www.startitup.sk/facebook-zrusil-liviin-kulturblog-zablokovali-aj-dalsie-stranky-prepojene-na-lsns/

…a samozrejme moja vlastná “prax” 🙄 


Tak ja ďakujem, že ste si to prečítali až sem, snáď ma Lívia veľmi nevysmeje a dúfam, že nám u nás doma NAKA jedného dňa nepoláme muškáty pred domom. Krásny deň želám!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings