Mesík definuje, kto sú naši mRNA očkovaní spoluobčania

Analytik, aktivista a lekár Juraj Mesík sa v úvahe na sociálnej sieti pýta a zároveň aj odpovedá na otázku, kto sú “účastníci zájazdu” do sveta mRNA manipulácií, korupcie a ranného autoritarizmu?

Sarkasticky v úvode polemizuje s liberálnou a vakcinačnou kaviarňou. Píše, že vieme, kto sú “dezoláti”,  antivaxeri, fašisti, ficovci, aj nevzdelaný vidiecky plebs.

Keďže však väčšina nevie, kto sú tí „ušľachtilí ľudia z ostrova slobody” na druhej strane barikády (vakcinačného šialenstva), tak sa podujal ich identifikovať.

Prinášame spracovaný voľne dostupný text Juraja Mesíka na túto pálčivú tému, keďže väčšina ľudí si aj podľa nás žije v ilúzii regulovanej „slobody“ za novým ostnatým drôtom.

Ilustrácia: Juraj Mesík, autor analytického statusu o mRNA očkovaných. Zdroj: internet

Mesík identifikuje postupne sedem hlavných kategórií spoluobčanov na druhej strane barikády nasledovne:

  1. Ochrancovia samých seba
  2. Ochrancovia ostatných
  3. Pragmatici – v ich rámci “loteristi a sprostredkovatelia”
  4. Znásilnené
  5. Nájomní díleri
  6. Pfizerjugend, inkvizítori a užitoční idioti – a nakoniec z jeho pohľadu najsmutnejšia skupina
  7. Mlčiaci starci.

Kto sú naši mRNA očkovaní spoluobčania?

 Do 21. augusta 2021 si skoro 43% občanov Slovenska nechalo viac alebo menej dobrovoľne pichnúť aspoň jednu dávku experimentálnej vakcíny proti COVID-19, teda trilióny fragmentov mRNA kódujúcich koronavírusový S-proteín, upresňuje Mesík.

V Bratislave, ktorá vraj ašpiruje na hrdý karibský titul „Ostrov slobody“, si jednu dávku mRNA dalo pichnúť až skoro 60% dospelých ľudí.

O ľuďoch odmietajúcich účasť vo vakcinačnom experimente sme toho počuli už mnoho: dezoláti, antivaxeri, fašisti, ficovci, nevzdelaný vidiecky plebs atď., atď., konštatuje. Upresňuje, že štúdia ukázala, že v USA je najviac mRNA-odpieračov v skupine obyvateľov s titulom PhD, ale to je podružný detail, konštatuje mainstreamovú realitu.

Preto podľa neho dozrel čas položiť otázku, kto sú naši spoluobčania, ktorí sa podujali zapojiť do najväčšieho farmako-experimentu v doterajších dejinách druhu Homo sapiens?

Uvažuje, čo ich motivovalo k tomuto pozoruhodnému aktu dôvery v technológiu s neukončenými bezpečnostnými testmi? Pýta sa, odkiaľ vzali dôveru v čisté úmysly firiem, ktorých najhlavnejším, ak nie jediným cieľom sú maximálne zisky? Ako dokázali uveriť propagande tej istej vlády, ktorá v zime 2020 a na jar 2021 spôsobila najväčšiu národnú tragédiu od Druhej svetovej vojny?

Mesík dopredu upozornil, že medzi očkovancami má mnoho priateľov a príbuzných, a tak napriek jeho snahe byť čo najcitlivejší, riskuje, že sa dotkne citov niektorých z nich. Napriek tomu identifikuje jednotlivé skupiny.

Ochrancovia samých seba

Ide o najpočetnejšiu a úplne legitímnu skupinu covidom vystrašených ľudí, ktorí uverili v to, že tým, že sa dajú zaočkovať sa ochránia pred ochorením a prípadne smrťou na covid. Niektorí – starší ľudia, ľudia s obezitou, diabetom a rôznymi vážnymi ochoreniami – sa covidu boja oprávnene, uvádza lekár. Iní – mladí, zdraví, s dostatočnou hladinou vitamínu D, s lekármi, ktorí chcú a dokážu covid účinne liečiť – sa boja zbytočne. Aj preto, že covid je našťastie pri včasnej správnej liečbe dobre liečiteľné ochorenie.

Človek je tvor hyper-sociálny a stádovitý, hyper-emočný, ochotný uveriť akémukoľvek mýtu. Ľudská racionalita je tenučká a krehká. Pre mnohých je preto absolvovanie rituálu očkovania ideologickým, ba priamo náboženským aktom prihlásenia sa k spolupatričnosti k svojmu kmeňu, v ktorom sa presadila viera, ktorú sarkasticky nazývam vierou v Svätého Pfizera.

Jej veriacim sa však predkladá ako „veda“, čomu ochotne veria. Veď to hovoria kňazi v bielych plášťoch a s profesorskými titulmi, ironizuje zmýšľanie tejto skupiny.

Čo majú všetci spoločné, je nepochopenie úplne zásadného rozdielu medzi covidovými mRNA vakcínami a starými dobrými a poctivo otestovanými vakcínami, ktorých máme niektorí v tele desiatky. Pre tých, ktorí sú otvorení možnosti dovzdelať sa, ponúka Mesík nedávny rozhovor s českým vakcinológom prof. Jaroslavom Turánkom – vysvetlenie pôsobenia mRNA vakcín a problémov s nimi začína zhruba v 19. minúte rozhovoru.

Iný spoločný menovateľ je že nerozlišujú medzi masovým očkovaním ľudí, ktorí vakcínu vôbec nepotrebujú, a selektívnym očkovaním tých, ktorí sú covidom zraniteľní – teda starých a chorých.

Zákernosťou života pre „ochrancov samých seba“ je, že všade na svete sa ukázalo, že ochranný účinok covidových vakcín veľmi rýchlo slabne, a to aj v podmienkach leta. Čo prinesie zima ukáže až čas, predpovedá vývoj analytik.

Iná zákernosť je podľa neho mimoriadne vysoký výskyt vážnych nežiadúcich účinkov ako sú rozsiahle periférne trombózy, zástavy srdca, zápaly srdcového svalu a perikardu, ischemické stavy a podobne. Odporúča výpoveď profesora MIT (4. najvýkonnejšia univerzita na svete) Retsefa Leviho, ktorá sa týka  k tejto predovšetkým mladých (teda úplne zbytočne očkovaných) ľudí a u tých, ktorí covid už prekonali.

Do tretice, je v hre riziko protilátkami zosilnenej reakcie (ADE – antibody dependent enhancement) pri infekciách kmeňmi koronavírusu v budúcnosti. Aké vysoké to riziko je dnes ešte veda nevie – môžeme len svorne všetci dúfať, že nie príliš.

Ochrancovia ostatných

Ide o skupinu, ktorá k motívu vlastnej ochrany pridáva aj inak ušľachtilú predstavu, že svojím zaočkovaním chránia aj svoje okolie. Niektorí tak úporne túžia po uznaní spoločnosti za svoj (domnelý) ušľachtilý skutok, že skĺzavajú do predposlednej skupiny na konci tohto textu, glosuje ďalšiu skupinu autor statusu.

Upozorňuje, že nič nemôže byť ďalej od pravdy ako predstava, že očkovanci chránia pred covidom kohokoľvek iného než len seba. A aj to len dočasne a len možno (ADE).

Už pár mesiacov po začiatku masových vakcinácií sa ukázalo, že delta variant koronavírusu šíria vakcinovaní rovnako efektívne, ako nevakcinovaní. Na rozdiel od neočkovaných ale očkovanci dostali od vlády zelenú na cezhraničné šírenie vírusu v podobe „očkovacích pasov“ a rozličných ďalších privilégií, ktorých cieľom bolo „motivovať“ – povedané tvrdšie korumpovať – ľudí k tomu, aby si dali pichnúť mRNA vakcínu, pokračuje.

Dnes tak máme prakticky garantované, že časť „pasovaných“ dovolenkárov so sebou z cudziny priniesla aj nejaké zaujímavé vírusy. Jeseň, zima a návšteva pápeža ukážu viac.

Problém je ale oveľa vážnejší: Nejde len o to, že očkovanci sú rovnakí šíritelia vírusu ako neočkovaní občania. Pravdou je pravý opak toho, čomu „Ochrancovia ostatných“ veria!

Očkovanci nielenže nikoho iného nechránia, ale naopak sa v nevedomosti stali hrozbou pre ľudstvo.

Podobne ako nadužívanie antibiotík vedie k selekcii rezistentných baktérií, aj masová vakcinácia uprostred pandémie sa stala mohutným urýchľovačom evolúcie a selekcie takých variant vírusu, ktoré sa stávajú ešte väčšou hrozbou, ako boli pôvodné kmene. Telo každého očkovanca je laboratóriom pre vývoj a selekciu práve takýchto kmeňov, varuje.

Na toto riziko od jari upozorňujú viacerí vakcinológovia. Jedným z nich je napríklad Geert Vanden Bossche ktorého vyjadrenia k tejto téme nájdete tu https://www.geertvandenbossche.org/ Samozrejme, že väčšina mRNA veriacich si to, pred čím varuje nikdy nevypočuje – je to príliš znepokojujúce. Veriť v svoju mravnú nadradenosť nad „dezolátmi“ je predsa o toľko príjemnejšie ako žiť s pocitom „ja blbec som naletel“! Cesty do pekla žiaľ bývajú dláždené dobrými úmyslami, dodáva.

Pragmatici

 Na Slovensku veľmi veľká skupina zodpovedajúca našej národnej mentalite ohnúť sa pred každým tlakom a snažiť sa prekorčuľovať životom bez problémov s úradmi. Otázku účinnosti vakcín pragmatici neriešia, riziko nežiadúcich účinkov viac alebo menej ochotne prehliadajú a chrániť ostatných – našťastie! – nikdy nechceli.

Na rozdiel od prvých dvoch skupín je komunikácia odmietača mRNA experimentu s pragmatikmi spravidla bezproblémová – pragmatici netrpia misionárskym bludom. Špecifickou novou podskupinou pragmatikov sú

Loteristi a sprostredkovatelia

Je to skupina, ktorá ochotne zareagovala na ponuku korupčnej vlády nechať sa trošku tiež skorumpovať a dať si mRNA pichnúť, alebo k tomu niekoho zmanipulovať za finančný zisk. Inde vo svete chudobní ľudia predávajú svoje obličky, takže nič nové pod slnkom.

Čo dodať? Snáď len želanie, aby tých, čo si vylosovali myokarditídu, mozgovú porážku alebo inú nečakanú „výhru“ bolo čo najmenej.

Znásilnené

Pravdepodobne vôbec nie malá skupina učiteliek, zdravotných sestier, úradníčok štátnych a iných úradov a podobných zamestnankýň. Určite nejde len o ženy, ale vysoko feminizované odvetvia obzvlášť ľahko podliehajú štátnemu a firemnému nátlaku a zastrašovaniu v podobe „nebudete môcť chodiť do práce“, alebo „v septembri vám nevezmeme dieťa do školy“.

Tieto mladé zdravé ženy a muži si nechali do tela vstreknúť vírusovú mRNA s nevôľou, niektoré so strachom a škrípajúcimi zubami.

Práve nadmerná koncentrácia kancelárskych a školských síl v Bratislave môže byť jeden z významných faktorov za tými skoro 60% očkovancov v bratislavskom „ostrove slobody“. Ani to nie je nič nové: Aj za komunizmu bolo oveľa ťažšie nahnať do prvomájových sprievodov robotníkov a družstevníkov v okresných mestečkách, ako učiteľky, sestričky a úradné sily v Bratislave, porovnáva neototalitné maniere.

Samozrejme, že aj zdravotné sestry, aj učiteľky majú možnosť kolektívnej obrany. Každý jeden politik je okamžite nahraditeľný desiatimi presne rovnako nekvalifikovanými, ale nemocnice ani školy nemajú ako nahradiť sestry ani učiteľky. Stačí aby 10-20 sestier v nemocnici alebo 15 učiteliek na gymnáziu povedalo riaditeľovi jasné „Nie“ a nikto ich k žiadnemu experimentálnemu očkovaniu nedokáže prinútiť, nenápadne ukazuje východisko z nevoľníckej situácie „znásilnených“.

Niektoré ženy sa k tomu, že podľahli nátlaku hanbia priznať, podobne ako ženy často mlčia aj o svojom sexuálnom zneužití. U iných môže pocit poníženia a viny viesť paradoxne k akémusi vakcinačnému Štokholmskému syndrómu, teda k tomu, že k zaočkovaniu začnú nútiť svoje kolegyne na pracovisku.

Nájomní díleri

Na rozdiel od znásilnených sú nájomní díleri ultrapragmatici. Patria medzi nich lekári na výplatných páskach Pfizeru a iných výrobcov vakcín, novinári redakcií kontrahovaných na vakcinačnú propagandu vládou a politici.

Mená lekárov ktorí v posledných rokoch dostávali finančné príspevky či letenky na exotické kongresy od Pfizeru, Gileadu a spol. si slovenskí občania môžu nájsť vo verejne dostupnej databáze na stránke Národného centra zdravotníckych informácií, odporúča čitateľom ozrejmiť si súvislosti a motivácie tejto skupiny.

Pochopiteľne u niektorých obzvlášť dôležitých dílerov môže ísť len o povestnú špičku ľadovca, ktorého masa leží kdesi na švajčiarskych kontách. U ktorých a koľko sa možno nikdy nedozvieme.

Prehľad o redakciách médií kontrahovaných štátom na robenie vakcinačnej propagandy môžeme nájsť vo verejne dostupnom Centrálnom registri zmlúv. Stačí do kolónky „dodávateľ“ doplniť meno firmy vlastniacej noviny, televíziu či rozhlas, ktoré vás zaujímajú, a už sa na vás sypú tisíce a milióny eur vyplácaných kontrahovaným dílerom vakcín. Opäť, aj toto môže byť v niektorých prípadoch len špička ľadovca, pretože reklamné zmluvy masmédií so súkromnými firmami sú len a len ich súkromnou záležitosťou, ozrejmuje dianie pod hladinou.

No a úplne netransparentná je situácia pri politikoch: či, koľko a ktorí z nich dostali alebo dostávajú od farmakofiriem by sa dalo zistiť len veľmi dôkladným a medzinárodným vyšetrovaním. Či ho niekedy niekto zaháji ukáže až čas. A samozrejme výsledky volieb u nás aj v iných európskych krajinách. Lebo cesta je len tam, kde je vôľa vyšetrovať. Predposlednou skupinou očkovancov sú

Pfizerjugend, inkvizítori a užitoční idioti

Na výraz Pfizerjugend sú viacerí moji priatelia mimoriadne citliví, pretože u nich evokuje obrazy fašizmu a nacizmu, poznamenáva autor kritickej state. Určite by sa dal použiť aj výraz „Pfizerkomsomolci“ alebo „Pfizerzväzáci“, ale oba sú menej praktické, vysvetľuje pojmové analógie s minulosťou.

Pod pojmom Pfizerjugend nehľadajte odkaz na nacistickú ideológiu, ale len odkaz na nevzdelanú mládež fanaticky presvedčenú o poznaní „vedeckej pravdy“ a o svojej morálnej a intelektuálnej nadradenosti nad ostatnými.

Rovnako ako mládežníci vo fašistickom Nemecku alebo boľševickom Rusku, aj mládežníci z Pfizerjugend sú presvedčení o vedeckom základe svojej viery. Veria tomu, že firemná propaganda Pfizeru je „veda“ a „evidence based medicine“, takisto  ako ich rovnako sfanatizovaní duchovní predkovia vo fašistickom Nemecku považovali za „vedecké“ predstavy o rasovej nadradenosti a ešte celá moja generácia robila štátnice z pseudovedy zvanej „vedecký komunizmus“, ozrejmuje Mesík historické paralely myslenia sfanatizovanej masy.

Každá doba má svoju tému, ktorá uchváti mladých fanatikov a vytvorí im priestor pre realizáciu ich evangelizačných inštinktov. V roku 2020 dal tomuto typu mládeže tému práve covid a firemná propaganda prezlečená za „vedu“. Mizerne vzdelaná (presnejšie vedecky a biologicky úplne nevzdelaná) mládež ju s nadšením prijala a začala roztrubovať.

Mesík ďalej trpezlivo vysvetľuje, že k vlnám vyhecovaného ideologického fanatizmu akého sme sa stali svedkami pri covide sa nevzťahuje chronologický vek fanatikov, ale ich historická skúsenosť.

Dnešná Pfizerjugend, tak ako skoro nikto mladší ako 50 rokov, už nemá skúsenosť života v totalitnej spoločnosti. Z komunizmu si nepamätajú už vôbec nič, alebo tí najstarší z nich, že nosili pionierske šatky, zdobili okná sovietskymi zástavkami a pani učiteľka sa volala súdružka.

Práve absencia osobnej skúsenosti s totalitným vymývaním mozgov z tejto mládeže tak ľahučko urobila nástroj ideologického fanatizmu a potláčania práv a slobody inak zmýšľajúcich ľudí

Samozrejme v mene vedy – tej, o ktorej vo svojej nevzdelanosti nemajú ani páru, dodáva. Posledná a najsmutnejšia skupina sú

Mlčiaci starci

Má na mysli dobre vzdelaných a skúsených starších ľudí, ktorí dostali kedysi ešte kvalitnejšie vzdelanie, majú kognitívne predpoklady, aby si naštudovali a pochopili rozdiel medzi klasickými vakcínami a mRNA kódujúcou S-proteín, sú schopní čítať kriticky a s porozumením vedecké práce, štatistiky a grafy, zažili život v totalitnom režime…

A predsa si zoči-voči jednej z najväčších globálnych kríz dneška zvolili neštudovať, spoliehať sa na názory štvrťo-vzdelanej mládeže z kontrahovanej tlače, neklásť otázky o viere svojho kmeňa a mlčať o svojich pochybnostiach, ak nejaké majú.

Napríklad starých skúsených praktických lekárov, ktorí mlčali, keď im 26. 10. 2020 štát prikázal neliečiť v ambulanciách chorých s covidom. Alebo skúsených starých pediatrov, ktorí mlčia, keď štát vydiera matky a otcov, aby úplne zbytočne, výlučne v mene ziskov pár firiem, riskovali zdravie svojich detí a nechali im pichnúť dávky vírusovej mRNA.

Alebo dávnych bojovníkov proti komunizmu a za slobodu, ktorí mlčia zoči-voči čoraz autoritárskejšiemu, občianske a ľudské práva pošľapávajúcemu štátu vedenému podvodníkmi – plagiátormi.

Rozumie tomu, že mnohí zrelí šesťdesiatnici, sedemdesiatnici a starší už chcú len v pokoji dožiť a – celkom oprávnene – chcú prenechať priestor mladším generáciám. Kiež by si to uvedomovalo viac starcov stále sa trasúcich o stoličky a funkcie! Rozumie tomu, že sa im obzvlášť nechce konfrontovať vieru, ktorej prepadli ich vlastní žiaci a študenti. Rozumie ich strachu, že kritika dnešnej korupčno-plagiátorskej vlády nesie riziko návratu systémovej korupcie predošlých rokov, alebo pootvorenia brány pre nástup niekoho ešte horšieho, ako sú tí, čo tu vládnu dnes.

Ale mlčať v čase najväčšej pohromy, ktorá postihla krajinu a jej občanov za viac ako polstoročie a ktorej ľudské, ekonomické a politické dôsledky ju budú formovať ďalšie roky a dekády? – pýta sa s výčitkou budúcoroční šesťdesiatnik Mesík.

Na záver kladie viacero otázok do pléna: Mlčať zoči-voči biologickému a sociálnemu experimentu konanému na deťoch, ženách a mladých ľuďoch tejto krajiny? Čoho, okrem vlastného svedomia, sa ešte môže báť 70 ročný človek? Že mu znížia dôchodok? Neudelia mu štátne vyznamenanie?

A uzatvára, že  práve toto mlčanie vzdelaných starcov je pre neho horšie, ako vyčíňanie vlády plagiátorov, aj negramotný vreskot Pfizerjugend a vládou kontrahovaných médií.

Práve pre budúcnosť Slovenska a jeho obyvateľov toto mlčanie neveští nič dobré, myslí si skepticky Juraj Mesík vo svojom obsiahlom statuse na sociálnej sieti, ktorý zverejnil 23. augusta 2021.

spracoval -red1-

 

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/covid-slovensko/mesik-definuje-kto-su-nasi-mrna-ockovani-spoluobcania/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings