Odhalenie:  „Mladí globálni lídri“ ako agenti Svetového ekonomického fóra vo vládach sveta

Ilustračné foto. Koláž: SKsprávy

Svetové ekonomické fórum bolo prostredníctvom svojho programu Young Global Leaders     nápomocné pri formovaní svetového poriadku, ktorý podkopáva všetky demokratické princípy.

Tento program už niekoľko desaťročí vychováva lídrov, ktorí dodržiavajú pravidlá, pôsobiacich ako agenti WEF vo vládach po celom svete.  Dôsledky sú ďalekosiahle a môžu byť pre ľudstvo zničujúce. 

Musím povedať, že spomínam mená ako pani Merkelová, dokonca aj Vladimir Putin a tak ďalej, všetci boli mladými globálnymi lídrami Svetového ekonomického fóra. Ale na čo sme teraz skutočne hrdí s mladou generáciou, ako je premiér Trudeau, prezident Argentíny a tak ďalej je to, že sme prenikli do vládnych kabinetov… Platí to v Argentíne a platí to aj teraz vo Francúzsku… ( Klaus Schwab )

V roku 1992 Klaus Schwab a Svetové ekonomické fórum spustili program pôvodne nazvaný  Global Leaders of Tomorrow.

V roku 2004 sa tento program zmenil na Fórum pre mladých globálnych lídrov (ktorému sa venujem vo svojej knihe  The Global Coup D’Etat ) – päťročný program indoktrinácie princípov a cieľov WEF.

Cieľom bolo a je nájsť vhodných budúcich lídrov pre vznikajúcu globálnu spoločnosť. 

Program od svojho vzniku zahŕňal politikov, obchodných lídrov, členov kráľovskej rodiny, novinárov, interpretov a iných kultúrnych influencerov, ktorí vynikali vo svojich odboroch, ale ešte nedovŕšili 40 rokov (pôvodne 43, aby sa zahrnula Angela Merkelová).

Odvtedy sa rozrástla na rozsiahlu globálnu sieť oddaných lídrov s obrovskými zdrojmi a vplyvom, ktorí všetci pracujú na implementácii technokratických plánov Svetového ekonomického fóra vo svojich príslušných krajinách a oblastiach.

Sieť vytvára silu pre celosvetový vplyv prostredníctvom kombinácie individuálnych schopností a zdrojov svojich členov. Ako hovorí Klaus Schwab v úvodnom citáte, stal sa veľmi úspešným.

Už v prvom roku 1992 bolo zvolených niekoľko veľmi vplyvných kandidátov. Medzi 200 vybranými boli globálne profily ako Angela Merkelová , Tony Blair , Nicolas Sarkozy , Bill Gates , Bono , Richard Branson (Virgin), Jorma Ollila (Shell Oil) a José Manuel Barroso (predseda Európskej komisie 2004–2014). [1]

Ďalšie príklady vplyvných mladých globálnych lídrov [2]:

korunná princezná Victoria zo Švédska korunný princ Haakon z Nórska korunný princ Fredrik z Dánska princ  Jaime de Bourbon de Parme , holandská princezná  Reema Bint Bandar Al-Saud , veľvyslankyňa pre Saudskú Arábiu v USA Jacinda Arden , predseda vlády, Nový Zéland Alexander De Croo , predseda vlády, Belgicko Emmanuel Macron , prezident, Francúzsko Sanna Marin , predseda vlády, Fínsko Carlos Alvarado Quesada , prezident, Kostarika Faisal Alibrahim, ministerka hospodárstva a plánovania, Saudská Arábia.

Ďalej Shauna Aminath , ministerka životného prostredia, zmeny klímy a technológie, Maledivy
Ida Auken , poslankyňa, bývalá ministerka životného prostredia, Dánsko (autorka neslávne známeho článku „ Vitajte v roku 2030: Nič nevlastním, nemám súkromie a život nikdy nebol lepší ”)
Annalena Baerbock , ministerka zahraničných vecí, líderka Aliancie 90/Die Grünen, Nemecko.

Zoznam vybraných kandidátov je pomerne rozsiahly:

Kamissa Camara , ministerka digitálnej ekonomiky a plánovania, Mali
Ugyen Dorji , ministerka vnútra, Bhutan
Chrystia Freeland , Podpredseda vlády a minister financií, Kanada
Martín Guzmán , minister financií, Argentína
Muhammad Hammad Azhar , minister energetiky, Pakistan
Paula Ingabire , ministerka informačných a komunikačných technológií a inovácií, Rwanda
Ronald Lamola , ministerka spravodlivosti a nápravných služieb, Juhoafrická republika
Birgitta Ohlson , ministerka pre záležitosti Európskej únie 2010 – 2014, Švédsko
Mona Sahlin , Líder strany sociálnych demokratov 2007–2011, Švédsko
Stav Shaffir , líder Strany zelených, Izrael
Vera Daves de Sousa , minister financií, Angola
Leonardo Di Caprio , herec a klimatický aktivista
Mattias Klum , fotograf a environmentalista
Jack Ma , zakladateľ Alibaba
Larry Page , zakladateľ Google
Ricken Patel , zakladateľ Avaaz
David de Rothschild , dobrodruh a environmentalista
Jimmy Wal e , zakladateľ Wikipedie
Jacob Wallenberg
 , predseda investora
Niklas Zennström
 , zakladateľ Skype
Mark Zuckerberg , zakladateľ Facebooku

Účelom od začiatku bolo „identifikovať a napredovať v globálnej agende orientovanej na budúcnosť so zameraním na problémy na priesečníku verejného a súkromného sektora“.

Fúzia štátu a korporácií: vytvorenie tyranskej spoločenskej zmluvy

Verejno-súkromné ​​partnerstvá sú jedným zo základných kameňov filozofie Svetového ekonomického fóra. Teda fúzia medzi štátom a veľkými spoločnosťami (známa aj ako korporativizmus) s cieľom riešiť globálne problémy „efektívnejším“ spôsobom. Výber lídrov jasne odráža túto túžbu.

Skupina Young Global Leaders bola pôvodne poverená identifikovať hlavné výzvy 21. storočia. Patrili medzi ne mier, životné prostredie, vzdelávanie, technológie a zdravie – oblasti, ktoré by títo budúci lídri mohli v novom tisícročí využiť politicky, ekonomicky a kultúrne.

Partnermi Global Leaders of Tomorrow v roku 2000 boli veľké globálne spoločnosti ako The Coca Cola Company , Ernst & Young , Volkswagen a BP Amoco . Tie by mohli prispieť k programu tým, že budú „hrať aktívnu úlohu pri vývoji a implementácii konceptu projektu GLT. Partneri sa preto môžu aktívne podieľať na vývoji programov GLT; zástupcovia partnerských spoločností, ako aj ich hostia sú pozvaní na stretnutia GLT..“

Odkedy sa  Global Leaders of Tomorrow zmenili na  Young Global Leaders  2004, partneri ako Bill & Melinda Gates Foundation , Google, a JPMorganChase  (s absolventmi programu) sa tiež zúčastnili ako sponzori.

Konečným dôsledkom verejno-súkromných partnerstiev a týchto cieľových oblastí je vytvorenie do značnej miery tyranskej spoločenskej zmluvy , v ktorej sa jednotlivec stal podriadeným týmto mocným záujmom. Vznešené ciele vytvorenia lepšieho sveta boli tiež unesené. Je to zrejmé najmä v kontexte partnerstva medzi WEF a OSN a implementácie globálnych cieľov (Agenda 2030) prostredníctvom aplikácie technológií štvrtej priemyselnej revolúcie.

To znamená, že demokratické princípy a rozdelenie moci 20. storočia boli do značnej miery úplne podkopané a namiesto toho nahradené novou globálnou triedou, ktorá formuje našu spoločnú budúcnosť na základe vlastných záujmov.

Privatizácia národných vlád

To viedlo k faktickej privatizácii národných vlád a medzinárodných organizácií, kde lobisti už nie sú držaní v lobby, ale presunuli sa do sídla moci a formovali politiku priamo ovplyvňujúcu naše životy.

Čo to znamená, sa stalo obzvlášť evidentným od vyhlásenia pandémie v marci 2020. Okrem toho popredné nadnárodné korporácie pre správu investícií, ako napríklad BlackRock , na čele s Larrym Finkom zo Svetového ekonomického fóra , neustále posúvali svoje pozície dopredu.

Nemecký ekonóm a novinár Ernst Wolff je presvedčený, že mnohí z národných lídrov zaradených do programu Young Global Leader boli vybraní pre ich ochotu vykonávať náročnú agendu blokovania v posledných rokoch bez kladenia otázok a že ich hroziace zlyhanie (ako je dokázané v rastúcej nespokojnosti más) budú použité ako výhovorka na vytvorenie novej formy globálnej vlády, kde sa staré národné štáty stávajú do značnej miery zastaranými.

Potom možno postupne zaviesť novú globálnu digitálnu menu s univerzálnym základným príjmom (UBI), ktorá nahradí náš peňažný systém odsúdený na zánik. [3] Tento záver sa čiastočne zhoduje s mojím.

Podporujú ho aj scenáre Paula Raskina z Iniciatívy Veľkej transformácie o tom, ako sa nastolí totalitný „Nový poriadok Zeme“, ktorý má byť v dlhodobom horizonte nahradený globálnou demokratickou vládou (Federácia Zeme) so svetovou ústavou.[4] ]

Pandémia COVID-19 zdôraznila katastrofálne zlyhanie individuálneho prístupu každej krajiny k verejnému zdraviu a diskusiám o klimatickej politike naďalej dominujú skôr národné ekonomické záujmy než globálne potreby, čím sa pripravuje cesta ku klimatickému chaosu.

Nová pyramída globálne moci s „Ústavou Zeme“

Pod trojkomorový Svetový parlament patria štyri hlavné agentúry vlády Pozemskej federácie: systém Svetového najvyššieho súdu, Svetová exekutíva, Svetový systém presadzovania práva a Svetový ombudsman.[5] Glen T. Martin horoví, že Veľký prechod si vyžaduje Ústavu Zeme.

Víziou je, že mierový a harmonický svet v rovnováhe sa vytvorí vytvorením Svetovej federácie so Svetovým parlamentom, Svetovou vládou a Svetovým súdom. Toto sú myšlienky, ktoré už dlho kolujú v  Rímskom klube a úzko spájajú kruhy New Age.

Otázkou je, ako by takýto nový globálny systém moci unikol osudu únosu rovnakými záujmami, ktoré vytvorili náš súčasný skorumpovaný a zlyhávajúci systém?

To je vzhľadom na tých, ktorí podporujú projekty ako The Great Transition (iniciované počiatočným kapitálom od Stevena Rockefellera). To, čo sa deje, je skôr spôsob, ako nás priviesť k ich konečnému riešeniu v podobe globálneho technokratického kontrolného systému.

Je však veľmi nepravdepodobné, že tento plán bude úspešný. Povedomie sa šíri rýchlosťou blesku a panika elít sa zvyšuje, keď sa ich rozprávanie rúca a ľudia sú voči propagande stále viac imúnni. Preto všetci inkvizítori a „kontroléri faktov“, ktorí usilovne sledujú príbeh a pomáhajú nasmerovať verejnú mienku „správnym“ smerom. Určite im možno dôverovať, pretože napríklad  David Roy Thomson , predseda spoločnosti Thomson Reuters Corporation , je absolventom  Global Leaders of Tomorrow , trieda z roku 1993.

Aký je záver? Teraz je čas prevziať kontrolu nad našimi vlastnými osudmi a vyhnúť sa pádu do nových pascí.

 Poznámky

[1] Svetové ekonomické fórum, trieda GLT z roku 1993 .pdf

[2] Svetové ekonomické fórum, Komunita mladých globálnych lídrov (zoznam je možné vyhľadávať cez absolventov YGL)

[3] Michael Lord, „ Odhalené: Škola Klausa Schwaba pre Covidových diktátorov, plán na „veľký reset “, RAIR Foundation, 10. novembra 2021

[4] Paul Raskin,  Journey to Earthland: The Great Transition to Planetary Civilization .pdf, Tellus Institute, Boston, 2016

[5] Glen T. Martin,  Veľký prechod vyžaduje ústavu Zeme “, Iniciatíva veľkého prechodu, november 2021

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings