Americká poľovačka po mediálnych agentoch Kremľa. Streľba na najpopulárnejšieho moderátora Tucekra Carlsona

Ilustračné foto: Tucker Carlson. Zdroj: CC BY SA 2.0 / Gage Skidmore 

Ďalší “agent Kremľa” odhalený v USA. Ukázalo sa, že je to najobľúbenejší televízny moderátor stanice Fox News Tucker Carlson, autor ostrej politickej talkshow, ktorá v počte zhliadnutí v Amerike prekonáva všetky rekordy .

Navyše to dospelo do bodu, že jeho program, veľmi kritický voči súčasnej vládnucej strane, sa stal najpopulárnejším aj medzi prívržencami demokratov. Kongresmana z tejto strany Toma Malinowskiho znepokojuje, že mu jeho voliči po zhliadnutí Carlsonovej šou volajú a čudujú sa, prečo „nepodporuje Rusko v jeho hrozbách napadnutia Ukrajiny. Čo môžeme povedať o republikánskych divákoch, medzi ktorými je moderátor Fox News teraz druhou najobľúbenejšou postavou  po Donaldovi Trumpovi.

Ako stúpa popularita televízneho moderátora, úzkosť medzi jeho konkurentmi prudko stúpa. Médiá demokratov neskrývajú paniku prechádzajúcu do strachu. Čo môže slúžiť ako hlavné obvinenie, ktoré nevyžaduje žiadne dôkazy, proti ktorémukoľvek politikovi alebo novinárovi v moderných Spojených štátoch?

Samozrejme, nálepky sú „Putinov agent“ alebo „propagátor Kremľa“. Už niekoľko mesiacov takmer všetky mainstreamové médiá v Amerike (a okrem Fox News sú všetky pod úplnou kontrolou demokratov) jednomyseľne propagujú rovnakú tému: hovoria, že Carlson „propaguje ruskú propagandu “. Dôkaz tejto tézy vyzerá jednoducho a nepreniknuteľne: vyhlásenia televízneho moderátora sa veľmi často zobrazujú v ruskej štátnej televízii. “Agent Kremľa”, určite!

Pozor! Zahraniční agenti

A nedávno Daily Beast vyšiel so skutočnou „naberačkou“ s názvom „Kremeľská televízia sa obáva, že  Carlsonova pro-Putinova zaujatosť zašla príliš ďaleko“. To znamená, že „agent“ zašiel príliš ďaleko a teraz môže zlyhať. Je zaujímavé vedieť, čo je to za „kremeľskú televíziu“? Ukazuje sa, že táto kategória zahŕňa … televízny kanál Dozhd * zo známych dôvodov uznaný v Rusku za zahraničného agenta. Je to jeho moderátorka Ekaterina Katrikadze, ktorú Daily Beast cituje: “Tucker Carlson je jednou z najjasnejších tvárí americkej konzervatívnej televízie Fox News. Niekedy sa zdá, že navštevuje pokročilé školenia na ruskom ministerstve zahraničia.”

Odkazovanie Dozhda na „kremeľské médiá“ už veľa hovorí o úrovni autorov takýchto obvinení voči americkej moderátorke. Napriek tomu sa tejto témy s radosťou chopili mnohé médiá. Hostiteľka Dozhd bola citovaná na MSNBC ako prisudzujúci svoj názor „ruským propagandistom“. Pravda, bez toho, aby som naznačil, že títo „propagandisti“ sú práve v opozícii voči Kremľu – pre americkú verejnosť zbytočný detail.

Mainstreamoví nálepkovači

CNN okamžite pozvala do svojej relácie autorku tohto článku Juliu Davisovúprezentovanú ako „odborníčku na ruské médiá“. Z nejakého dôvodu sa tentoraz neodvážila citovať zahraničného agenta, čo pripísala „kremeľským médiám“, ale jednoducho oznámila, že Tuckerov „proruský slang“ je čoraz zreteľnejší, čo znamená, že Moskva by sa mala báť o osud “ich” novinára .

Dokonca aj zbitý moderátor CNN Brian Stelter, ktorý opakovane šíril protiruské fejky uprostred hystérie okolo Russiagate, bol prekvapený, prečo nesúhlas so zahraničnou politikou Washingtonu ohľadom Ukrajiny u kolegu Fox News automaticky robí „proputinovského propagandistu“. Jeho partner bez mihnutia oka vysvetlil:

Tucker sa snaží zmeniť našu zahraničnú politiku – a, samozrejme, zmeniť ju v prospech Ruska.

Ako dôkaz Davisová poukázala na zhodu pozícií „ruských expertov“ a moderátora Fox News k hrozbe jadrovej vojny medzi USA a Ruskom. V skutočnosti však podľa nej „neexistujú žiadni blázni, ktorí by používali jadrové zbrane“.

Všade sú agenti Kremľa… ktorí nesúhlasia s Bidenom a Pentagonom

„Mediálna expertka“ na Rusko  nespomenual, že Carlson v skutočnosti reagoval na šialený návrh amerického senátora Rogera Wickera (mimochodom, republikána a účinkujúceho  v tej istej Fox News) o možnosti preventívneho jadrového útoku na Rusko.

Populárny hostiteľ pri tejto príležitosti uviedol: “Roger Wicker je súčasným senátorom USA. Nikto vo Washingtone sa Rogerovi Wickerovi nesmial. Toto je také šialené, že si nikto ani neuvedomuje, aké šialené to je… Ako veľmi to preniklo do psychiky Washingtonu?” To znamená, že Davis aj Tucker označujú myšlienku jadrovej vojny medzi Ruskom a Spojenými štátmi za šialenú, ale z nejakého dôvodu je „agent Kremľa” iba Tucker. Pravdepodobne, keďže cituje šialenca a „mediálna špecialistka“ na Rusko sa tvári, že žiadny senátor nikdy nič také nepovedal.

Ak vás cituje ruská TV – ste automaticky „agent“

Takéto „skromné ​​ticho“ ohľadom zdrojov informácií je typické pre americké médiá, ktoré „ruského špióna“ chytajú do svojich radov. V skutočnosti sa na návrh Julie Davisovej, ktorá sleduje ruské talkshow, využívajúc každú príležitosť na nájdenie odkazov na Carlsonove príbehy, začala kampaň s obvineniami, že je „proruský“. Hlavný argument vyzerá takto : “Pozrite, Tucker Carlson je opäť vysielaný v ruskej televízii.”

CNN nedávno zverejnila niekoľko príbehov o „ruskom propagandistovi“, ktoré odhalili pod nadpisom „Prečo ruská štátna televízia miluje Tuckera Carlsona“. Takmer vo všetkých materiáloch je zmienka o odvysielaní relácie „60 minút“ z 9. decembra minulého roku, na čo v skutočnosti upozornil Davis . Takže neslávne známy zvláštny korešpondent CNN Matthew Chance sa odvolal na tento program a stojac na uliciach Kyjeva povedal, že ruská televízia svojim divákom ukazuje iba názor Carlsona, ktorý „podporuje Rusko“ a ututláva pozíciu ostatných Američanov, ktorí to kritizujú.

Ak by sa Chance a jeho kolegovia chceli dostať na dno pravdy, mohli si pozrieť celý program ruskej televízie a neuspokojiť sa s Davisovým tweetom, ktorý vytiahne iba Carlsonov citát. A vedeli by, že v rovnakom programe boli vysielané správy z amerických kanálov CNN (aké prekvapenie pre Chance!), C-SPAN, ABC, Associated Press, British Sky News, francúzskeho France24, oficiálne videá amerického ministerstva zahraničia, Pentagon a Senát USA, ako aj ukrajinské kanály 1+1 a ICTV. Hovorí sa tomu mlčanie o kritike Ruska?

Ako z Carlsona urobia „obľúbenca“ ruskej štátnej televízie

Zvláštny spravodajca CNN nazýva Carlsona „obľúbeným moderátorom“ ruskej štátnej televízie. Pravdepodobne, netušiac, že ​​už nejaký čas to bol on, Chance, kto sa stal „obľúbencom“. Už jeho sentimentálny príbeh o rozhovore medzi prezidentmi Spojených štátov a Ukrajiny, počas ktorého Biden údajne sľúbil Zelenskému „vylúpenie“ Kyjeva ruskými jednotkami, ukázali a rozobrali úplne všetky ruské kanály a naši moderátori talkshow.

Z nejakého dôvodu samotná CNN potom tento príbeh odstránila. Z veľkej časti vďaka ruským televíznym kanálom, ktoré citovali Chanceho, prežil na internete. Z čoho sa dá predpokladať, že „agentom Kremľa“ je práve špeciálny korešpondent CNN a už vôbec nie Carlson. To znamená, že chytením „ruského agenta“ v amerických médiách vyšla CNN sama?

Mimochodom, takto bol Chance nazývaný v Kyjeve („agent Kremľa“) po tom, čo povedal, že za operáciou s „únosom Wagneritov“ stojí CIA. A bolo to tiež široko pokryté v našich talkshow. A tento týždeň všetky ruské televízne kanály podrobne citovali aj ďalšiu zamestnankyňu CNN, Clarissu Wardovú. Vďaka jej úsiliu sa svet opäť presvedčil, že ukrajinská armáda nasadením ťažkých zbraní na frontovú líniu v Donbase hrubo porušuje Minské dohody. Samozrejme, bolo to všade v správach. CNN ale z nejakého dôvodu v tejto súvislosti nechce povedať, že ďalší „Putinov agent“ zlyhal.

Kritizuješ americké autority? – Si „ruský agent“

Naopak, inokedy americkí propagandisti spustili obšírnejší príbeh (tentoraz od známeho korešpondenta Nicka Robertsona) o tom, prečo ruská televízia tak často cituje Tuckera Carlsona. Tentoraz s citátmi známych domácich osobností. Televízny moderátor Vladimir Solovjov podrobne opísal, ako autori vystrihli niekoľko sekúnd z hodinového rozhovoru o „konflikte s Ukrajinou“ o Carlsonovi.

Okrem toho Solovyov vysvetlil svojmu partnerovi, že jeho show ukazuje príbehy CNN nemenej často a zúčastňujú sa na ňom kritici ruskej vlády vrátane tých zo Spojených štátov. Ale chápeme, že toto sa do programu nedostalo. Ale umiestnili rozhovor s vyššie spomenutým Katrikadze. Teraz sa však zázračne stala „Kremeľská televízia“ takmer jediným „prežívajúcim kritikom autorít“. Ako a kedy k tejto transformácii došlo, nie je jasné.

Nespochybňujte jediný správny kurz Bieleho domu

A títo ľudia nám hovoria niečo o „ruskej propagande“ a „manipulácii kremeľských médií“. Je jasné, že Carlson nemá nič spoločné s Ruskom a postavením ruských médií. Navyše je to viditeľné aj na tých pozemkoch, ktoré sú mu pripísané. Takže práve v relácii, kde uznáva právo Moskvy brániť svoje západné hranice a vyjadruje pochopenie pre obavy Ruska z prístupu NATO, moderátor vyčíta Bidenovi „slabosť“ vo vzťahoch s nami a vyjadruje svoje hlavné znepokojenie : hovoria, Washington tlačí Moskvu takouto politikou „do náručia čínskej vlády“. Túto pozíciu naozaj nemôžete nazvať „Kremeľ“.

Ale chápeme, že lepenie nálepky „Putinov užitočný idiot“ alebo „agent Kremľa“ je už dlho nástrojom na prenasledovanie akéhokoľvek nesúhlasu a elimináciu ideologických konkurentov na Západe. Ak pochybujete o vernosti „jediného správneho“ kurzu Bieleho domu – získajte podobnú nálepku a ospravedlňte sa. Mimochodom, Carlson je teraz nútený urobiť to, čo dokazuje , že nemá nič spoločné s Ruskom.

A čím viac si moderátor Fox News získava na popularite, tým silnejšie bude šikanovanie a tým častejšie objaví prekvapivé informácie o svojom „spojení s Kremľom“ a získaní diplomu z „pokročilých kurzov na ruskom ministerstve zahraničia“.

Vladimír Kornilov

Médiá pôsobiace ako zahraničný agent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings