Lavrov súhlasí: Bidenov režim podporuje „kultúrnu revolúciu“ – agresiu proti bielym ľuďom

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov v interview odpovedal aj otázku, či USA pod vedením Joe Bidena podporuje „agresiu proti bielym ľuďom“ a podnecuje globálnu „kultúrnu revolúciu“.

Podľa správy Moscow Times uviedol Lavrov tieto poznámky počas rozhovoru v ruskej národnej televízii. Išlo o obsiahly rozhovor s dvomi moderátormi – Rusom, Vladimirom Nikonovom a Američanom Dimitri K.Simesom.

Ilustrácia: americký prezident J.Biden súhlasne prikývol, že V.Putin je “zabijak!. Zdroj: ABC

Minister Lavrov poznamenal, že Rusko vždy podporovalo snahy „zbaviť sa rasizmu“ a presadzovalo medzi prvými „rovnaké práva ľudí akejkoľvek farby pleti“.

Povedal však, že je nevyhnutné „neprepnúť na druhý extrém, ktorý sme videli počas udalostí BLM (Black Lives Matter) a agresie proti bielym ľuďom, bielym občanom USA.“ Krajne ľavicové hnutie Black Lives Matter podniklo nevyprovokované  útoky na bielych ľudí v USA s odvolaním sa na prekrútené dôvody rasovej spravodlivosti.

Za Bidena sa propaguje kultúrna revolúcia a cenzúra

Potvrdil, že USA za prezidenta Joe Bidena teraz propagujú „kultúrnu revolúciu“ s cieľom šíriť tieto kultúrne marxistické hodnoty po celom svete ako súčasť nového svetového poriadku.

“Majú na to obrovské možnosti,” dodal počas rozhovoru Lavrov. “Hollywood teraz tiež mení svoje pravidlá tak, aby všetko odrážalo rozmanitosť modernej spoločnosti.” Hollywoodske akcie označil za „formu cenzúry“.

Šialenstvo politickej korektnosti

Lavrov ďalej opísal šialenstvo politickej korektnosti v modernej Amerike. “Videl som, že černosi hrajú v Shakespearových komédiách. Len neviem, kedy bude biely Othello,”dodal Lavrov. “Vidíte aké je to absurdné. Politická korektnosť, ktorá sa vedie až k absurdite, sa neskončí dobre, “ poznamenal k ideologickej téme minister Lavrov.

Americký konzervatívny portál NationalFile (NF) zdôraznil, že Rusko hlasne vystupuje proti autoritárskej politike Bidenovho režimu. Predtým Rusko kritizovalo Bidenovu administratívu za „prenasledovanie“ miliónov priaznivcov bývalého prezidenta Donalda Trumpa, ktorí spochybňovali legitimitu oficiálnych výsledkov amerických prezidentských volieb v roku 2020.

Ilustrácia: Interview ministra Sergeja Lavrova. Zdroj: mid.ru

Biden podľa portálu zaujal agresívny prístup k Rusku počas niekoľkých prvých mesiacov svojho prezidentovania, zaviedol nové sankcie na vývoz USA do Ruska a ruský prezident Vladimir Putin bol počas televízneho rozhovoru vyhlásený za „vraha“, pripomína NF. Demokrati celé roky obviňovali Rusko zo skrytej podpory Trumpa a dali jasne najavo svoju vôľu potrestať krajinu za toto údajné správanie.

Vybrané pasáže z interview S.Lavrova

SK správy prinášajú preklad z časti rozhovoru, ktorý sa nachádza na oficiálnej stránke ruského ministerstva zahraničných vecí.

Simes: Teraz som v Moskve. Keď sa dnes pozriem na USA, mám pocit, že tam prebieha kultúrna revolúcia. Myslím si, že ak to poviete mnohým ľuďom v Bidenovej správe, demokratom v Kongrese, nijako sa neurazia. Povedia, že táto kultúrna revolúcia je už dávno očakávaná, že je potrebné konečne vykoreniť rasizmus, dať rovnaké a nie príliš rovnaké prevládajúce príležitosti sexuálnym menšinám, pretože aj oni boli diskriminovaní a vytvorili skutočnú demokraciu, ktorá si vyžaduje každého, kto chce hlasovať, aby som mohol hlasovať … V praxi to znamená, že budú môcť voliť milióny ľudí, ktorí nemusia byť nevyhnutne občanmi USA. Preto sú demokrati tak nástojčiví, že štát Geogia nezakazuje voliť v nedeľu. V USA, ako viete, v nedeľu nikdy nehlasoval. Nedeľa sa nazýva aj dňom spoločenstva s Bohom. Demokrati preto trvali na nedeľňajšom hlasovaní, aby sa autobusy mohli posielať do afroamerických kostolov a aby sa ľudia mohli odvážať priamo do volebných miestností v týchto autobusoch (…)

Simes: Myslíte si, že USA sa v mnohých ohľadoch stávajú odlišnou krajinou, že to nemusí byť nevyhnutne nezvratný proces, ale dostatočne závažný proces a že tento proces nie je čisto americkou záležitosťou, pretože je sprevádzaný zrodom nová revolučná ideológia, ktorá si vyžaduje šírenie amerických hodnôt do sveta a ktorá nestretla tieto americké modely s rovnakým odporom, aký robia z Ruska a Číny? Existuje tu možnosť existenčného konfliktu?

Minister zahraničia Ruskej federácie Sergej Lavrov

O tom si teraz povieme. Najskôr však dokončím úvahy o európskej kultúre. Tu je podľa mňa najjasnejší príklad toho, čím je teraz. Keď už hovoríme o revolúciách, vrátane kultúrnych, súťaž Eurovízia je veľmi príznačná. To, čo teraz robia s Bielorusmi, je ohavné. To znamená, že ide o jasnú cenzúru: táto pieseň, keďže my nie je jasné, prečo niektorí anonymní ľudia vidia v tejto piesni nejaké náznaky, dovnútra vás nepustíme, dajme si ďalšiu. Dajte ďalšiu pieseň a to isté. No, čo je to za umenie, čo je to za kultúru, čo je to za demokraciu.

Na margo kultúrnej revolúcie v USA

Áno, mám pocit, že tam prebiehajú procesy, ktoré si zaslúžia byť opísané týmto spôsobom. Asi každý sa chce zbaviť rasizmu a nikdy sme o tom nepochybovali. Boli sme priekopníkom v hnutí za rovnaké práva ľudí všetkých farieb pleti. Ako však neísť do druhého extrému, ktorý sme pozorovali počas udalostí s „BLM“ a agresiou, ktorá sa prejavila proti bielym ľuďom, bielym občanom USA.

Ilustrácia: pouličné nepokoje hnutia BML v USA. Zdroj: Nationalfile

Inokedy sa tento problém konal pravidelný medzinárodný deň a generálny tajomník OSN A. Gutteres, ktorý vystúpil na Valnom zhromaždení, uviedol, že uplynulý rok bol rokom najvážnejších a najpočetnejších prejavov bielej „nadradenosti“. Požiadal som o zaslanie celého textu jeho prejavu. Chcem pochopiť, čo presne tým myslel. Ak sa jedná o zachytenie trendov, ktoré ste spomenuli, a chcú byť v „trende“, je to smutné. Toto je stále Organizácia Spojených národov, a nie propagácia amerických konceptov, niektorých amerických trendov.

Na úkor toho, prečo je to potrebné. Áno, chcú to rozšíriť do celého sveta. Majú na to obrovské príležitosti. Hollywood teraz tiež mení svoje pravidlá tak, aby všetko odrážalo rozmanitosť modernej spoločnosti, ktorá je tiež formou cenzúry, ktorá zasahuje do umenia a ukladá akési umelé obmedzenia a požiadavky. Videl som teraz hrať černochov v Shakespearových komédiách. Len neviem, kedy tam bude biely Othello. Uvidíte, je to absurdné. Politická korektnosť privedená k tejto absurdite sa neskončí dobre.

Čo ďalej povedal minister Lavrov

To, čo zaznelo v rozhovore amerického prezidenta Georga Bidena pre kanál ABC, je nehorázna a bezprecedentná rétorika.

Je to globálny systém určený na podporu nárokov USA na absolútnu dominanciu, a to aj vo vojensko-strategickej a jadrovej oblasti.

Táto rétorika – chcem znova zdôrazniť – je poburujúca a neprijateľná. Ruský prezident Vladimir Putin na to ale reagoval diplomaticky a zdvorilo… To všetko už dlho sprevádzalo hmotné budovanie konfrontačnej infraštruktúry, ktoré musí zahŕňať neuvážený postup vojenských zariadení  NATO na východ, transformáciu rotačnej prítomnosti na našej hranici s pobaltskými štátmi, taktiež Nórsko a Poľsko. Všetko je teda oveľa vážnejšie ako iba slová.

Rozdiel medzi slovami vodcov oboch krajín je markantný.

Ak však (USA) podporujú demokraciu, musí prax dokázať platnosť teórie. George W. Bush vyhlásil v Iraku za demokraciu nastolenú v máji 2003. Na palube lietadlovej lode vyhlásil zavŕšenie oslobodenia Iraku od totalitného režimu a nastolenie demokracie v krajine. Myslím si, že už nemôžeme pokračovať, ak sa zmienime len o počte obetí vojny, ktoré rozpútali Američania.

„Demokracia“ v Líbyi bola nastolená bombami, štrajkami a vraždou M. Kaddáfího za nadšených výkrikov H. Clintona. Výsledok: Líbya je „čierna diera“, na severe sú prúdy utečencov, nad ktorými sa trápi EÚ a nevie ako s nimi zaobchádzať, a na juh cez krajinu prúdia nelegálne dodávky zbraní, teroristi, ktorými trpí región Sahara-Sahel.

Ilustrácia: Príslušníci líbyjskej národnej armády zastávajú pozíciu počas bojov proti militantom v Qanfudah na južnom okraji Benghází (AFP)

To v žiadnom prípade nie je nejaká novinka: prišiel J. Biden, začal uplatňovať sankcie proti Rusku, sprísňoval rétoriku a všeobecne vyvíjal tlak na všetky fronty. Toto trvá už veľa rokov. Sankcie začali Obamovou administratívou, historicky však ešte skôr. Rovnako ako mnoho iných obmedzení, jednoducho nadobudli hypertrofovanú, ideologizovanú podobu od roku 2013, ešte pred Ukrajinou.

Ak chcú Spojené štáty ohroziť záujmy globálnej stability a globálneho (stále mierového) spolužitia ľudstva, nemyslím si, že budú mať veľa priaznivcov. Áno, Európska únia sa veľmi rýchlo vyrovnala a zložila prísahu lojality. Vyhlásenia, ktoré odzneli počas virtuálneho samitu EÚ s J. Bidenom sú pre mňa bezprecedentné. Nepamätám si také „prisahanie vernosti“.

Neplánujeme a nebudeme plánovať žiadne konkrétne „intrigy“ v reakcii na to, čo sa deje vo vzťahu k nám. Nemyslím si, že budeme synchronizovať naše reakcie za „vyvádzanie“ sankcií proti Číne a Rusku.

Ilustrácia: Getty Images

Toto je misionárske – spôsob prednášania, samotný pocit nadradenosti. Je dôležité vidieť túto tendenciu, ktorá opakovane priviedla Európu do problémov. Je to tak v skutočnosti. Únia vznikla ako spoločenstvo uhlia a ocele, potom Európske hospodárske spoločenstvo atď. Ak sa teraz pozriete na EÚ a na to, ako sú na tom s hodnotami, útočia už na svojich členov – Poľsko a Maďarsko – iba preto, že tieto krajiny vyznávajú trochu odlišné kultúrne a náboženské tradície.

Vždy sme varovali, že budeme pripravení odpovedať. Nebudeme nevyhnutne reagovať symetricky na akékoľvek škodlivé akcie namierené proti nám. 

(USA) Chcú ustanoviť namiesto medzinárodného práva ich vlastné „pravidlá“, ktoré nemajú nič spoločné s vládou zákona v globálnom, univerzálnom meradle. Už som povedal, ako sa vo Francúzsku konali vážne demonštrácie na obranu tradičných rodinných hodnôt. Ukazuje sa, že na zabezpečenie práv jednej skupiny je potrebné porušovať práva inej skupiny. To znamená, že propagácia týchto hodnôt po celom svete nie je samoúčelná – je to nástroj na zabezpečenie vašej dominancie.

Nebudeme sa angažovať v takom politickom inžinierstve. Rusko sa zaviazalo k OSN. Keď Francúzsko a Nemecko predložili koncept efektívneho multilateralizmu, opýtali sme sa ich, čo to je? Odpoveď neprišla, potom však vyšli spoločné články ministrov zahraničia Francúzska a Nemecka, ktoré hovorili o tom, že Európska únia je príkladom účinného multilateralizmu. A každý sa musí prispôsobiť týmto európskym procesom. Na otázku, prečo k tomu zjavná a univerzálna multilaterálna platforma OSN nie je vhodná, nedošlo k nijakej odpovedi. Pozostáva však z toho, čo sme si už dnes povedali viackrát – vymýšľajú pravidlá, na ktorých by mal byť svetový poriadok založený.

Spracoval: -RED1-

Informačný servis k téme: Kto je Dimitri Kostantinovich Simes (1947)

D.K.Simes je prezidentom a generálnym riaditeľom Centra pre národný záujem a vydavateľom dvojmesačníka zahraničnej politiky The National Interest . Simesa si do vedenia centra vybral v roku 1994 bývalý prezident Richard Nixon, ktorému robil externého poradcu pre zahraničnú politiku a s ktorým pravidelne cestoval do Ruska a ďalších štátov bývalého Sovietskeho zväzu, ako aj do západnej a strednej Európy.

Pred založením centra pôsobil Simes ako predseda Centra pre ruské a euroázijské programy v Carnegie Endowment for International Peace, kde bol aj vyšším spolupracovníkom. Predtým bol riaditeľom sovietskeho a východoeurópskeho výskumného programu a profesorom výskumu sovietskych štúdií na Škole pokročilých medzinárodných štúdií Paula H. Nitzeho (SAIS) na Univerzite Johnsa Hopkinsa . Pred prácou v SAIS bol Simes vedeckým pracovníkom a neskôr riaditeľom sovietskych štúdií v Centre pre strategické a medzinárodné štúdie . Okrem výučby na SAIS učil Simes na Kalifornskej univerzite v Berkeley a na Kolumbijskej univerzite .

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/lavrov-suhlasi-bidenov-rezim-podporuje-kulturnu-revoluciu-agresiu-proti-bielym-ludom/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings